Reklamı kapat

Bankless: Bir Sonraki Boğa Piyasasında Bu Altcoin’ler Patlayacak!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 30 Eylül 2022
0 görüntülenme
Bankless: Bir Sonraki Boğa Piyasasında Bu Altcoin'ler Patlayacak!

Kripto finans platformu Bankless, traderların bir sonraki boğa piyasası için göz önünde bulundurabileceği bazı altcoin projelerini ve kripto sektörlerini açıkladı. Şu anda kripto para piyasası düşüşte olsa da, Bankless’a göre, gelecek parlak. Platform özellikle GameFi, Web3, SocialFi ve opsiyon piyasalarına işaret ediyor. İşte detaylar…

Bankless, bazı altcoin projelerini odağına aldı

Abonelere yönelik yeni bir güncellemede Bankless’a göre kripto para endüstrisi şu anda “dümensiz” gibi görünse de, gelecek parlak. Platform, Arbitrum’un potansiyel olarak kendi tokenını başlattığı söylentilerine dikkat çekiyor. Bu nedenle, layer-2 Ethereum ölçeklendirme platformları Arbitrum ve Optimism’i (OP) yakından izlediğini söylüyor. Bankless’ın listesindeki bir sonraki kripto, birlikte çalışabilir Blockchain projesi Cosmos (ATOM) oldu.

Hazine Getirileri Yükseliyor! Bu BTC, SHIB ve ETH İçin Ne Demek?  

Bankless, ATOM’un yakın gelecekte birkaç yükseltme ve projeye sahip olduğu için büyümeye hazır olduğunu söyledi. Ocak 2023’te piyasaya sürülmesi planlanan bir anahtar yükseltme, ağın güvenliğini destekleyecek. Ayrıca ağdaki işlemleri daha kolay hale getirecek.

Bankless, DeFi sektörünü de izliyor

Bankless ayrıca merkezi olmayan finans (DeFi) sektörünü de izliyor. Opsiyon protokolleri ve NFT’ler için DeFi alanının gelişmeye başladığına işaret ediyor. Bu yılın sonunda veya gelecek yılın başında, bu alanların yeniden canlanacağını söylüyor. Platform, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Önemli bir ivme kazanıyor gibi duran sektörlerden biri, opsiyon protokolleri. Layer-2’lerin sağladığı kapasiteden yararlanan Dopex, Lyra ve Premia gibi protokoller; opsiyon piyasası yapısının daha önemli bir parçası haline geliyor. Bu protokoller, sofistike DeFi kullanıcıları risklerini yönettikçe, yakın gelecekte büyüyecek gibi görünüyor.

Analist: Bu Altcoin Projesinden Uzak Durun

Web3, SocialFi ve GameFi büyüyecek mi?

Listedeki son sektörler Web3, sosyal ağlar ve kripto oyunlarıdır (GameFi). Bankless, Web3 sosyal platformlarının sansüre dirençli oldukları için büyüyeceğini söylüyor. Bankless’a göre önümüzdeki aylarda göz önünde bulundurulması gereken birkaç uygulama ve protokol, gm.xyz ve Lens’tir. Bunun yanı sıra Blockchain tabanlı sosyal uygulamaları barındırmak için özel olarak tasarlanmış bir layer-1 olan DeSo’ya da dikkat çekilmekte.

GameFi’a gelince, Bankless, sektörün NFT’lerin yaygın olarak kabul edilmesini sağlamak için bir platform olarak hizmet edebileceğini belirtti. Özellikle Axie Infinity, STEPN ve Sweatcoin gibi oynayarak kazanılan oyunların başarısını dile getirebileceğini söylüyor. Bilindiği gibi Play-to-Earn (P2E) oyunları, oyuncuların oyun içi görevleri tamamlamaları sonucu kripto para verir. Model, NFT’ler ve kripto para birimleri dahil olmak üzere Blockchain uygulamalarını kapsamlı bir şekilde kullanır. P2E mekanizması, popülaritesini yeni kazansa da, 2017’den beri varlığını sürdürüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ripple Davasında Son Dakika Gelişmesi: XRP Adeta Uçuyor!
Ripple Davasında Son Dakika Gelişmesi: XRP Adeta Uçuyor! XRP’nin fiyatı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki davada yaşanan bir “son dakika” gelişmesi ile sıçradı. SEC’in Ripple davasında Hinman belgeleri üzerindeki ayrıcalık iddialarını kaybettiği ortaya çıktı. Bu haber üzerine XRP, aniden yüzde...
Aslı Dinçer 30 Eylül 2022