Usta Analistler, Boğa ve Ayı Bayrağı Basan 5 Altcoin Paylaştı!

Vural Erkan
Vural Erkan 1 Aralık 2022
1.459 görüntülenme
Usta Analistler, Boğa ve Ayı Bayrağı Basan 5 Altcoin Paylaştı!

Doğru bir şekilde Bitcoin’in (BTC) 2018 ayı piyasasının dibini tahmin eden kripto analisti, iki altcoin projesinin ralli için hazır olduğunu söylüyor. Popüler kripto analisti Benjamin Cowen ise Cardano’nun (ADA)’nın dibe vuracağı yeri tahmin ediyor. Ayrıca analist, Binance Coin (BNB)’den beklentilerini paylaşıyor. Usta analist Justin Bennett, Ethereum’un (ETH) büyük bir hamle için hazırlandığını söylüyor

Analist, iki altcoin için destansı bir ralli öngörüyor

Smart Contracter takma ad analist, peer-to-peer ödeme ağı Litecoin’in (LTC) daha düşük zaman diliminde bir yükseliş devam modelinden çıktığını söylüyor. Bu bağlamda analist, “LTC’de temiz dört saatlik boğa bayrağı molası var” diyor.

Altcoin
Kaynak: Smart Contracter / Twitter

Analist daha sonra merkezi olmayan finans (DeFi) borç verme ve borçlanma protokolü Aave (AAVE)’ye geçiyor. Smart Contracter’a göre AAVE, günlük grafikte bir ABC dalgasını tamamladıktan sonra %80’lik bir ralli için hazır. Bu doğrultuda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Oraya varmanın yaklaşık iki ay süreceğini düşünüyorum. Ayrıca, bunun bir ayı piyasası rallisi olup olmayacağından henüz emin değilim. Ancak, burada iyi göründüğünü ve birkaç ay kadar tutmaktan mutluluk duyduğunu düşünüyorum.

Kaynak: Smart Contracter / Twitter

Kriptokoin.com’da tahminlerine yer verdiğimiz analist lider kripto Bitcoin’e de bir göz atıyor. Smart Contracter, BTC’nin yükseliş senaryosunu yakından takip ettiğini söylüyor. Analist, “Fiyat eylemi tam anlamıyla bunu yapıyor…” diye bir açıklama yapıyor. Analistin grafiğine göre, BTC’nin 17.841 dolara doğru ralli yapacağını tahmin ediyor gibi.

Kaynak: Smart Contracter / Twitter

Cowen’a göre Cardano’nun (ADA) dibe vuracağı yer

Benjamin Cowen, Cardano’nun (ADA) önemli ölçüde daha fazla düşebileceği ‘gerçek bir risk’ olduğunu söylüyor. Cowen, Ethereum (ETH) rakibinin ayı piyasası direnç bandının, ADA’nın reddedildiği bir direnç sağlamaya devam ettiğini kaydediyor. Analist ayrıca, Cardano’nun henüz ilk ayı piyasasında olduğu kadar dalmadığını söylüyor. Bu bağlamda Cowen, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Burada belirtmeye çalıştığım nokta, Ethereum’un ilk döngüsünde, ilk büyük ayı piyasasında %95 civarında düştü. Ancak ADA ilk ayı piyasasında neredeyse %99 düştü. Diyelim ki ADA, bu ayı piyasasında azalan kayıplara veya başka bir şeye sahipse ve %98 düşmek yerine, bunun Ethereum’un bir döngü gerisinde olduğunu varsayalım, %94 veya %95 düştüğünü varsayalım. Tüm zamanların en yüksek seviyesinden %95’lik bir düşüş, ADA’yı 10 ile 20 sent arasına koyar. Nihayetinde onu koyacağı yer orasıydı.

Kaynak: Benjamin Cowen

Dolayısıyla Cowen, ADA’nın muhtemelen ‘2023’te bir ara’ 0,10-0,20 dolar arasında bir dip oluşturacağını öngörüyor.

Usta analist lider altcoin ve BNB için tahminlerini paylaşıyor

Yakından takip edilen bir kripto stratejisti olan Justin Bennett, Ethereum’un (ETH) gelecek yıl Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans gösterip göstermeyeceğini belirleyebilecek büyük bir hamle için hazırlandığını söylüyor. Analist, ETH/BTC çiftinin simetrik bir üçgen formasyonunun son noktasına yaklaşıp yaklaşmadığına bakıyor. Buna göre bir karar vermek üzere olduğunu söylüyor. Analist, şu açıklamayı yapıyor:

Bu çok yıllı model, muhtemelen 2023’te Ethereum’un Bitcoin’den daha iyi mi yoksa daha düşük performans mı göstereceğini belirleyecek.

Kaynak: Justin Bennett / Twitter

Basın zamanında, ETH/BTC 0,075 BTC’den (1.261 dolar) işlem görüyor. Böylece, Bennett’in çapraz direncini kırmakla tehdit ediyor. Yükselen bir ETH/BTC paritesi, Ethereum’un Bitcoin’in kazanımlarını geride bırakacağını gösteriyor.

Bitcoin’e bakıldığında Bennett, BTC’nin çapraz direncini alt zaman diliminde çıkardıktan sonra lider kriptonun kısa vadeli yükseliş gösterdiğini kaydediyor. Bunun için “Bu seviyeyi kırabilirse, BTC için çok fazla avantaj var. Burada ne elde ettiğimizi görmek için bekliyorum,” diyor.

Altcoin
Kaynak: Justin Bennett / Twitter

Kripto analisti ayrıca, kripto borsası Binance’in hizmet token’ı olan Binance Coin’i (BNB) de takip ediyor. Bennett, BNB’nin şu anda dört yıllık diyagonal desteğinin altında işlem gördüğü konusunda uyarı yapıyor. Bu yüzden, altcoin projesinin düzeltici bir hamle için hazırlanıyor olabileceğini öne sürüyor. Bu doğrultuda Bennett, “BNB, 2018 trend çizgisini kırdı,” açıklamasını yapıyor.

Altcoin
Kaynak: Justin Bennett/Twitter

Bu yazıyı yazarken, BNB gün içinde %1,5’in üzerinde artışla 301 dolara el değiştiriyor. Ancak yine de Bennett’in trend çizgisinin altında.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

WePower Nedir? WPR Ne İşe Yarar?
WePower Nedir? WPR Ne İşe Yarar? WePower nedir? WePower (WPR), yeşil enerjinin benimsenmesini ve kullanımını artırmayı amaçlayan bir Blockchain projesidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede WePower nedir, ne sunar, WPR coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi merak edilen soruları yanıtladık. Şimdi gelin...
Emre Borsan 1 Aralık 2022