Bitcoin Düşerken Ünlü Analistten Bomba Altcoin Açıklaması

Bitcoin Düşerken Ünlü Analistten Bomba Altcoin Açıklaması
Bitcoin Düşerken Ünlü Analistten Bomba Altcoin Açıklaması
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yakın tarihli bir Twitter mesajında ünlü analist ve teknik uzman Michaël van de Poppe’den çok çarpıcı altcoin açıklaması geldi. Ayrıca Poppe, kripto para piyasasının mevcut durumu hakkında değerli bilgiler veriyor. Öncelikle Bitcoin (BTC) hakimiyetine ve bunun altcoinler üzerindeki etkilerine bakıyor. Bu görüşler, özellikle kripto dünyasındaki karışık sinyallerin olduğu zamanlarda incelikli bir bakış açısı sağlıyor.

Bitcoin hakimiyeti: Altcoinler için önemli bir gösterge

Piyasadaki belirsizliklere rağmen van de Poppe, Bitcoin hakimiyetinin çok önemli bir ölçüt olduğuna dikkat çekiyor. Bitcoin’in piyasa değerini toplam kripto para piyasası değerinin yüzdesi olarak ölçüyor. Uzmana göre bu gösterge altcoin projelerinin gücünü ya da zayıflığını güvenilir bir şekilde ölçebiliyor. Piyasalar çalkantılı görünse bile, altcoinlerde altta yatan bir momentum olabileceğini öne sürüyor.

Ayrıca, en iyi yatırım kararlarının genellikle yatırımcıların kendilerine en az güvendikleri zamanlarda alındığını belirtiyor. Buna göre Poppe sezgisel bir yatırım ipucu sunuyor. Bu alışılmadık bilgelik, değişken Bitcoin ve kripto para ortamında gezinenlere değerli bir rehberlik sağlayabiliyor.

Tarihsel modeller altcoin dalgalanmasını öngörüyor

Van de Poppe, mevcut piyasa koşulları ile önceki döngülerde ne olduğuna bakıyor. Buna göre özellikle 2015 ve 2019’daki Bitcoin halving olaylarına giden 8-10 ay içinde görülen koşullar arasında paralellikler kuruyor. Bu dönemlerde, altcoin dünyasının Bitcoin çiftlerinde yükselmeye başladığını belirtiyor. Diğer taraftan bu durumun Bitcoin hakimiyetinde bir düşüşle aynı zamana denk geldiğini belirtiyor.

Bu tarihsel model, kripto paraların Bitcoin çiftlerinde önemli bir yükselişin zirvesinde olabileceğini gösteriyor. Diğer taraftan bu alternatif dijital varlıklar için potansiyel bir boğa koşusuna işaret ettiğini gösteriyor. Azalan Bitcoin hakimiyeti, altcoin dünyasına yönelik piyasa ilgisinin artmakta olduğu fikrini daha da destekliyor.

Ethereum’un esnekliği

Aynı Twitter başlığında van de Poppe, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’u da tartışıyor. Altcoin Ethereum’un şu anda Bitcoin karşısında bir konsolidasyon aşamasında olduğunu vurguluyor. Daha da önemlisi, herhangi bir zayıflık ya da yeni dip seviyeler görülmüyor. Bu gözlem, Ethereum için yükseliş aşaması olasılığına işaret eden 10 aylık halving öncesi bakış açısıyla uyumlu.

Kriptokoin.com olarak baktığımızda Poppe önümüzde altcoin fırsatlarının olduğuna işaret ediyor. Van de Poppe’nin analizi altcoin yatırımcıları için iyimserlik sağlıyor. Piyasa koşulları belirsiz görünse de, altta yatan göstergeler ve tarihsel modeller Ethereum da dahil olmak üzere altcoinler için potansiyel büyüme ve fırsatlara işaret ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da,Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Bitcoin Düşerken Ünlü Analistten Bomba Altcoin Açıklaması