Reklamı kapat

Popüler Bitcoin Borsası, Bu 3 Altcoin İşlemlerini Durdurdu!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
222 görüntülenme
Popüler Bitcoin Borsası, Bu 3 Altcoin İşlemlerini Durdurdu!

FTX’in çöküşünün ardından, diğer Bitcoin ve altcoin borsalarının iflas edeceğine dair spekülasyonlar arttı. Crypto.com, yeni bir soğuk depolama adresi yerine yanlışlıkla yaklaşık 400 milyon dolarlık Ethereum’u beyaz listedeki bir Gate.io adresine aktardığı için şu anda en büyük endişeyle karşı karşıya. İşte detaylar…

Bitcoin ve altcoin borsası Crypto.com için endişe var

Son 24 saat içinde borsada yaklaşık 90.000 benzersiz işlem vardı. Bu, müşterilerin borsadan paralarını çekmek için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını gösteriyor. Ayrıca insanların borsaya olan güvenini kaybettiğini gösteriyor. YouTuber ve analist Altcoin Daily, 1,26 milyon abonesine kullanıcıların nasıl tepki verdiği hakkında bilgi verdi. Bu konuyu ele almaya karar verdi. Ayrıca şirketin CEO’su Kris Marszalek’in soru cevap oturumunda paylaştığı noktaların altını çiziyor.

İlk olarak, analist endişelerini dile getiren kullanıcılardan bahsediyor. Öncelikle, Crypto.com’dan 2 BTC’yi çekme talebinin ardından 24 saat geçtiğini ve hala coin’ini çekemediğini açıklayan Martini Guy YT’den bahsediyor. Kullanıcı ayrıca firmanın iflas etmiş olabileceğini söylüyor. Ardından sunucu, CEO Kris Marszalek’in Crypto.com’un CMO’su Steve ile yaptığı son soru cevap oturumunda açıkladığı birçok cevaplanmamış soruyu tartışıyor.

Crypto.com’da bu altcoin’ler için para çekme işlemleri durdu

İlk soru, Crypto.com’un para çekme işlemlerini durdurup durdurmadığıydı. Kris bu iddiayı hemen yalanladı ve her zamanki gibi çalıştıklarını söyledi. Ayrıca platform üzerindeki etkinliğin arttığını, bunun da artan işlem hacmiyle daha fazla gelir anlamına geldiğini iddia etti. Kris, firmanın yalnızca üç coin’de para çekme işlemlerini durdurduğunu açıkladı: Gala, SRM ve Array. Kris’e yöneltilen bir sonraki önemli soru, “400 milyon dolarlık ETH yanlışlıkla yanlış cüzdana nasıl aktarıldı?” oldu.

CEO, fonların aktarıldığı her adresin beyaz listeye alındığını söyledi. Herhangi bir hata olması durumunda sistemlerin fonların iade edilmesini sağlayacağını açıkladı. Hatayı kabul etti ve izleyicilere Gate.io’nun tüm parayı iade ettiğine dair güvence verdi. Ardından, Kris’e belki de herkesin aklını kurcalayan en kritik sorulardan biri soruldu: Borsa mali sıkıntı mı yaşıyor? Bunu iddiaya yönelik yanıtını şöyle dile getirdi:

Bu yorumlar birkaç yıldır yapılıyor ve tek söyleyebileceğim, her zaman yaptığımız şeyi yapacağız. İnsanların yanıldıklarını sözlerimizle değil davranışlarımızla kanıtlayacağız.

Bugün Bu 13 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

CEO, FTX ile alakalarını da açıkladı

Ayrıca, yatırımcılar, firmasının neden ETH’den daha fazla SHIB’e sahip olduğunu açıklaması istedi. Bu, yatırımcılar için bir başka önemli panik nedeni. CEO, “Bire bir ve müşterinin satın aldığı her şeyi depoladık. Geçen yıl insanlar daha fazla DOGE ve SHIB coin satın aldı ve hala ellerinde tutuyorlar. Bu nedenle, kullanıcılarımız tuttuğu sürece biz de tutuyor olacağız,” dedi. Ayrıca CEO, Crypto.com’un FTX’e daha az maruz kalması ve sağlam bir bilançoya sahip olması nedeniyle iflas etmiş kripto firması FTX ile olan bağlantılarına açıklık getirdi.

Geçen hafta, FTT tokeni kripto pazarından milyarlarca doları sildi ve Crypto.com’un yerel tokeni Cronos (CRO) son 24 saatte büyük para çekme işlemlerine tanık olduğundan, etkisi şimdi diğer kripto para birimlerine yayılıyor gibi görünüyor.   Bilindiği gibi CRO, 0.08 dolarlık desteğinin altına düştü. Yazım sırasında 0.0757 dolardan el değiştiriyor. Son 24 saatte yüzde 10 yükselse de coin, bir haftalık süreçte yüzde 40 kayıp yaşadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • coinpedia

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

'Satış Olabilir' FTX Hackerı Bu Altcoin'den Yüklüce Aldı!
‘Satış Olabilir’ FTX Hackerı Bu Altcoin’den Yüklüce Aldı! FTX ile alakalı üç adres, 21.155 Ethereum’u ana adrese taşıdı. Böylece hacker, elindeki Ethereum (ETH) miktarını artırıyor. Bu durum, Ethereum’un bir selloff’la karşı karşıya kalıp kalmayacağı konusunda endişe uyandırıyor. İşte detaylar… FTX hacker’ı nedeniyle gözler Ethereum’da PeckShieldsAlert,...
Aslı Dinçer 2 hafta önce