Ünlü Bitcoin Borsası, 3 Metaverse Coin Listeliyor!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
1.982 görüntülenme
Ünlü Bitcoin Borsası, 3 Metaverse Coin Listeliyor!

Ünlü bir Bitcoin ve altcoin borsası olan Japonya merkezli Bitbank, üç yeni metaverse coin projesini listelediğini duyurdu. İşte detaylar…

Bitbank, metaverse coin listelemelerini açıkladı

Bir Japon kripto para borsası olan Bitbank, 8 Mart’ta platformuna üç yeni coin eklediğini duyurdu: ApeCoin (APE), Gala (GALA) ve Chiliz (CHZ). Böylece APE ve GALA, ilk kez yerel bir Japon borsasında alım satıma sunulmuş oldu. Zira Japonya’daki borsaların coin listeleme konusunda oldukça seçici olduğu bilinmekte.  Bu üç tokenın eklenmesiyle, Bitbank artık toplam 27 farklı kripto para birimini destekliyor durumda. Bu da platformu ticaret için mevcut token sayısı açısından Japonya’nın en büyük borsası yapıyor. Platformda listelenen tüm coinler hem borsada hem de OTC pazarında desteklenmekte.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi APE, popüler bir NFT koleksiyonu olan Bored Ape Yacht Club (BAYC) çevresindeki topluluğu desteklemek için tasarlanmış bir projedir. Token, ApeCoin DAO’da yönetişim oylamasının yanı sıra APE ekosistemindeki ödemeler ve oyunlara, etkinliklere ve hizmetlere erişim için kullanılabilir. GALA, dünyanın en büyük merkezi olmayan oyun platformunu inşa eden Gala ekosisteminin yardımcı tokenidir. Gala Games içinde kripto ürün ticareti yapmak ve oyun içi öğeler satın almak için kullanılabilir. GALA sahibi olmak ayrıca oyunculara oyun içi ödüller ve avantajlar sağlar.

Borsa, ürün kapsamını genişletmeye çalışıyor

Öte yandan CHZ, spor kulüpleri ve taraftarları arasında kripto para birimleri kullanarak daha derin etkileşimler geliştirmeye odaklanan bir projedir. Token, Chiliz platformunda fanların oylama, ürün satın alma ve spor takımları ve eğlence şirketleriyle etkileşim kurmaları için kullanılabilir. Bitbank ayrıca, oyun odaklı bir blockchain olan Oasis’i (OAS) Ocak 2023’ün sonuna kadar platformuna ekleyeceğini de duyurdu.

Krizde Hangi Kripto Paralar Alınır? Ünlü Şirket İsim Verdi!

Bitbank CEO’su Noriyuki Hirosue, haberler hakkında yorum yaparak, ticarete konu varlıklarla güvenli ve rahat bir ticaret ortamı sağlamanın Japonya’da web3‘ün gelişimi için çok önemli olduğunu söyledi. Ticarete konu olan varlıkların sayısını artırmanın, yalnızca tekliflerini geliştirmek için değil, aynı zamanda yabancı rakiplerle aradaki farkı kapatmak için bir öncelik olduğunu vurguladı.

Bu coinin paranın eklenmesi, Bitbank’ın kullanıcılarına piyasada nispeten yeni olanlar da dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimlerine erişim sağlama taahhüdünü gösteriyor. Ayrıca, Japon yatırımcılar arasında Blockchain teknolojisine ve kripto para birimine artan ilgiyi de vurgulamakta. APE ve GALA’nın Bitbank’ta listelenmesi, Japonya’da bu tokenların şöhretini olumlu etkilemeye yardımcı olabilir. Bu da potansiyel olarak ülkede benimsenme ve kullanımın artmasına yol açabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu 2 Altcoin Kilitleri Açtı: Binance'e Torbalarca Dökülüyor!
Bu 2 Altcoin Kilitleri Açtı: Binance’e Torbalarca Dökülüyor! Büyük yatırımcılar olan balinalar, kripto para alanında oldukça büyük öneme sahipler. Birçok yatırımcı, balinaların hareketlerini yakından takip ediyor. Zira balinanın yüklü miktarda coin alımı, söz konusu coin’in yükselişine; coin satışı ise söz konusu coin’in düşüşüne işaret edebiliyor....
Aslı Dinçer 2 hafta önce