Popüler Bitcoin Borsası, Bu 10 Altcoini Listeliyor!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
2.248 görüntülenme
Popüler Bitcoin Borsası, Bu 10 Altcoini Listeliyor!

Güney Kore’nin en büyük ikinci kripto borsası olan Bithumb, Kore merkezli birkaç token projesi de dahil olmak üzere BTC pazarına on yeni altcoin eklediğini duyurdu. İşte detaylar… Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

İşte Bithumb’ın listelediği 10 altcoin!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Güney Kore merkezli popüler borsalardan olan Bithumb, en son açıklamalarında yeni altcoin listelemelerinden bahsetti. Yeni coin’ler şu şekilde: SuperWalk (GRND), Orbcity (ORB), KlaySwap (KSP), KlayDice (DICE), Talken (TALK), Enterbutton (ENTC), Fellaz (FLZ), Publish (NEWS), ROA ve BERRY. Duyuru, bugün, 7 Mart 2023’te yapıldı. Ardından gün boyunca kademeli olarak para yatırma ve alım satım işlemleri başladı. Listeleme duyurusu sonrasında altcoin’lerin fiyatındaki değişim ise aşağıdaki şekilde oldu:

  • SuperWalk (GRND): Coin, listelemenin ardından 0.32 dolardan 0.37 dolara yükseldi. Ancak daha sonra büyük bir satış yiyerek 0.17 dolara geriledi.
  • Orbcity (ORB): ORB da Bithumb listelemesinin ardından 0.22 dolardan 0.14 dolara gerileyerek satış ile karşılaştı.
  • KlaySwap (KSP): KSP, diğerlerinden daha az değer kaybetti. Coin, şu anda yüzde 8’lik bir düşüş ile el değiştiriyor.
  • Klaydice (DICE): DICE, listelemenin ardından yüzde 45’lik bir düşüş yaşadı ve 0.12 dolardan 0.05 dolara geriledi.
Bitcoin, BNB Satan Bu Altcoinleri Aldı
  • Talken (TALK):TALK, listelemenin ardından öncelikle 0.12 dolardan 0.19 dolara yükselse de, şu anda 0.17 dolara geri çekilmiş halde.
  • Enterbutton (ENTC): ENTC de listeleme sonrası sert düşenlerden oldu. Coin’in değeri 2.32 dolardan 0.89 dolara geriledi. Yüzde 44 oranında düşüş yaşadı.
  • Fellaz (FLZ): FLZ, yazım sırasında yüzde 9.1’lik bir düşüş ile işlem görüyor.
  • Publish (NEWS): NEWS, yüzde 20.8’lik bir düşüş ile 0.0121 dolardan el değiştiriyor.
  • Berry (BERRY): BERRY yüzde 25’lik bir düşüş ile 0.00155 dolardan el değiştiriyor.

Her coin için destek ağı değişmekte. Bazıları KIP-7 veya ERC-20 kullanırken diğerleri Polygon veya SPL kullanır. Bithumb, belirtilen destek ağları dışındaki ağlardan yapılan ödemeleri desteklemediğini duyurdu.  Yeni coin’ler, bugün Türkiye saatleri ile gece saatlerinden başlayarak yatırılmaya hazır hale getirildi. Alım satım, her coin için kademeli şekilde başlayacak.

Bu 54 Altcoin İçin Kritik Hafta Geldi: İşte Olacaklar!

Bithumb’ın başka planları da var

Coin eklemelerine ek olarak, Bithumb ayrıca 7 Mart 2023’ten 7 Nisan 2023’e kadar sürecek bir BTC piyasası yeniden düzenleme etkinliği düzenliyor. Güney Kore pazarındaki yatırımcılar, Talken ve Fellaz gibi birkaç Güney Kore merkezli token projesinin eklenmesinden memnun kalacak gibi duruyor. BTC piyasasının genişlemesi, yatırımcılara portföylerini çeşitlendirmek için daha fazla seçenek ve fırsat sağlayacaktır. Bir ay boyunca devam eden etkinlikle, Bithumb kullanıcıları yeni tekliflerden yararlanmak ve pazarın yeniden düzenlenmesi etkinliğine katılmak için bolca zamana sahip olacak.

Genel olarak, Bithumb’daki BTC pazarına on yeni coinin eklenmesi, Kore kripto para birimi endüstrisi için olumlu bir gelişmedir. Hareket, Bithumb’ın bölgedeki lider borsalardan biri olarak konumunu sağlamlaştırmaya yardımcı olacak ve daha fazla yatırımcıyı piyasaya girmeye teşvik edecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Türklerin Portföyündeki Bu 3 Altcoin İçin Selloff Uyarısı!
Türklerin Portföyündeki Bu 3 Altcoin İçin Selloff Uyarısı! Türkiye’deki yatırımcıların yakından takip ettiği 3 altcoin için yeni analizler dikkat çekiyor.  İşte kimine göre satış (selloff) yemesi muhtemel olan altcoin’ler Shiba Inu (SHIB), Hedera (HBAR) ve Avalanche (AVAX) için beklentiler… Analist, popüler altcoin SHIB için bu...
Aslı Dinçer 3 hafta önce