Reklamı kapat

Ünlü Borsa Portföyünü Açtı: DOGE ve Bu 11 Altcoin Var!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
2 görüntülenme
Borsa Portföyünü Açtı: DOGE Var

FTX’in iflası ardından yatırımcı güvenini yeniden kazanmak için rezerv kanıtlarını paylaşan borsaların arasına Huobi’de katıldı. Borsa BTC, ETH ve USDT’nin yanı sıra DOGE ve SHIB gibi meme tokenlere de sahip.

Huobi rezervlerinde 3,5 milyar dolar olduğunu paylaştı: DOGE, SHIB, ADA

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Binance, Bitfinex ve OKX gibi büyük merkezi borsalar daha şeffaf bir piyasa adına hafta boyunca rezerv kanıtlarını kamuoyuyla paylaştılar. Huobi, 12 Kasım itibariyle 3,5 milyar dolarlık rezervi olduğunu bildirdi. Bunun en büyük kısmı, 900 milyon dolar değerinde kendi tokeni Huobi Token’de (HT) duruyor. Fonlarının güvende kaldığına dair güvence vermek için Pazar günü yayınlanan rezerv raporundan çıkan sonuçlar şu şekilde:

  1. 191,84 milyon Huobi Token (HT) – 900 milyon dolar
  2. 9,7 milyar Tron (TRX)
  3. 820 milyon Tether (USDT)
  4. 274 bin Ethereum (ETH)
  5. 32 bin Bitcoin (BTC)
  6. Daha düşük oranlarda ATOM, ADA, BCH, DOGE, DOT, MATIC, SHIB ve VB.

Rapor, rezervlerin toplam tahmini değerinin 3.5 milyar dolar olduğu gösteriyor. Borsalar FTX’in iflasının ardından bu verileri yayınlamak zorunda kaldılar. FTX, kardeş şirketi Alameda Research’ün bilançosunun esas olarak FTT’den oluştuğunu gösteren bir CoinDesk raporuyla ifşa oldu. O zamandan beri, dünya çapındaki kripto borsaları, kullanıcılara fonlarının başka yatırımlara yönlendirilmediğinden emin olmak için rezervlerini kanıtlamak için çabalıyor. 10 Kasım’da Binance, soğuk cüzdan ve rezervlerinin listesini yayınlayarak 69 milyar dolarlık kripto rezervini açıklamıştı.

Huobi’nin ödünç fonlarla rezerv paylaştığını içinde ateş altında

Huobi bugün, rezervlerini yayınladıktan sonra Binance ve OKX cüzdanlarına 10.000 ETH aktardığı iddiasıyla gündeme geldi. Blockchain araştırmacısı Colin Wu, Huobi’nin rezervlerinin veriler yayınlandıktan sonra küçüldüğünü söylüyor.

Huobi, kullanıcı güvenini daha da artırmak için 30 gün içinde ek atacağını bildirdi. Üçüncü bir tarafça yürütülen başka bir Merkle Ağacı Rezerv Kanıtı denetimi yayınlamaya söz verdi. Merkel Ağacı denetimi kapsamında, bağımsız bir kuruluş, borsa tarafından tutulan tüm kripto bakiyelerinin anonimleştirilmiş bir anlık görüntüsünü alır. Bunları normalde blok verilerinin bütünlüğünü kontrol etmek için kullanılan bir yapı olan Merkel ağacında toplar.

Ancak Huobi’nin açıklaması piyasanın sinirlerini yatıştıramadı. HT tokeni şu anda son 24 saatte %2,1 düşüşle 4,26 dolardan işlem görüyor. Borsanın rezerv raporunu yayınladıktan sonra 10.000 ETH çıkışı gördüğü ortaya çıktı. Güney Kore merkezli blockchain analitik firması CryptoQuant’tan alınan veriler, son altı saat içinde Huobi’den toplam 12.000 ETH’nin (15.14 milyon dolar) ayrıldığını gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Vitalik Buterin Piyasayı Yorumladı
Vitalik Buterin Piyasayı Yorumladı: Bu 2 Altcoin Başarısız Değil! Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, FTX’in iflasının altcoin piyasası üzerindeki etkileri hakkında konuştu. Kurucusu Sam Bankman-Fried’in son zamanlardaki politik oyunlarının asıl sebeplerden biri olduğunu söyledi. Vitalik Buterin, krizi politik hamlelerin tetiklediğini söylüyor Buterin, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in siyasi...
Buğra Çağlar 3 hafta önce