Reklamı kapat

Efsanevi Borsacı Bu 2 Altcoin İçin Uyardı: Cevap Sıfır!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 1 hafta önce
177 görüntülenme
Efsanevi Borsacı Bu 2 Altcoin İçin Uyardı: Cevap Sıfır!

Efsanevi bir borsacı olan Jim Cramer, bazı altcoin projelerine yönelik eleştirilerini dile getirdi. Cramer, altcoin’ler hakkında hiçbir şey bilmediğimizi öne sürdü. İşte detaylar…

Cramer, iki altcoin projesine işaret etti: Hiçbir şey bilmiyoruz

Perşembe günü yayınlanan CNBC Squawk Box programının en son bölümünde Jim Cramer bazı açıklamalar yaptı. Solana (SOL) ve XRP gibi altcoin’ler hakkında hiçbir şey bilmediğimizi iddia etti. Cramer’e göre bunun nedeni, hükümetin bu varlıkları düzenlemek istememesi. CNBC Mad Money sunucusu, “Kripto paranın iyi olduğunu düşünen insanların kibir düzeyini şok edici buluyorum” dedi. Ayrıca, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

 Solana hakkında ne biliyoruz? XRP hakkında ne biliyoruz? Cevap sıfır. Hiçbir şey bilmememizin nedeni, hükümetin düzenlenmesi gerektiğini düşünmemesi.

Cramer’in açıklamaları, iddiaları sahte olarak gördükleri için kripto topluluğundan çok fazla tepki aldı. Özellikle Cramer’in iddiaları, Ripple’a ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davasında XRP sahiplerini temsil eden Avukat John E. Deaton’dan da bir yanıt aldı.

Deaton’ın cevabı

Yanıt olarak Deaton, XRP’nin ABD düzenlemelerine tabi olduğunu belirtti. Mad Money sunucusunun iddialarının aksine kripto para birimi olarak belgelendiğini vurguladı. Avukata göre, 2015 yılında hükümet, Ripple’ı Banka Gizlilik Yasası da dahil olmak üzere çeşitli bankacılık düzenlemelerine uymaya zorladı. Ayrıca, FED’in şu anki başkanı Jerome Powell ve eski SEC başkanı Jay Clayton tarafından imzalanan ve XRP’yi kripto para birimi olarak etiketleyen Finansal İstikrar Gözetim Konseyi tarafından hazırlanan 2019 raporuna atıfta bulunmakta. Deaton, aşağıdakileri de ekledi

… XRP hakkında ÇOK ŞEY biliyoruz, sizin söylediğiniz gibi ‘hiçbir şey’ değil.

Özellikle, başka bir kullanıcıya göre insanların bu kripto varlıklar hakkında hiçbir şey bilmemesi, düzenleme eksikliğinden kaynaklanmıyor. Medya ve Cramer gibi analistlerin onları eğitmekte başarısız olmasından kaynaklandığını belirtti.

Cramer’in kripto paralara yönelik tutumu değişiyor

Mad Money sunucusunun son birkaç yılda kripto konusundaki duruşunda tutarsız olduğunu belirtmekte fayda var. Nisan gibi yakın bir tarihte, analist Ethereum hakkında yükselişteydi. 4.100 dolarlık fiyat noktasına yakın bir yükseliş öngörmüştü. Haziran ayında Cramer, kriptoda servet sahibi olabilecek insanlar olduğunu iddia etti. Ardından yatırımcıları, sağlam risk yönetimi uygulamalarını tavsiye etse de, insanları, kriptoları portföylerine dahil etmeye çağırdı.

Ancak bir ay sonra Mad Money sunucusu kriptoda gerçek bir değer olmadığını iddia etti. Ayrıca, medyanın Ağustos ayında kripto hakkında haber yapmaması gerektiğini söyledi. Özellikle, Cramer’in tutarsız duruşu ve bir dizi yanlış piyasa tahminleri dikkat çekiyor. Bu durum, birçok kişinin onun bir finansal analist olarak yeteneğini sorgulamasına yol açtı. Öyle ki, bir Inverse Cramer ETF’si için yatırımcıların ona karşı bahis oynayarak kâr elde etmeleri için bir başvuru yapıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Thecryptobasic

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

İşlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, FTX çöküşünün ardından “rezerv kanıtı” hamlesi gerçekleştirerek kullanıcıların güveni ve şeffaflık açısından adım atmaya çalışmıştı. Kripto para alanındaki diğer borsaları da rezerv kanıtı sunmaya çağırmıştı. Ancak Binance’in son işlemleri, bazılarının borsaya yönelik güvenini azaltmış olabilir. İşte detaylar…
Binance Cüzdanlarında İlginç İşlemler: Bu Coinler Taşınıyor! İşlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, FTX çöküşünün ardından “rezerv kanıtı” hamlesi gerçekleştirdi. Böylece kullanıcıların güveni ve şeffaflık açısından adım atmaya çalışmıştı. Kripto para alanındaki diğer borsaları da rezerv kanıtı sunmaya çağırmıştı. Ancak...
Aslı Dinçer 1 hafta önce