Efsanevi Borsacının Kripto Tahmini Korkuttu: Satın!

Efsanevi Borsacının Kripto Tahmini Korkuttu: Satın!
Efsanevi Borsacının Kripto Tahmini Korkuttu: Satın!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CNBC’nin Mad Money programının sunucusu Jim Cramer, Pazartesi günü yaptığı açıklamalarda, kripto para piyasasındaki toparlanma ışığında tüm cüzdanını boşaltacağını söyledi. Görünüşe göre günün fiyat rallisi ‘Jim Cramer Laneti’ni bir kez daha gerçek kılıyor.

Bitcoin (BTC), ABD TÜFE verileri öncesinde 25 bin dolara tırmanıyor

Bugün, ABD’deki epeyce bankayı çevreleyen sorunlar devam ederken, kripto para piyasasında başka bir ilginç gün şekilleniyor. Önümüzdeki saatlerde açıklanacak ABD istihdam verileri daha fazla hareketliliğe sebep olacak. Bunun öncesinde, Bitcoin’in fiyatı 25.000 dolara yaklaştı ve piyasanın toplam değeri 1 trilyon dolar desteğini geri kazandı.

Yine de, ABD mali krizini çift haneli ralliyle değerlendiren kripto para piyasasına herkes bu kadar iyimser bakmıyor. CNBC’nin Mad Money programının sunucusu ve eski borsacı Jim Cramer, kripto para piyasası toparlanırken tüm cüzdanını boşaltacağını bildirdi. Bitcoin hakkında sert açıklamalar yaptı…

Jim Cramer, kripto piyasası ivme kazanırken yatırımcıları ‘satmaya’ çağırıyor

Cramer, kripto para piyasası hala manipülasyona tabi olduğundan, yatırımcıları Bitcoin ile uğraşırken dikkatli olmaya çağırıyor. En son Mad Money yayınında, “Bitcoin’in garip bir hayvan olduğu” konusunda uyardı ve yatırımcıları ralli sırasında satmaya çağırdı.

Cramer, “Bitcoin’imi bu rallide satardım, inanın bana, ben BTC’ye inanan birisiydim” dedi. Açıklamalardan sonra Bitcoin’in fiyatı son iki haftayı aşkın bir süredir ilk kez 24.000 doların üzerinde işlem görüyor. Geniş çaplı ralli çoğu altcoin üzerinde etkisini gösterdi.

Jim Cramer’in tavsiye ettiği hisse senetleri en büyük kaybı yaşıyor

SVB Financial Group SIVB’nin bir yan kuruluşu olan Silicon Valley Bank ve Signature Bank SBNY’nin iflası, Cramer’in hisse senedi tavsiyelerine güvenen yatırımcılar için zorlu bir dönem hazırlıyor. Bu kapanışlar arasında, Cramer’in daha önce tavsiye ettiği birçok hisse senedi en çok düşüş yaşayanlar arasında yer alıyor.

Geçen hafta, New York merkezli Signature Bank, küresel iflas zincirinin en son kurbanı oldu. Bu haber, Silicon Valley Bank’ın (SVB) sadece iki gün önce meydana gelen ve Washington Mutual’ın 2008’deki iflasının ardından ABD tarihindeki en büyük ikinci çöküşe işaret eden düşüşünün hemen ardından geldi. SVB iflasının ayrıntılarına Kriptokoin.com‘un bu yazısında yer verdik.

Son olarak, 110 milyar dolardan fazla varlığa sahip olan Signature Bank’in ABD tarihindeki en büyük üçüncü banka iflasına şahit olduğunu belirtelim. 2007-2008 ABD mali krizi sırasında banka iflaslarında keskin bir artış oldu, ancak bankacılık sistemi o zamandan beri bu kadar yüksek sayıda başarısızlık görmedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Efsanevi Borsacının Kripto Tahmini Korkuttu: Satın!