Reklamı kapat

Uyarılan O Borsadan Şaşırtan Miktarda Bitcoin Çıkışları Başladı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
2 görüntülenme
Borsadan Bitcoin Çıkışları Başladı

FTX’te yüklü miktarda fonu sıkışan kripto para borsası Genesis, 16 Kasım’da para çekme işlemlerini askıya aldığını duyurdu. Şimdi, işbirliği yaptığı borsalardan Gemini, yüklü miktarda Bitcoin taşıyor.

Para çekme işlemlerini durduran Genesis’ten 25.000 Bitcoin çıktı

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere Genesis, 16 Kasım’da FTX’in iflasını sebep göstererek para çekme işlemlerini askıya aldı. Bundan kısa süre sonra, işbirliği yaptığı borsalardan Gemini, Earn programını durduğunu duyurdu. Şimdi, olayı yakından takip eden araştırmacılardan Dylan LeClair, son 24 saat içinde Gemini cüzdanlarından 25.000 Bitcoin taşındığını bildiriyor. Bu kabaca yarım milyar dolar değerinde bir transferin gerçekleştiği anlamına geliyor. Başka bir değiş, Gemini cüzdanındaki tüm Bitcoin miktarının %13’ünü transfer etti. Fonun büyüklüğü nedeniyle işlemler kısa sürede dikkat çekti.

Twitter’dan Dylan LeClair, Glassnode verilerine atıfta bulunarak arka planda bir şeylerin döngünü öne sürüyor. Geçtiğimiz saatlerde Twitter hesabından şunları yazıd:

Son 24 saatte Gemini’den 25 bin BTC çekildi. Earn programı, Genesis’in (geçici olarak mı?) kapılarını kapatması nedeniyle para çekme işlemlerini durdurduktan sonra yatırımcılar ürküyor. Dünkü para çekme işlemlerini askıya alma kararını bu transfer takip ediyor.

Genesis’in durumuyla ilgili yorumlar

Digital Currency Group (DCG), olayların ardından Genesis’in durumuyla ilgili bir açıklama yaptı. Resmi Twitter hesabına göre, para çekmeyi durdurma kararı, “FTX iflasının neden olduğu aşırı piyasa koşulları ve güven kaybı” sonucunda geliyor.

Ek olarak, herhangi bir yankının yalnızca Genesis Lending ile sınırlı olduğunu söylediler. Bu işletmenin sağladığı ticaret veya saklama hizmetleri üzerinde bir etkisi olmayacağını belirttiler. DCG, okuyuculara bu durumun yalnızca geçici olduğunu garanti ediyor. DCG veya herhangi bir yan kuruluşu üzerinde herhangi bir etkisi olmayacağını temenni ediyor.

Yatırımcılar FTX’in ardından yeni iflaslardan tedirgin

Araştırmacı Dylan LeClair, Gemini Earn para çekme işlemlerini duraklattıktan sonra yatırımcıların uyarıldığından bahsetti. Ardından, Gemini’nin de aynı şeyi yaptığını söyledi. Gemini, Earn programının platformun saklama hizmetini kullanmadığını herkese söyleyip duruyor. Borsa, Earn programının platformun saklama hizmetini kullanmadığını her zaman vurguluyordu. LeClair, Gemini’nin mali sıkıntı yaşamasını beklemiyor. Borsaların duruşuna ve itibarına rağmen, insanların FTX’in çöküşünün bir sonucu olarak onlara güvenmediğini ve şimdi de bunu yaptığını iddia ediyor.

FTX iflasıyla Bitcoin ve altcoin piyasası 2022 diplerine ilerliyor

Sam Bankman-Fried’in kripto imparatorluğunu içeren fiyasko, toplam piyasa değerinden yaklaşık 183 milyar dolarlık değeri silen düşüşü tetikledi.

TradingView’den alınan verilere göre, Sam Bankman-Fried’in FTX borsasının çökmesinin bir sonucu olarak toplam piyasa değeri bu ay 800 milyar doların altına düştü. Bu, 2021’in başlarından beri görülmeyen bir seviyeydi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Borsası Bu 2 Altcoin'i Delist Ediyor
Ünlü Bitcoin Borsası Bu 2 Altcoin’i Delist Ediyor: Paranızı Çekin! Dünyanın en büyük Bitcoin borsalarından BitStamp, FTX ile bağlantılı iki altcoin için delist kararı aldı. Duyuruya göre borsa işlemlerini kesin olarak kapatmayı planlıyor. Bitcoin borsaları listelerini bu iki altcoin’e kapatıyor Sektördeki en büyük borsalardan BitStamp, FTT ve...
Buğra Çağlar 2 hafta önce