Borsalara 40 Bin Bitcoin Boşaltıldı! Neler Bekleniyor?  

Vural Erkan
Vural Erkan 18 Mayıs 2022
8 görüntülenme
bitcoin correction different

En son on-chain veriler, bireysel ve daha büyük yatırımcıların ilginç çıkışlarını ve son çöküş sırasında Bitcoin (BTC) varlıkları açısından davranışlarını ortaya koyuyor. IntoTheBlock verileri, 1 Mayıs’tan bu yana yaklaşık 40.000 BTC’nin borsalara girdiğini gösteriyor. Bu, satış baskısını artırsa da, Bitcoin aslında çok önemli bir işaret olan 28.000 doların üzerinde kalmayı başardığı için bazı iyi haberler var.

Bir haftada kripto borsalarına 40 bin Bitcoin (BTC) yatırıldı

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, haftalarca 40.000 doların üzerine çıkamayan Bitcoin, geçen hafta Terra-LUNA-UST fiyaskosunun ortasında yörüngesini tersine çevirdi ve 15.000 dolar düşüşle Aralık 2020 sonundan bu yana en düşük fiyat pozisyonu olan 25.300 dolara bir noktada yaklaştı.

Bu, Covid-19 çöküşünden bu yana en yoğun “aşırı korku” seviyelerini gösteren Korku ve Açgözlülük Endeksi ile piyasalarda kitlesel paniğe yol açtı. Doğal olarak, birçok yatırımcı, genellikle ayı eğilimi olarak görülen borsalarda varlıklarını yatırmak için acele etti.

Bitcoin

IntoTheBlock’tan alınan verilere göre, trade platformlarına yaklaşık 40.000 BTC gönderildi. Analitik platformu, bunun ‘yaşamakta olduğumuz aşağı yönlü satış baskısı’ ile çakıştığını ileri sürüyor. Bu artan satış baskısına rağmen şirket, Bitcoin’in ‘28 bin doların üzerinde kalmayı başardığını’ açıkladı. Dahası, kripto para birimi birkaç gün önce 31.000 doların üzerine çıktı ancak yukarı doğru devam edemedi. IntoTheBlock, Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

Borsalara yapılan BTC mevduatı 11 Mayıs’tan bu yana önemli ölçüde arttı. Yaklaşık 40.000 BTC, borsalara giriş olarak tespit edildi. Bu, deneyimlediğimiz aşağı yönlü satış baskısı ile örtüşüyor. Buna rağmen, Bitcoin 28 bin doların üzerinde kalmayı başardı.

Bireysel yatırımcı Bitcoin’de dip seviyeleri satın aldı

BTC’nin günler içinde değerinin %30’dan fazlasını kaybettiği bu tür aşırı oynaklık durumlarında, bireysel yatırımcılar genellikle sahneye akın eder. Ancak, IntoTheBlock verilerine göre bu sefer durum böyle görünmüyor.

BTC’yi 30 günden daha kısa bir süre tutan adresler 8 Mayıs’ta artmaya başladı ve artmaya devam etti. Şirket, bu varlıkların genellikle ‘fiyat hareketini takip ettiğini ve zararına sattıklarını, ancak bakiyelerini 7 gün içinde 1,47 milyon BTC’den 1,78 milyon BTC’ye çıkardıklarını’ kabul ediyor:

Bireysel, BTC düşüşünü satın alıyor. Traderlar tarafından tutulan bakiye – <30 gün tutan adresler, 8 Mayıs’tan bu yana artıyor. Bu adresler tarihsel olarak fiyat hareketini takip eder ve zarara satarlar. Ancak bakiyelerini 7 gün içinde 1,47 milyon BTC’den 1,78 milyon BTC’ye yükselttiler.

Bu sefer düşüşü satın alanların sadece bireyseller olmadığını belirtmekte fayda var. BTC’yi yasallaştıran ilk ülke olan El Salvador, en son geri çekilme sırasında varlığına 500 BTC daha ekledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

UST collapse
UST’leri Satan Ünlü Şirket: Elimizde Bu 3 Altcoin Kaldı! Bu yılın başlarında Argo Lab yan kuruluşu aracılığıyla Web3’e giren madencilik şirketi Argo Blockchain (ARGO), Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Terra USD (UST)’de maddi olmayan bir hissesi olduğunu ve UST erimesi sırasında pozisyonunu ‘neredeyse başa baş’ kapattığını söyledi....
Vural Erkan 18 Mayıs 2022