Borsalarda Yeni Listelenecek Coinler: Hangisi Daha İyi? (Sponsorlu)

Kriptokoin
Kriptokoin 7 Aralık 2022
839 görüntülenme
Borsalarda Yeni Listelenecek Coinler: Hangisi Daha İyi? (Sponsorlu)

2009 yılında Bitcoin’in hayatımıza girmesinin ardından kripto varlıklarla tanışmış olduk. Aradan geçen 13 yıllık bu sürede sektör sürekli olarak genişledi ve yeni teknolojilerin sisteme dahil olmasıyla birlikte bir ‘patlama’ yaşandı. Bu yüksek ilgi gösterilen sektöre ilerleyen yıllarda sektöre girmesi beklenen birçok yeni coin projesi bulunuyor. 

Bu makalemizde kripto para borsalarında yeni listelenecek olan coinleri inceleyeceğiz. Bu coinlerin arkalarında yatan projelerin detaylarını anlatıp gelecekteki fiyat potansiyellerine ve güncel durumlarını detaylı şekilde ele alacağız.

2022 Yılında Yatırım Yapabileceğiniz En Yeni Coinler

Sizler için hazırladığımız listede piyasaya yeni giren coinler ve onların arkasındaki projeler bulunuyor. Toplamda 8 adet coini içeren bu listede, yeni listelenecek kripto paralar belirli bir sıralama olmadan dizilmiştir. 

1- Dash 2 Trade – Fantezi Spor Oyunlarını Kripto Dünyasına Getiren Coin

2- IMPT – 2022 Yılının En Heyecan Verici Kripto Projesi

3- Calvaria – Farklı Yapısıyla Dikkat Çeken Kripto Coin

4- ApeCoin – Yüksek Potansiyelli Kripto Projesi

5- Dogecoin – Meme Coinlerinin Öncü Kripto Para Birimi

6- Avalanche – Ethereum’u Geçme Potansiyeline Sahip Kripto Para

7- Solana – ETH’nin Tahtını Hedefleyen Kripto Para

8- FTX Token – FTX Borsasının Yerel Tokeni Olan Kripto Coin

1- Dash 2 Trade – Analiz Platformlarının En İyi Coini

Dash 2 Trade, yatırımcılara analiz, grafik ve yorum desteği sağlayan bir analiz platformudur. Platformun temel amacı, kullanıcıları en iyi şekilde bilgilendirmek ve onların mantıklı şekilde kripto yatırımlar yapmalarını sağlamaktır. Bu hedef doğrultusunda da platform üzerinde fiyat tahminleri, alım-satım noktaları ve analizler bulunuyor. Bunun yanı sıra yeni çıkacak kriptolar hakkında bilgiler ve çıkış tarihleri hakkında uyarılar da platformda mevcuttur.

Platformun native tokeni olan D2T ise 2022 yılının en popüler coinlerinden biri oldu. Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilen bu coin, ön satışa çıktığı ilk 24 saatte 500 bin dolar tutarında bir yatırımcı desteği gördü. Tek başına bu veri bile D2T tokeninin ne kadar heyecan verici olduğunun bir kanıtı olabilir. 

1 milyar adet toplam arz belirlenen D2T, ilk 700 milyon adet coini ön satışta yatırımcısına sundu. Şu an için piyasa değeri 0,0513 dolar olan D2T, ön satışın dördüncü aşamasında 0,0533 dolardan yatırımcılara sunulacak. Bu yönüyle yatırımcı için iyi bir alım noktasında olduğu varsayılan bu coin, ilerleyen yıllarda adından sıkça söz ettirecek ve Dogecoin’in yerini alabilecek kriptolardan biri olarak görülüyor.

2- IMPT – 2022 Yılının En Çevre Dostu Projesi

Kripto varlıkların problemlerinden biri, üretim ve saklanmaları sırasında çok büyük bir enerjinin kullanılıyor olmasıdır. Tükenen doğal kaynaklar göz önüne alındığında bu tarz araçlara yatırım yapmak kimi yatırımcılar için uzak durulması gereken bir alan olarak görülüyordu. Ancak piyasaya yeni giren ve yeşil coinler olarak adlandırılan bu coinler, düşük enerji tüketimleri ve çevre dostu yapılarıyla dikkat çekiyorlar. IMPT projesi ve projenin yerel tokeni olan IMPT de bu amaçla piyasaya sürülmüştür. 

Şu an ön satış aşamasında olan IMPT, başta çevreci kuruluşlar ve bu soruna çözüm aramak isteyen yatırımcılar tarafından büyük ilgi gördü. İlk ön satış aşaması için piyasa değeri 0,023 dolar olarak gözüküyor. İlk satış aşamasının bitişi ve ikinci satış aşamasının başlangıcından itibaren ise 0,028 dolar piyasa değerine yükselecek. Listelediğimiz diğer coinlere kıyasla çok daha düşük bir yükseliş dalgası yakalayacak gibi gözükse de bu durgun seyir uzun vadede değişecektir. Özellikle projenin ortaya koyduğu ideal ve karbon kredisi satın alarak karbon ayak izi düşürmeye yarayan NFT projesi sayesinde çok büyük bir yükseliş trendi yakalayabilir. Dolayısıyla ilerleyen yıllarda 2023 yılında IMPT, kripto varlık dünyasının en popüler coinlerinden biri olabilir.

3- Calvaria – Oyun Dünyasını Kripto Varlıklarla Birleştiren Coin

Yatırım sektörünün yavaş yavaş kripto varlıklar tarafından ele geçirildiği bu dönemde oyun sektörü de kripto varlıklarla entegre hale gelmeye başladı. Özellikle P2E yani oyna-kazan mantığındaki oyun projeleri ve bu projelerin sahip olduğu tokenler, yatırımcılar için iyi bir fırsat ortaya koyuyorlar. 

Calvaria oyunu ve oyunun yerel tokeni RIA da bu oyunlardan biridir. Bir çeşit stratejik kart oyunu olan Calvaria, oyuncuların yaptıkları mücadeleleri RIA token ile ödüllendiriyor. Aynı zamanda kripto varlık yatırımı yapmak zorunda bırakmayan oynanışı da birçok oyuncunun projeye bağlanmasını sağlıyor.

Sektörün en önde gelen kripto para borsaları ile anlaşmalar ve ortaklıklar geliştiren proje, toplamda 1 milyar adet RIA tokeni yatırımcısına sunacak. Henüz ön satış aşamasında bile muazzam talep gören Calvaria, halihazırda 4. ön satış aşamasında yatırımcılara sunuluyor. 

4- ApeCoin – Yüksek Potansiyelli Kripto Projesi

NFT projeleri günümüzün en popüler yatırım araçlarından biri olması ile birlikte ApeCoin, bu popüler NFT kripto para birimlerinin başında gelir. Birçok ünlü ve zengin tarafından desteklenen Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonunun native tokeni olan APE, bu ekosistemdeki alışveriş ve diğer takas işlemlerde kullanılmak üzere piyasaya sürülmüştür. 

Toplamda 1 milyar adet arza sahip olan APE, bu arzın tamamını yatırımcısına sunmadı. Yüzde 62 oranında bir kısmı bu ekosistemin finansmanı için ayrılan bu coin, piyasada az sayıda bulunmasıyla da değerine değer katıyor. Şu an için 4,69 dolar fiyatıyla işlem gören APE, tüm borsalarda 1.4 milyar dolarlık bir işlem hacmiyle yatırımcıları karşılıyor. Bu yıl içinde 24 dolar fiyatıyla zirve yapan coin, son dönemlerde durgun bir şekilde ilerliyor.

5- Dogecoin – Meme Coinlerinin Öncü Kripto Para Birimi

popüler kripto para borsası olan Binance listelenecek coinler listesini düzenli olarak paylaşır ve gelin geçmişte listeleme haberi geldikten sonra en yüksek ‘hype’ yakalayan bu projeyi tanıtalım. Dogecoin yeni listelenmiş bir coin değil ancak 2022 yılında yatırım yapmak için hala en çok tercih edilen coinlerin başında geliyor. Biz de bu sebeple Dogecoin’in listemize aldık. Dogecoin ilk olarak 2013 yılında piyasaya sürüldü. Ancak piyasada olduğu ilk 7 yılda çok fazla değer kazanamadı. 

2020 yılında Tesla CEO’su Elon Musk ve sosyal medyanın büyük desteğini arkasına alan DOGE, 2021 yılının başında 24 saatte yaşadığı yüzde 800 oranındaki artışla birlikte kripto para dünyasına yeni bir soluk getirmiş oldu. 

Şu an için $0.1275 fiyatıyla işlem gören DOGE, geçtiğimiz yıl $0.65 fiyatına ulaşarak kendi zirvesine ulaşmıştı. Son 3 aylık grafiğini incelediğimiz zaman ise DOGE tokeninin tekrardan yükselişe geçtiğini görüyoruz. Henüz beklendiği gibi $1 fiyatına ulaşmaktan çok uzak olan Dogecoin yine de 2022 yılında en çok yatırım yapılan ve kazanç getirmesi beklenen kripto paralardan biri olmayı başardı.

6- Avalanche – Ethereum’u Geçme Potansiyeline Sahip Kripto Para

Piyasadaki en çevreci coinler arasında bulunan Avalanche (AVAX), bağımsız firmalar tarafından yapılan araştırmalara göre Bitcoin’in %0.0005 oranında bir enerji harcamaktadır. Bu özelliğiyle kripto para piyasasındaki en çevre dostu coinlerden biri olan AVAX, bir senede yalnızda 46 hane kadar bir karbon salınımı oluşturur. Tüm bu çevre dostu özellikleri sayesinde AVAX tokeni, 2022 yılında yatırım yapılması en mantıklı kripto coinler arasında yer alıyor.

Güncel piyasa değeri 19,21 dolar olan AVAX, 5 milyar dolarlık bir toplam market hacmine sahiptir. Dolayısıyla yatırım yapmak isteyen kişiler için oldukça risksiz gözüken AVAX, kendi zirvesini yaklaşık 1 sene önce 121 dolar fiyatını görerek yaşamıştı. Son dönemde durgunluğunu bozup tekrardan yükselişe başlayan bu coin, analistler tarafından yatırımcılara önerilen coinlerin başında geliyor.

7- Solana – ETH’nin Tahtını Hedefleyen Kripto Para

Kripto varlıklarla ilgilenen çoğu kişinin bildiği üzere piyasadaki birçok coin Ethereum blok zinciri tabanlı bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla kendi başarılarının yanı sıra Ethereum’un güvenliği ve yükselişine bağlı olarak piyasada işlem görürler. Ancak Solana, kendi blok zincirine sahip bir projedir. Bu yönüyle diğer tüm coinlerden ayrılan SOL, eğer beklenen şekilde gelişim gösterebilirse, yeni Ethereum olma ihtimali oldukça yüksek.

Güncel piyasa değeri 31,41 dolar civarında olan SOL, listedeki diğer coinlere oranla daha yüksek bir alış fiyatına sahiptir. Şu an için 11 milyar dolardan daha fazla market hacmi olan Solana, ilerleyen süreçte bu hacmini çok daha artırıp piyasadaki yerini daha da sağlamlaştırmayı hedefliyor. 

Bu yönüyle yatırımcıyı çeken SOL, listedeki diğer coinlere oranla daha düşük gözüken bir kazanç tahmini sunsa da, daha uzun vadeli ve geniş çaplı bir proje olmasıyla kendisine çok sayıda yatırımcı buluyor.

8- FTX Token – FTX Borsasının Yerel Tokeni Olan Kripto Coin

FTX Token (FTT), sektörün önde gelen kripto para borsalarından biri olan FTX tarafından 2019 yılında piyasaya sürüldü. Borsadaki işlem ücretleri ve komisyon kesintilerini en aza indirmek için üretilen coin, kısa süre içinde sosyal medyada en çok konuşulan coin oldu. Sektörün en hızlı büyüyen borsası olan FTX, en büyük ayı dönemlerinde bile FTT coinin fiyatını korumayı başardı. Şu an için 25 dolar fiyatıyla satışta olan FTT, toplamda 3 milyar dolardan fazla bir market hacmiyle birlikte piyasadaki en büyük coinlerden biri olma yolunda ilerliyor.

Özet

Kripto para dünyası günden güne gelişmekte ve değişmektedir. Bu sırada piyasaya birçok yeni proje ve coin giriyor. Bu projelerin bazıları yatırımcılar tarafından büyük destek görerek yükselişe geçseler de bazı coinler bu başarıyı elde edemiyorlar. Biz de hazırladığımız listede 2022 yılının en iyi projelerini sıraladık ve coinlerin detaylarını inceledik. Başka bir makalede tekrardan görüşmek üzere.

Sorumluluk reddi: Bu bir sponsorlu içerik ve basın bülteni olup burada yazılanlar Kriptokoin.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır. Kaldıraçlı işlemlerde ve kripto para yatırımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin, 17.000 dolarla birkaç gün flört ettikten sonra bu seviyenin altına düştü.  Bitcoin'in fiyatı, bunun üzerinde herhangi bir önemli kazanç elde etme konusunda başarısız oldu.  Bu, tüm piyasa değerinin son 24 saatte yaklaşık 20 milyar dolar kaybetmesi ve altcoinlerin ağırlıklı olarak kırmızı renkte işlem görmesi nedeniyle gerçekleşti. Peki, sırada neler var? İşte daha önceki tahminleriyle gündeme gelen iki analistin Bitcoin yorumları…
10’dan Fazla Bilen 2 Bitcoin Analisti: Sıradaki 3 Seviye Bunlar! Bitcoin, 17.000 dolarla birkaç gün flört ettikten sonra bu seviyenin altına düştü.  Bitcoin’in fiyatı, bunun üzerinde herhangi bir önemli kazanç elde etme konusunda başarısız oldu.  Bu, tüm piyasa değerinin son 24 saatte yaklaşık 20 milyar dolar kaybetmesi...
Aslı Dinçer 7 Aralık 2022