Büyük Borsalardan, Bu Kripto Para Şirketine Bloke!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
344 görüntülenme
Büyük Borsalardan, Bu Kripto Para Şirketine Bloke!

FTX ile bağları olan ve şu anda giderek artan bir sermaye kaçışı ve düzenleyici incelemesiyle karşı karşıya olan sıkıntılı ABD bankası Silvergate’i içeren önemli bir duyurunun hemen ardından, çeşitli kripto para şirketleri açıklama yaptı. Birkaç kripto para birimi şirketi, Silvergate Bank aracılığıyla yapılan mevduatları kabul etmeyi en azından geçici olarak durdurdu.  İşte detaylar…

Birden fazla kripto para şirketi Silvergate transferlerini engelliyor

Gemini, özellikle ACH veya Silvergate Bank aracılığıyla banka havalesi yoluyla yapılan para yatırma ve para çekme taleplerini kabul etmeyi bıraktığını söyledi. “Durumu aktif olarak izlediğini” ve Silvergate’te depolanan müşteri veya GUSD fonlarının bulunmadığını belirtti. Bitstamp benzer şekilde bir blog gönderisinde Silvergate aracılığıyla ABD doları transferlerini desteklemeyi geçici olarak durdurduğunu belirtti. Ayrıca, Silvergate Exchange Network (SEN) hizmetlerini geçici olarak durdurduğunu da söyledi. Bitstamp, Silvergate’in SEN Leverage ürünü için lansman ortağı olarak hizmet verdiğinden, iki şirket bir zamanlar yakın bir ortaklık kurmuştu.

Bu 44 Web3 ve Yapay Zeka Coini Tahtadan Uçtu!

Crypto.com ayrı olarak, borsasında “Silvergate aracılığıyla USD para yatırma ve çekme işlemlerinin geçici olarak askıya alındığını” söyledi. Bu şekilde aktarılan fonların reddedileceğini sözlerine ekledi ve kullanıcıları politika değişikliği konusunda bilgilendirdiğini söyledi. MicroStrategy, Silvergate’ten 2025’in başlarında ödenmesi gereken bir kredisi olduğunu belirtti. Ancak Silvergate ile depolanan Bitcoin teminatı veya banka ile başka herhangi bir finansal ilişkisi olmadığını da sözlerine ekledi.

Diğer çeşitli firmalar daha önce harekete geçti

Coinbase, Circle ve Paxos gibi diğer firmalar da benzer şekilde bugün erken saatlerde Silvergate’ten uzaklaştı. Bu arada Tether, Silvergate’e maruz kalmadığını söyledi. Bu, başka bir stablecoin olan USDC için böyle değil. USDC ihraççısı Circle, 2 Mart’ta ayrı bir tweet’te, Silvergate’e maruz kalmasına rağmen, tüm müşteri varlıklarının güvende olduğunu söyledi. Circle tweet’inde “Silvergate ile ilgili endişelere karşı duyarlıyız ve bunlarla ilgili belirli hizmetleri sonlandırma ve müşterileri bilgilendirme sürecindeyiz” dedi. USDT ve USDC, her biri sırasıyla 71 milyar dolar ve 42,9 milyar dolar ile piyasa değerine göre en büyük iki stablecoin.

Ayrıca Salı günü – bugünkü toplu göçten önce – LedgerX’in Silvergate’e olan desteğini sona erdireceği ve bunun yerine rakip hizmet Signature Bank’a yöneleceği bildirildi. Dün, Silvergate geç bir 10-K mali raporu sunacağını duyurdu ve bekleyen düzenleyici soruşturmaları açıkladı. Bu haberin ardından hissesinin değeri bir anda düştü. Çeşitli firmaların Silvergate ile bağlarını kesmesiyle hisse değerleri bugün daha da düştü. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi toplamda Silvergate’in hisse değeri yüzde 58 düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance Listeleme Sinyalini Verdi: Bu Altcoin Patladı!
Binance Listeleme Sinyalini Verdi: Bu Altcoin Patladı! Günlük işlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, son günlerde popüler olan bir altcoin’i listeleyeceğine dair spekülasyonlarla karşı karşıya kaldı. Binance’in attığı bir tweet, topluluk tarafından farklı yorumlarla karşılaştı. Tweet, asıl amacı dışında...
Aslı Dinçer 3 hafta önce