Reklamı kapat

Borsanın Çöküşüyle Bitcoin “Tüm Zamanların Rekoruna” Erişebilir

Serkan Eser
Serkan Eser 14 Kasım 2018
0 görüntülenme

Kripto para mucidi, fon yöneticisi, analist ve Bitcoin‘in ilk savunucularından Max Keiser, bu hafta ABD’de hisse senetlerinin değer kaybı yaşaması ile Bitcoin’in tekrardan tüm zamanların rekor seviyesine ulaşma yolunda ilerleyeceğini öne sürdü.

Goldman Sachs ve Apple’ın hisse değerlerindeki düşüş 12 Kasım’da Dow Jones’un 160 puanlık değer kaybını tetiklerken, Keiser’e göre bu gelişmeler endeksin önümüzdeki günlerde kritik 10.000 barajının altına gerilemesinin önünü açtı.

Keiser bu yaşananlar sonrasında Twitter’da bu sözleri paylaştı;

“Merkez bankalarının 10 senedir süregelen nakit hamlesi işe yaramadı. Global ekonominin 2008 yılında ölmesini maskeleyemediler.

Dow 10.000’e yeniden geliyoruz. Bitcoin tüm zamanların rekorunu kıracak.”

Dow endeksi son olarak 10.000 seviyesini on sene önce 2008 krizinde görmüştü. Şu sıralar 25.286,49 seviyelerinde bir değere sahip olan endeks 2018 yılında 25.000 bandının etrafında değerleniyor.

Kripto Uyanışı Söylemleri Artıyor

Keiser gibi pek çok Bitcoin savunucusu lider kripto para biriminin uyanacağını ve tüm zamanların rekor seviyesine tekrardan ulaşacağını önerse de Bitcoin ve kripto koinler 2018 yılında ayı sezonunun etkisinden kurtulamadılar.

Bitcoin ve yol arkadaşlarına yönelik kurumsal yatırımcıların ilgisi gözle görülür bir şekilde artarken, geçtiğimiz aylarda Nasdaq, ICE, Fidelity gibi dev finans kuruluşları Bitcoin’e olan ilgilerini açıkça dile getirerek kripto paralara yönelik atılımlarını genişlettiler.

Buna rağmen fiyatlarda herhangi olumlu bir gelişme yaşanmazken, ünlü girişimci ve milyarder Tim Draper geçtiğimiz hafta Avrupa’da gerçekleşen konferansta Bitcoin’in 2023 yılında 250.000 dolara ulaşmak için halen yeterince güçlü olduğunu iddia etmişti.

Tim Draper’ın yanı sıra Blockchain cüzdanı CEO’su Peter Smith, Managing Capital kurucularından Garry Tan ve Shapeshift CEO’su Erik Voorhees de Bitcoin’in önümüzdeki sene değer kazanacağını iddia eden isimlerden.

Lider kripto para birimi Bitcoin yayın saati itibariyle Coinmarketcap verilerine göre uluslararası piyasalarda 6.357 USD, BTC Turk verilerine göre ise 34.700 TL seviyelerinen işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Dolandırıcılarının Yeni Gözdesi Twitter’daki Politikacılar Görünüşe gore dolandırıcılar yine onaylı Twitter hesaplarını ele geçirip sahte kripto para hediyesi dağıtan linkler (genellikle Elon Musk kılığında) yayınlamış. Avusturalyalı danışmanlık bölümüne bağlı Capgemini’ın Twitter hesabında hediye vadeden kötü amaçlı linklerin paylaşıldığı tespit edildi. Sanki Musk...
Aslı Dinçer 14 Kasım 2018