Bounty0x Nedir? BNTY Ne İşe Yarar?

Emre Borsan
Emre Borsan 15 Ocak 2023
45 görüntülenme
Bounty0x Nedir? BNTY Ne İşe Yarar?

Bounty0x nedir? Bounty0x, merkeziyetsiz ödül yönetimi ve toplayıcılığı için kripto platformu olarak çalışan bir Blockchain projesidir. Kriptokoin.com olarak bu makalede Bounty0x nedir, ne sunar, BNTY nedir, ne işe yarar ve nasıl alınır gibi merak edilen soruları yanıtladık. Gelin çeşitli yöntemlerle kripto para kazanmaya olanak tanıyan bu platformu birlikte inceleyelim.

Bounty0x nedir?

Bounty0x, merkeziyetsiz ödül yönetimi platformu olarak çalışan bir Blockchain projesidir. Proje ile herkes bir bounty kampanyasını barındırma ve yönetme gibi avantajlara sahip olur. Kullanıcılar, ödül kampanyalarına da katılım sağlayabilmektedir. Bu kampanyalara katılıp görevleri tamamlayanlar kripto para ödülleri alır. Bununla birlikte Bounty0x bir dizi özel kullanıcıya da ev sahipliği yapar. “Bounty Sheriff” adı verilen bu kullanıcılar, ödül gönderimlerinin doğruluğunu ve kalitesini kontrol eder.

Platformdaki ödül kampanyaları, genellikle kripto para geliştiricileri tarafından oluşturulan bir görev veya işi ifade eder. Bu görevler veya işler, bir coin’i sosyal medyada tanıtmaktan logo tasarlamaya kadar geniş bir skalada olabilir. Temelde Bounty0x, bir start-up veya şirketin ödül kampanyasını yürütmesi için bir çözümdür. Bu noktada platform, ödüllerin sorunsuz bir şekilde barındırılabileceği ve tamamlanabileceği tekil bir platform olarak hareket eder. Böylece, tüm ödül dağıtım sürecini kolaylaştırır.

Bounty0x ne sunar?

Bounty0x kullanıcıların çeşitli ödüller barındırabileceği Ethereum tabanlı bir platformdur. Bu platformda şirketler kendi ödül kampanyalarını başlatıp yönetebilmektedir. Bununla birlikte ödüller 3 farklı kategoriye ayrılır. Bunların ilki basit ödüllerdir. Bu gruptaki ödüller, Bounty0x algoritmaları tarafından otomatik olarak kontrol edilmektedir. Sayısal ödül görevleri, bu tür ödülleri ifade eder.

İkinci ödül türü, şerif ödülleridir. Bu tür ödüller platformdaki Bounty Sheriff’ler tarafından kontrol edilmektedir. Bunlar, çoğunlukla niteliğe dayalı ödül görevlerinden oluşur. Son ödül türü ise süper ödüllerdir. Süper ödüllere başvurular proje sahibi tarafından kontrol edilmektedir. Hem niteliğe hem de sayıya odaklanırlar. Bu nedenle, büyük getirilere sahiptirler. Kullanıcılar bu ödül kampanyalarına katılım sağlayarak altcoin portföylerini genişletebilmektedir.

BNTY nedir? Ne işe yarar?

Bounty0x platformunun çeşitli kullanım durumlarına sahip olan bir yerel kripto para birimi bulunmaktadır. Bu kripto para ERC-20 kontratıyla oluşturulan BNTY coin’dir. BNTY coin, her ödül türünde farklı şekilde kullanılmaktadır. Örneğin süper ödül kampanyalarına katılmak isteyen kullanıcılar, BNTY tokeni stake etmek zorundadır. Aynı şekilde Bounty Sheriff’lerin ödülleri kontrol etmesi için de tokeni stake etmesi gerekir. Son olarak kampanya sahipleri de yeni bir kampanya yayınlamak için BNTY stake etmelidir.

Bounty0x nedir? BNTY nasıl alınır?

Bounty0x mevcut olarak yalnızca bir kripto para borsasında işlem görmektedir. BNTY satın almak isteyen kullanıcılar, listeleme yapan Gate.io borsasına erişmelidir. Bunu yapmalarının ardından borsaya üye olup cüzdanlarına para aktarmaları gerekir. Böylece tokeni, cüzdan bakiyesine bağlı olarak değişen miktarda satın alabilirler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Ekonomist Uyardı: Çöküş Bu Altcoinler ile Başlayabilir!
Ekonomist Uyardı: Çöküş Bu Altcoinler ile Başlayabilir! Ekonomist Eswar Prasad, bu altcoinler ile çalışan bir bankanın ABD tahvil piyasaları üzerinde önemli bir etkiye sahip olabileceği konusunda düzenleyicileri uyarıyor. “Bu altcoinler, piyasalar için çöküşü başlatabilir!” Ekonomist Eswar Prasad, stablecoin’ler ile çalışan bir bankanın, ihraççıların itfaları...
Vural Erkan 15 Ocak 2023