Reklamı kapat

Kelly: “Bu Yılın En Önemli Bitcoin Haberi”

Şebnem Ertan
Şebnem Ertan 5 Ağustos 2018
0 görüntülenme

Serbest fon yöneticisi Brian Kelly Uluslararası Borsa’nın yeni Bakkt platformu hakkında “yılın en büyük haberi” dedi.

Uluslararası Borsa (ICE), New York Menkul Kıymetler Borsası’nın (NYSE) üst firması teknoloji ortağı Microsoft’un da yardımıyla dijital varlıklar için Bakkt adında bir platform kurmayı planladıklarını söyledi.

ICE dünya genelinde 23 borsanın yanı sıra birçok kliring odası ve vadeli işlem borsasına da sahip. Starbucks ve Microsoft Bakkt’ın önemli ortakları olacak ve bitcoin ve diğer kripto paralarla ödeme kabul edecekler. Bakkt ayrıca Kasım 2018’de bir Bitcoin borsası kurmayı planlıyor ki bu da dünya genelinde kurumsal yatırımcıların kolaylıkla Bitcoin almasını sağlayacak.

SEC’in Bitcoin ETF’lerini değerlendirme sürecinde “yılın en büyük haberi” sözünü açıklayan Kelly, 2018’de onaylanmaları konusunda iyimser olmasa da sürekli dolanan spekülasyonların Bitcoin yatırımcılarının ilgilerini canlı tutacağını söyledi.
ICE’nin bu hamlesinin sınırlamalardan dolayı vadeli Bitcoin işlemlerinden daha iyi olduğunu söyledi çünkü “alım satım yapabilen insan sayısı sınırlı… Ve birçok kişi bunu korunmak için kullanıyor.”

CNBC duyurusunu takip eden Bitcoin fiyat artışının hemen kesilmeyeceğini de söyledi, ICE’nin piyasada daha fazla etkisi olup olmayacağı sorulduğunda şöyle yanıtladı:
“Ah, evet! Kesinlikle! Yani Kasım’da açılıştan söz ediyorlar… 14 aydır gizli gizli bunun üzerinde çalışıyorlardı, çoktan yöneticilerle konuştular, hazırlar.”

Piyasanın “yılın en büyük haberine” ilgisiz kalmasını zaman farkına yoran Kelly, kesinlikle bir tepki beklediğini söyledi.

“Ocakta olsaydı bu haberle bitcoin %20 artardı. Bunun sebebinin düşen piyasaların insanların heveslerini kaçırmasına bağlıyorum, dürüst olmak gerekirse insanlar bunun peşinde değil… Bugün konuştuğum çoğu kişi 08.30’da gelen haberi öğlen ikiye üçe kadar görmediklerini söyledi. Yani, piyasa hala bunu hazmetmeye çalışıyor, ayrıca hatırlatırım ki çoğu Bitcoin işlemi Asya’da gerçekleşiyor ki bu da haberin Asya’da yayınlandığında gece yarısı olduğu anlamına gelir. Asya uyanınca, işlerin değiştiğini göreceksiniz.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter‘da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bitcoinnews-Harold Vandelay

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Haber Bitcoin ve Altın'a Pik Yaptırdı! İşte Yaşananlar
Bitcoin 5 Ağustos Fiyat Görünümü: Satışlar Baskın Kilit Noktalar Bitcoin fiyatı 7.260 dolardaki önemli destek noktasını kırarak Amerikan Doları karşısındaki kayıplarını sürdürdü ve ayı hareketi baskın gelmeye başladı. 4 saatlik fiyat grafiğinde 7.320 dolarda ayı hareketinin oluşturduğu güçlü bir direnç noktası görülüyor. BTC/USD fiyat...
Burak Can Senyelli 5 Ağustos 2018