3 Usta Analistten BTC, Cardano ve Solana Tahminleri!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
508 görüntülenme
3 Usta Analistten BTC, Cardano ve Solana Tahminleri!

Kripto para dünyası, fiyatların düzenli olarak yükselip düşmesiyle, volatilitesiyle bilinir. Bununla birlikte, USDC stablecoin’inin yakın zamanda çöküşü, yatırımcıların tüm piyasanın feci bir düşüşün eşiğinde olabileceğinden korkmasına neden oldu. Birkaç analist kripto piyasasının yakında toparlanacağını garanti etse de, yükselen panik durumu yatırımcıları herhangi bir büyük kayıptan kaçınmak için varlıklarını tasfiye etmeye zorluyor. Bu noktada yatırımcılar Cardano (ADA), Solana (SOL), Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerinin sıradaki seviyelerini merak ediyor. İşte analistlerin bu üç kriptoya yönelik en son analizleri ve piyasada son durum…

Piyasada düşüş devam edecek mi?

Önemli bir satışın ardından, küresel kripto piyasası Cumartesi sabahı Bitcoin ve Ethereum fiyatlarının hafif artmasıyla bir toparlanma yaşadı. Bununla birlikte, en iyi stablecoin’ler USDC, DAI ve USDD; Silicon Valley Bank krizi ile önemli bir düşüş gördü. Kripto para birimleri için çalkantılı bir haftanın ortasında, Circle’ın USDC stablecoin’inin ABD doları sabitini kaybetmesi (de-peg); Bitcoin, Ethereum ve diğer büyük kripto para birimlerini önemli bir volatiliteye hazırladı. Kasım ayından bu yana ilk kez, kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 920 milyar doların altına düştü. Son 24 saat içinde kripto para birimine bağlı 200 milyon doların üzerinde vadeli işlem tasfiye edildi.

Kripto Para Balinaları Zarar Ediyor! Bu Coinlere Dikkat!

USDC’nin fiyatı değer kaybetmiş olsa da, bazı traderlar USDC’yi daha düşük bir fiyattan satın alıyor ve 1 dolara doğru yavaş bir toparlanma yaşayacağını düşünüyor. Piyasa uzmanları, Circle’ın nakit rezervlerini tuttuğu beş bankanın daha olması ve Silicon Valley Bank’teki rezerv miktarının 40 milyar dolarlık değerinin 3.3 milyar dolarını içermesi nedeniyle USDC’nin toparlanacağına inanıyor. Bununla birlikte, Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen varlıklar, son 24 saat içinde akan büyük fonlarla şu anda “short squeeze” yaşıyor.

USDC düşmeye devam ederse, ortalama fonlama oranlarının Kasım 2022’deki FTX olayından bu yana en olumsuz noktasına ulaştığı göz önüne alındığında, Bitcoin fiyatı için önemli bir düşüş eğilimine yol açabilir. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi bu hafta, kripto dostu Silvergate Bank’ın çöküşünün ardından Bitcoin’in fiyatı yüzde 10 düştü. Sonuç olarak, toplam kripto piyasası 100 milyar dolar kaybetti. Ethereum, BNB, XRP, Cardano, Dogecoin, Polygon ve Solana önemli düşüşler yaşadı. Ek olarak, gelecek TÜFE verileri, kripto pazarında keskin bir düşüşü tetikleyebilir.

Üç analist: Bitcoin kritik bir noktada

Diğer yandan kripto analisti Cred, BTC’nin bir çöküşün eşiğinde olduğu konusunda uyardı. Twitter’da 548.000’den fazla takipçisi olan analistin uyarısı, piyasada endişelere yol açtı. Cred, Bitcoin 19.000 ila 20.000 dolarlık fiyat aralığını sürdüremezse, varlığın mevcut değerinden yüzde 15’ten fazla bir değer kaybı ile 16.000 dolar aralığına gerileyebileceğine inanıyor. Bu aralığın Bitcoin için son ve tek teknik yapı olduğunu ve bunun altındaki herhangi bir seviyenin, yıllık düşüklerinin devreye girmesine yol açabileceğini iddia ediyor.

Buna karşılık, başka bir kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’in tekrar yükselişe geçmesinin altı ay daha sürebileceğini tahmin ediyor. O zamana kadar, fiyatı dalgalı kalacak ve yukarı yönlü sürekli bir hareket öncesinde hem ayılar hem de boğalar için potansiyel büyük kayıplara yol açacaktır.  BTC/USD yakın zamanda 13 Ocak’tan bu yana en zayıf seviyesi olan 19.628 dolara düştü.

Ayrıca bir başka analist olan Jason Pizzino BTC’nin Kasım 2022’nin en düşük seviyesine geri dönmesinin pek olası olmadığını söyledi.  Ancak, “Şu anda, göstergelerle gördüğümüz kadarıyla, daha yüksek bir dip bekleyebiliriz gibi görünüyor,” diye ekledi.  Analiste göre piyasa, 15.000 ile 18.000 dolar arasındaki önceki seviyenin üzerine düşerse, piyasa bozulmayacak. Çünkü aslında daha yüksek bir dip seviyeye işaret edecek.  Bitcoin’in daha yüksek bir seviyeye düştüğünde yükseliş trendine devam edeceğine inanan Pizzino, 15.000 dolarlık destek seviyesinin çökmesi durumunda yükseliş tezinin geçersiz olacağını söylüyor.

Cardano ve Solana için beklentiler ne yönde?

Geniş çapta takip edilen analist ve trader Jason Pizzino, Solana’ya (SOL) dönerek, coinin Ağustos 2022’nin zirvesi olan 50 doların biraz altına bile yaklaşamadıktan sonra “zayıflık” gösterdiğini söylüyor. Analistin grafiğine bakıldığında, Solana’nın muhtemelen 12.50 dolar civarında desteğe yöneldiğini düşünüyor gibi görünüyor.

3 Usta Analistten BTC, Cardano ve Solana Tahminleri!

Diğer yandan Cardano (ADA) için Pizzino, ADA’nın, Ağustos 2022 zirvesine göre daha yüksek bir tepe oluşturamamasından dolayı Solana gibi “zayıf” göründüğünü söylüyor. Ağustos’ta Cardano zirvesi 0.60 dolardaydı. Şu anda ADA’nın değeri 0.30 dolar seviyelerinde işlem görüyor ve maksimum 0.40 dolara yükselebildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coinpedia
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED Mart'ta Bunu Yapabilir!
Bitcoin Yatırımcıları Dikkat: FED Mart’ta Bunu Yapabilir! Birçoğuna göre, Bitcoin ve altcoin yatırımcıları için ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz oranı artışları ve yüksek enflasyon politikası, riskli varlıklara olan talebi ölçmek için en uygun tek ölçüdür. FED, sermaye maliyetini artırarak sabit getirili araçların kârlılığını artırır....
Aslı Dinçer 2 hafta önce