BTC, DOGE, ADA ve Bu 7 Altcoin İçin Yatırım Seviyeleri!

Emre Borsan
Emre Borsan 2 hafta önce
459 görüntülenme
BTC, DOGE, ADA ve Bu 7 Altcoin İçin Yatırım Seviyeleri!

ABD ekonomik verileri kripto ve hisse senedi piyasalarını destekledi, yayınlanan yatırım seviyeleri arasında BTC, DOGE ve diğer altcoinlerde var.

Fiyat endeksi düştü

ABD üretici fiyat endeksi (ÜFE) aylık %0,5 düştü ve bu, Dow Jones tarafından ankete katılan ekonomistlerin tahmin ettiği %0,1’lik düşüşten çok daha fazlaydı. Nisan 2020’den bu yana en büyük aylık düşüşe enerji fiyatlarındaki keskin düşüş de yardımcı oldu.

Başka bir rapor, perakende satış verilerinin Aralık ayında %1,1 ile beklenen %1’lik düşüşün biraz üzerinde düştüğünü gösterdi. Her iki veri noktası da enflasyonun soğuduğunu gösterse de, ABD hisse senedi piyasaları ilk kazançlarını koruyamadı. Benzer şekilde, birkaç kripto para birimi gün içi yüksek seviyelerinden satıldı ve bu, traderların Federal Rezerv’in 1 Şubat’taki toplantısından önce kar elde etmiş olabileceğini gösteriyor.

BTC, DOGE, ADA ve Bu 7 Altcoin İçin Yatırım Seviyeleri!

Son birkaç gündeki güçlü kripto toparlanması, traderların ön plana çıktığını gördü. Bitcoin’in işlem hacmi yedi günde %114 arttı. Fiyatlarda keskin bir artışın eşlik ettiği güçlü hacim, genellikle boğaların agresif alımlarını gösterir. Bu, Bitcoin’in Kasım ayı düşük seviyesi olan 15.476 doların kırılmama olasılığını artırıyor.

Bitcoin genel direncin üzerinde

Bitcoin, 17 Ocak ve 18 Ocak tarihlerinde 21.480 dolarlık genel direncin üzerine çıktı, ancak mum çubuklarındaki uzun fitilden görüldüğü gibi, boğalar daha yüksek seviyeleri koruyamadı. Bu da ayıların seviyeyi koruduğunu gösteriyor.

Genel direncin üzerinde devam edememe, kısa vadeli traderlar tarafından kar ayırmayı çekebilir. Bu, BTC/USDT çiftinde kısa vadeli bir düzeltme başlatabilir. İlk güçlü destek, %38,2 Fibonacci düzelme seviyesi olan 19.489 dolar.

BTC, DOGE, ADA ve Bu 7 Altcoin İçin Yatırım Seviyeleri!

Fiyat bu seviyeden geri dönerse, sığ düşüşlerin alıcıları çektiğini gösterecek. Boğalar daha sonra fiyatı tekrar 21.480 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, parite yukarı hareketin bir sonraki ayağını 25.000 dolara çıkarabilir.

Fiyat düşmeye devam ederse ve 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) 18.865 doların altına düşerse, bu yükseliş görünümü geçersiz olabilir.

Ether için bu seviye zorlu

Ether’deki 1.600 dolar seviyesinin boğalar için zorlu bir direnç olduğu kanıtlandı. Alıcılar bu direnci kırmayı başarsa da üzerinde bir kapanış gerçekleştiremedi.

ETH/USDT paritesi, %38,2 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 1.439 $’a ve ardından 20 günlük EMA’ya (1.400 $) ulaşabilecek bir geri çekilme başlatabilir.

BTC, DOGE, ADA ve Bu 7 Altcoin İçin Yatırım Seviyeleri!

Bu bölge, daha önce otobüsü kaçırmış olabilecek alıcıları cezbedebilir. Bu, 1.600 dolarlık direncin yeniden test edilmesine neden olabilir. Bu seviye kapanış bazında ölçeklenirse, parite 1.800$’a yükselebilir ve ardından 2.000$’a fırlayabilir.

Ayılar bu olumlu görüşü geçersiz kılmak isterlerse, fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmek zorunda kalacaklar.

BNB genel dirençten geri çekildi

BNB, 14 Ocak’ta 318 dolarlık genel dirençten geri çekildi ve 18 Ocak’ta 20 günlük EMA’ya (280 dolar) ulaştı.

Alıcılar bu ivmeyi artırmaya çalışacak ve fiyatı 318 $’lık genel direncin üzerine fırlatacak. Bunu başarabilirlerse, BNB/USDT çifti 338 dolara doğru ilerleyebilir. Ayılar bu seviyede güçlü bir savunma yapabilir ancak boğalar bu engeli aşarsa parite 400 dolara fırlayabilir.

BTC, DOGE, ADA ve Bu 7 Altcoin İçin Yatırım Seviyeleri!

Bu varsayımın aksine, fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşerse, paritenin bir süre daha 250 ila 338 dolar arasındaki geniş aralık içinde salınabileceğini öne sürecektir.

XRP geri döndü

XRP geri döndü ve 18 Ocak’ta hareketli ortalamalara kaydı, ancak mum çubuğundaki uzun kuyruk, daha düşük seviyelerde agresif alıma işaret ediyor.

Hareketli ortalamalar bir yükseliş geçişini tamamladı ve RSI pozitif bölgede, boğaların galip gelebileceğini gösteriyor. 0,42 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, genel direnci 0,51 dolardan vurabilecek bir yukarı hareket başlatabilir.

BTC, DOGE, ADA ve Bu 7 Altcoin İçin Yatırım Seviyeleri!

Bu seviye yine satışları çekebilir ancak boğalar bu direnci aşarsa ralli 0,56 dolara kadar uzayabilir. Ayılar, boğaların fiyatı yükseltmesini engellemek istiyorsa, XRP/USDT çiftini hareketli ortalamaların altına çekmek ve sürdürmek zorunda kalacaklar.

Cardano ticaret modeli oluşturdu

Cardano, son birkaç gün içinde bir yükseliş bayrağı ticaret modeli oluşturdu. Alıcılar fiyatı bayrağın üzerine çıkarırsa, yukarı hareketin olası bir yeniden başlamasına işaret edecektir.

ADA/USDT çifti önce 0,44 dolara ve ardından psikolojik olarak çok önemli olan 0,50 dolara yükselebilir. Böyle bir hareket, düşüş trendinin sona ermiş olabileceğini düşündürecektir.

BTC, DOGE, ADA ve Bu 7 Altcoin İçin Yatırım Seviyeleri!

Ayılar bunun olmasını istemeyebilir. Fiyatı bayrağın altına çekmeye çalışacaklar. Bunu başarırlarsa, parite 20 günlük EMA’ya (0,31 dolar) düşebilir. Fiyat bu seviyeden güçlü bir şekilde geri dönerse, alıcılar tekrar 0,37 dolardaki engeli aşmaya çalışacak. Tersine, hareketli ortalamaların altında bir kırılma, avantajı ayılar lehine geri çevirebilir.

Dogecoin ayıları pes etmedi

Doge toparlanması, 14 Ocak’ta ve yine 18 Ocak’ta 0,09 dolar civarında reddedildi, bu da ayıların pes etmediğini ve daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösteriyor.

Ayılar, doge için 18 Ocak’ta fiyatı hareketli ortalamaların altına çekti, ancak daha düşük seviyeleri sürdürmeyi başaramadı. Doge, pozitif bölgedeki kademeli olarak yükselen 20 günlük EMA (0,08 $) ve RSI, boğaların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Alıcılar doge fiyatını 0,09 doların üzerine çıkarmaya ve kuzeye doğru 0,11 dolara doğru ilerlemeye başlayacak.

BTC, DOGE, ADA ve Bu 7 Altcoin İçin Yatırım Seviyeleri!

Aksine, fiyat hareketli ortalamaların altında kapanırsa, DOGE/USDT paritesi 0,07 $’daki kritik desteğe düşebilir.

Polygon genel direncin üzerine çıktı

Alıcılar, 16 Ocak’ta tekrar Polygon’u 1,05 dolarlık genel direncin üzerine çıkarmaya çalıştı, ancak ayılar yerlerini korudu.

Genel gider engelini aşmak için tekrarlanan başarısızlık, kısa vadeli traderları kar kaydetmeye teşvik edebilir. Bu olursa, MATIC/USDT çifti 20 günlük EMA’ya (0,90$) düşebilir. Böyle bir hareket, paritenin 0,69 dolar ile 1,05 dolar arasındaki geniş aralıktaki kalışını bir süre daha uzatabileceğini düşündürecektir.

Alternatif olarak, fiyat yükselir ve 1,05 doların üzerine çıkarsa, yeni bir yukarı hareketin başladığının sinyalini verir. Parite daha sonra 1,30 dolara yükselebilir.

Litecoin fiyatını ayılar geri çekti

Litecoin’in yükselişi 14 Ocak’ta 91 dolara yaklaştı ve ayılar fiyatı 18 Ocak’ta 20 günlük EMA’ya (80 dolar) geri çekti. Alıcılar, günün şamdanındaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi seviyeyi korumaya çalışıyor.

Pozitif bölgede yükselen 20 günlük EMA ve RSI, alıcılar için hafif bir avantaja işaret ediyor. Fiyat yükselir ve 91 doların üzerine çıkarsa, LTC/USDT çifti 100 dolara ve ardından 107 dolara yükselebilir.

Öte yandan, fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşerse, parite 75 dolar kırılma seviyesine ulaşabilir. Bu, boğaların savunması için önemli bir seviye çünkü bu destek kırılırsa parite 65 dolara düşebilir.

Polkadot nötr seviyede

Polkadot son birkaç gündür düşüş trendi çizgisinin yakınında işlem görüyor ve bu da boğalar ve ayılar arasında bir üstünlük mücadelesine işaret ediyor.

20 günlük EMA (5,24 dolar) yükselmeye başladı ve RSI aşırı alım bölgesine yakın, bu da en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 6,53 doların üzerine çıkarırsa, DOT/USDT paritesi ivme kazanabilir ve 7,42 dolara ve ardından 8,05 dolara gidebilir.

Aksine, fiyat düşer ve 5,60 doların altına düşerse, ayıların geri dönüş yapmaya çalıştığının sinyalini verir. Pariteyi hareketli ortalamaların altına indirmeyi başarırlarsa satıcılar zirveye çıkacak.

Avalanche ayıların karşısında

Avalanche 11 Ocak’ta düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarak potansiyel bir trend değişikliğine işaret etti. Ayılar, yukarı hareketi 18,54 dolardan durdurmaya çalışırken henüz pes etmedi.

Yükselen 20 günlük EMA (14,42 dolar) alıcılar için avantaja işaret ediyor, ancak aşırı alım bölgesindeki RSI birkaç günlük konsolidasyon veya kısa vadede küçük bir düzeltme öneriyor.

Fiyat düşer ve 15,50 doların altına düşerse, AVAX/USDT çifti 20 günlük EMA’ya düşebilir. Bu, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye çünkü bir sıçrama ralli olasılığını 20.63 dolara çıkarabilir. Parite 20 günlük EMA’nın altına düşerse ayılar üstünlük elde edecek. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere AVAX, anlık olarak 15.91 dolardan işlem görmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Finans Şirketi: Bu Altcoin Dibe Vurdu, Kürekle Alın!
Finans Şirketi: Bu Altcoin Dibe Vurdu, Kürekle Alın! Lider altcoin Ethereum (ETH) rekor seviyelerinin bir hayli altında ve öncü ağa karşı rakipler ortaya çıktıkça, yatırımcılar, ETH’nin portföye eklenip eklenmemesi konusunda kararsız. ABD’li danışmanlık şirketi The Motley Fool’un analistleri RJ Fulton ve Dominic Basulto, yatırımcıların dikkat...
Aslı Dinçer 2 hafta önce