İşte BTC, DOGE, AVAX, SHIB ve 6 Altcoin İçin Önemli Tahmin!

2 alt bounce 1
Google News

Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a göre, Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) dahil çoğu büyük altcoin, daha derin bir düzeltmeye başlamanın eşiğinde ve bu da kısa vadeli bir zirvenin gerçekleşebileceğinin sinyalini verecek. Mevcut düşüş, ağız sulandıran bir Kara Cuma anlaşması mı yoksa kısa vadeli bir ayı piyasasının başlangıcı mı? Rakesh Upadhyay, bu sorunun cevabı için en iyi 10 kripto para biriminin grafiklerini inceliyor. Biz de Kriptokoin.com olarak analistin değerlendirmelerini okuyucularımız için derledik.

Kripto para piyasasına genel bir bakış

Bitcoin (BTC) ve çoğu büyük altcoin, 26 Kasım’da küresel hisse senedi piyasaları ve ham petrol ile birlikte satıldı. Keskin düşüş, 24 saatlik dönemde 750 milyon doların üzerinde çapraz kripto tasfiyesine neden oldu. Ancak analist, borsalardaki fonlama oranlarının yüksek kalmaya devam ettiğini ve bu durumun, satışın henüz bitmediğini gösterdiğini belirtiyor.

DOGE
Günlük kripto para piyasası performansı / Kaynak: Coin360

Öyle görünüyor ki Bitcoin’in Kasım ayı için aylık kapanışı, popüler kripto analist PlanB’nin 98.000 dolarlık en kötü senaryosunu vurmayacak. Bu, modelin Ağustos, Eylül ve Ekim ay sonu fiyat seviyelerini doğru bir şekilde tahmin etmesinden sonraki ilk kayıp olacak. Bununla birlikte, stok akış modeli yaratıcısı, bu yarılanma döngüsünde Bitcoin için 100.000 dolarlık hedef hedefinin hala geçerli olduğuna inanıyor.

BTC, ETH, BNB, SOL ve ADA analizi

Bitcoin (BTC)

Analisti, boğaların, Bitcoin’i 25 Kasım’da 58.000 dolarlık kırılma seviyesinin üzerine geri ittiğini, ancak 20 günlük üstel hareketli ortalamada (EMA) (59.510 dolar) engeli aşamadıklarını belirtiyor. Analiste göre bu durum, traderlardan kar rezervasyonu çekmiş olabilir.

BTC
BTC günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Analist, satışın, 26 Kasım’da 55.317 doların altına düştükten sonra ivme kazandığını ve bir sonraki durağın, 50.000 dolardaki psikolojik destek olabileceğini vurguluyor. Analiste göre, fiyat bu seviyeden geri dönerse, alıcılar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacaklar ve başarılı olurlarsa, satış baskısının düşebileceğini gösterecek. Rakesh Upadhyay, analizine şu yönde devam ediyor:

Alternatif olarak, bir sonraki toparlanma 20 günlük EMA’dan tekrar düşerse, duyarlılığın negatife döndüğünü ve traderların rallilerde satış yaptığını gösterecek. Ayrıca bu, 50.000 doların altında bir kırılma olasılığını artıracak. Bu olursa BTC, fiyatı 40.000 dolara kadar düşürebilecek, panik satışına tanık olabilir.

Ethereum (ETH)

Analiste göre, Ethereum (ETH), 25 Kasım’da 20 günlük EMA’nın (4.336 dolar) üzerine çıktı ancak fiyat 26 Kasım’da keskin bir şekilde düştüğü ve gelişen baş ve omuzlar boyun çizgisine düştüğü için, yukarı yönlü hareket bir boğa tuzağı olduğunu kanıtladı.

ETH
ETH günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Binance Coin (BNB)

Analist, Binance Coin’in (BNB) 25 Kasım’da 605,20 dolarda genel direncin üzerine çıktığını, ancak boğaların 669,30 dolardaki güçlü engeli aşamadığını belirtiyor. Analiste göre, bu durum, ayıların bu seviyeyi şiddetle savunduklarını gösteriyor.

BNB
BNB günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Solana (SOL)

Analist, Solana’nın (SOL) 25 Kasım’da 50 günlük SMA’dan (202 dolar) toparlandığını, ancak 20 günlük EMA’dan (216 dolar) geri döndüğünü hatırlatıyor. Analiste göre bu durum, düşüşlerde satın almaktan, rallilerde satışa doğru bir duygu değişikliğine işaret ediyor.

SOL
SOL günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Cardano (ADA)

Analiste göre, Cardano (ADA), 25 Kasım’da boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı gösteren bir gün içi Doji şamdan deseni oluşturdu ve bu belirsizlik, 26 Kasım’da 1,58 doların altında bir kırılma ile aşağı yönlü çözüldü.

ADA
ADA günlük grafiği / Kaynak: TradingView

XRP, DOT, DOGE, AVAX ve SHIB analizi

Ripple (XRP)

Analist, boğaların son birkaç gündür 1 dolarlık desteği savunmasına rağmen, Ripple’ı (XRP) 20 günlük EMA’nın (1,08 dolar) üzerine çıkaramadıklarını ve bunun, daha yüksek seviyelerde talep eksikliğini gösterdiğini belirtiyor.

DOGE
XRP günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Polkadot (DOT)

Analist, Polkadot’un (DOT), 25 Kasım’da yükseliş çizgisinden sıçradığını, ancak boğaların daha yüksek seviyeleri sürdüremediğini belirtiyor. Analiste göre, 26 Kasım’da satış yoğunlaştı ve fiyat 37,53 doların altına düşerek, ayı eğilimi gösteren bir H&S modelini tamamladı.

DOGE
DOT günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Dogecoin (DOGE)

Analiste göre, Dogecoin (DOGE) 25 Kasım’da bir rahatlama rallisi girişiminde bulundu, ancak günün mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların düşüş trendi çizgisinin yakınında satıldığını gösteriyor.

DOGE
DOGE günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Analist, satışın, 26 Kasım’da ivme kazandığını, Dogecoin ‘in (DOGE), 0,21 dolar seviyesindeki anlık desteğin altına ve hatta 0,19 dolar seviyesindeki güçlü desteğin altına düştüğünü belirtiyor. Analiste göre, boğalar şu anda 0,19 dolar seviyesini savunmaya çalışıyor. Rakesh Upadhyay, analizine şu yönde devam ediyor:

DOGE fiyatı, mevcut seviyeden sıçrarsa, ayılar yine 0,21 dolardan zorlu bir meydan okuma oluşturacak. Bu seviye dirence dönüşürse, 0,19 doların altında bir kırılma olasılığı artar. Bu olursa DOGE, 0,15 dolardan kritik desteğe düşebilir. İlk güç işareti, 20 günlük EMA’nın (0,23 dolar) üzerinde bir kırılma ve kapanış olacak.

Avalanche (AVAX)

Analist, Avalanche’ın (AVAX), 25 Kasım’da %38,2 Fibonacci düzeltme seviyesi olan 112,63 dolardan toparlandığını, ancak mum çubuğundaki uzun fitilin, traderların rallilerde satış yaptığını gösterdiğini belirtiyor.

AVAX
AVAX günlük grafiği / Kaynak: TradingView

DOGE katili Shiba Inu (SHIB)

Analist, Shiba Inu’nun (SHIB), 24 Kasım’da 0,000040 dolardan güçlü desteğin altına düştüğnü hatırlatıyor. Analiste göre, boğalar, 25 Kasım’da fiyatı tekrar seviyenin üzerine çekmeye ve agresif ayıları tuzağa düşürmeye çalıştı, ancak 20 günlük dönemde genel engeli aşamadılar.

DOGE
SHIB günlük grafiği / Kaynak: TradingView

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmekMesajları Oku