Yapay Zekadan BTC, DOT, SHIB ve LUNC İçin 2023 Tahminleri!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
6.754 görüntülenme
Yapay Zekadan BTC, DOT, SHIB ve LUNC İçin 2023 Tahminleri!

Yapay zekanın (AI) ve makine öğrenimi algoritmalarının yükselişiyle, yatırımcılar artık kripto piyasasının değişken doğası göz önüne alındığında, kripto para birimlerinin gelecekteki fiyatını tahmin etmelerine yardımcı olmak için bu ileri teknolojilere yöneliyor. Bu bakımdan biz de okuyucularımız için yapay zekanın BTC, SHB, LUNC ve DOT tahminlerini derledik.

Yapay zeka 2023’ün sonu için DOT fiyatını tahmin ediyor

Polkadot (DOT), farklı Blockchain’lerin etkileşime girmesine olanak tanıyan, farklı ağlar arasında kesintisiz işlem ve iletişim sağlayan merkezi olmayan bir platform olarak son yıllarda popülerlik kazanan nispeten yeni bir kripto para birimi. CoinCodex’in kendi kendine öğrenme teknolojisinden 28 Şubat’ta alınan verilere göre, Polkadot’un 30 Aralık 2023’te yayınlandığı tarihteki fiyatından %168,77 artışla 17,39 dolardan işlem görmesi bekleniyor.

LUNC
DOT fiyat tahmini / Kaynak: CoinCodex

Yapay zeka Mart 2023 sonu için BTC fiyatını tahmin ediyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin fiyatı, yılın başından bu yana güzel bir artış kaydetti. Bununla birlikte, son zamanlarda bazı zor haftalar yaşadı ve kripto para traderları ve yatırımcıları, makine öğrenimi sistemleri tarafından sunulanlar da dahil olmak üzere gelecekteki hamlelerinin işaretlerini arıyor. Kripto para izleme platformu PricePredictions’daki derin öğrenme algoritmaları, Bitcoin fiyatının Mart ayı sonuna kadar 23.597 dolar olacağını tahmin ediyor.

LUNC
Bitcoin 30 günlük fiyat tahmini / Kaynak: PricePredictions

Yapay zeka, Mart 2023 sonu için SHIB fiyatını tahmin ediyor

Kripto para izleme platformu PricePredictions, makine öğrenimi algoritmalarına göre Shiba Inu fiyatının 31 Mart 2023’e kadar 0,000011 dolar olacak. Bu da SHIB’in mevcut fiyatına göre biraz bir düşüş göreceği anlamına geliyor.

Shiba Inu 30 günlük hava tahmini | Kaynak: PricePredictions

Şu an itibariyle Shiba Inu, aylık %4’lük bir kazanç kaydetmesine rağmen, günlük bazda %4 ve bir hafta öncesine göre %9 düşüşle 0,00001192 dolardan işlem görüyor. SHIB’in derin öğrenme algoritmaları tarafından öngörülen fiyata ulaşıp ulaşamayacağı, Layer-2 ağı Shibarium’un beta lansmanı ve SXSW 2023’teki benzersiz gösteriminin yanı sıra genel makro ve kripto duyarlılığı dahil olmak üzere, onu çevreleyen gelişmelere bağlı olacak.

Yapay zeka, Mart 2023 sonu için LUNC fiyatını tahmin ediyor

PricePredictions’daki yapay zeka modeli, gelecekteki olası Terra Classic (LUNC) fiyatını tahmin etti. Bu doğrultuda yapay zeka, 2 Mart’ta toplanan verilere göre LUNC fiyatının 31 Mart’a kadar 0,000174 dolar olacağını öngörüyor.

LUNC
LUNC 30 günlük fiyat tahmini / Kaynak: PricePredictions

Tahmine göre LUNC basın zamanındaki fiyatından %2’den fazla artış kaydedecek. Bu da LUNC’un önümüzdeki günlerde yükseliş ivmesini koruyabileceğini gösteriyor. Bu arada, algoritma daha önce, LUNC’un 1 Mart’ta 0,000156 dolardan işlem göreceğini tahmin etmişti.

LUNC topluluğu, varlığın bir önceki ayını düşüşle tamamlamasının ardından yükseliş tahmini ve teknik analiz nedeniyle olumlu haberler aldı. Ağ, Terra ekosisteminde güvenliği ve istikrarı artırmak için fazla LUNC tokenlerini yakmak ve kritik özelliklerini, özellikle Binance LUNC yakma mekanizmasını yükseltmek gibi stratejiler uyguladı.

Bununla birlikte, bazıları ağın gelişimini sınırlayabilecek sıfır komisyonlu staking hizmetleri sunduğundan, artan doğrulayıcı sayısıyla ilgili artan bir endişe var. Ayrıca, SEC tarafından Terra’nın kurucusuna karşı açılan dava, tüm Terra ekosistem tokenlerinin geleceğini önemli ölçüde etkileyebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Finbold
  • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu 5 Altın Tahminine Dikkat: Sırada Bu Rakamlar Var!
Bu 5 Altın Tahminine Dikkat: Sırada Bu Rakamlar Var! Altın fiyatları, güçlenen doların baskısıyla Perşembe günü üç seanslık galibiyet serisi yolunda ilerledi. Bu arada, değerli metalin görünümü, ABD Merkez Bankası’nın daha fazla faiz artırımına gideceğine dair beklentiler tarafından gölgelenmeye devam ediyor. Analistler piyasadaki son gelişmeleri yorumluyor...
Vural Erkan 3 hafta önce