Bitcoin Düşerken Analistler Sıradaki En Hızlı Atı Belirledi: Bu Altcoin!

black horse running along the shore
black horse running along the shore
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, bir haftalık zaman diliminde yaklaşık %11 düşüşle, basın zamanında 42.000 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Bu, BTC’nin yılı 100.000 doların kuzeyinde bitireceğine inanan traderların hiç bitmeyen yükseliş duygularına rağmen gerçekleşiyor. Bununla birlikte kripto analisti Steven Msoh’a göre bu durum, kısa vadede yatırımcılara en iyi şekilde diğer alternatifleri keşfederek hizmet edilebilir. Analist, analistleri heyecanlandıran altcoin projelerinden Avalanche için bunun bir çıkış zamanı olabileceğini düşünüyor.

Avalanche (AVAX) neden analistleri heyecanlandırıyor?

Avalanche, akıllı sözleşmeleri destekleyen Katman 1, Proof of Stake (PoS) Blockchain ağı. Analist Steven Msoh’a göre altcoin projesi, saniyede 4.500’den fazla işlemden oluşan yüksek bir verime sahip olmak ve Ethereum Sanal Makinesi ile tam uyumluluk dahil olmak üzere en acil Blockchain zorluklarından bazılarını çözmeyi başardı. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere proje, Byzantine hata toleransı protokolüne dayalı ve Eylül 2020’de başlatıldı. Avalanche ağındaki yerel token olan AVAX, birçok analistin yakın gelecekte yükseleceğine inandığı kripto para birimlerinden biri. Analist, son iki ayda, AVAX’ın yüzde 700 gibi inanılmaz bir artışla, bu tahminleri doğruladığını söylüyor.

Altcoin

Steven Msoh’a göre, Avalanche büyük bir sermaye akışı görüyor ve katman 1 protokolleri için bu durum, tokenlerinin performansı için son derece önemli. Analist şu bilgiyi paylaşıyor:

Katman 1 ağları, Blockchain mimarisinin temelini oluştururken, Katman 2, çıktı gibi belirli yönleri iyileştirmek için bunların üzerinde yer alan ağları kaplar . Sırasıyla Katman 1 ve Katman 2 olan Bitcoin ve Lightning Network’ü düşünün.

Lex Moskovski: Bu altcoin 25 dolardaki Solana gibi davranıyor 

Strong Hedge takma adlı bir analist, Avalanche ekosistemine sermaye akışının birkaç ay önce Solana’da görülene benzer olduğunu belirtti. Bununla güçlenen Solana, büyük zirvelere tırmandı ve Strong Hedge, sıranın AVAX’ta olduğuna inanıyor:

Yeterince uzun süredir buralardaysanız, cevaplar çizelgelerde bulunur. İşte bana söyledikleri: Para bir ekosistemden diğerine dönüyor. SOL ilk oldu, ATOM ve AVAX şu anda faydalanıyor. BTC, kesmekten başka bir şey yapmıyor, ama altcoinlerin çoğunluğunun nasıl olduğuna bakın.

Moskovski Capital’in baş yatırım yetkilisi Lex Moskovski de AVAX hakkında benzer kanaatte. Lex Moskovski son zamanlarda iddialarını Twitter’da paylaştı:

AVAX 25 dolardaki Solana gibi davranıyor ve etkileyici bir dayanıklılık ve ön siparişler veriyor.

Steven Msoh, şu anda 38 milyar dolarlık bir piyasa değeriyle ilk onda 7. sırada yer alan Solana’nın, yeni bir rekor olan 210 doların üzerinde çekim yapmaya devam edeceğini iddia ediyor.

“Altcoin projesi etkileyici bir büyüme gösteriyor”

Analist Steven Msoh’a göre, günümüzün Katman 1 ağlarının çoğuna daha iyi bir alternatif haline getirmeyi amaçlayan sürekli gelişmesi, Avalanche için daha da fazla yükselişin nedeni. Bu gelişmelere başlamak için Avalanche Foundation, AVAX tokenlerinin Polychain Capital ve Three Arrows Capital tarafından yönetilen risk sermayesi şirketlerine özel satışında 230 milyon dolar topladı. Satış Haziran ayında gerçekleşti, ancak vakıf bunu ancak bir hafta önce açıkladı.

AVAX

Steven Msoh, Avalanche’nin, kesinleşme süresi ile ölçülen en hızlı akıllı sözleşmeler platformu olduğunu ve ek olarak, Ethereum Sanal Makinesi uyumluluğu, uygulamalarının Avalanche’tan Ethereum’a veya tam tersi şekilde taşımanın oldukça kolay olduğu anlamına geldiğini belirtiyor. Analiste göre, bu gelişmeler, sağlam ekosistem ve çok sayıda kullanıcı, ağ üzerinde uygulama dağıtan büyük projeleri şimdiden cezbetmekte ve en sonuncusu, geçen hafta Avalanche’da otomatik piyasa yapıcısını piyasaya süren Kyber Network. Kyber, Ethereum, Polygon ve Binance Smart Chain dahil olmak üzere diğer büyük Blockchain’lerde sözde dinamik piyasa yapıcısını zaten başlattı. Kyber Network CEO’su Loi Luu, Avalanche’a neden açıldığı sorulduğunda şunları söyledi:

Kullanıcıların peşinden gidiyoruz, dolayısıyla günün sonunda, hangi ekosistemde büyüyen topluluk varsa, biz de orada olacağız.

Steven Msoh, Avalanche’a gelenlerin sadece büyük projeler olmadığını, sıradan kullanıcıların ve geliştiricilerin de ağı giderek daha fazla tercih ettiğini söylüyor. Geliştiriciler için bir projeye olan ilgiyi değerlendirmenin en iyi yollarından biri GitHub taahhütleridir. Avalanche, lansmanından bu yana 12.500’den fazla taahhüt gördü. Analiste göre bu durum, Avalanche’ı IOTA ve Cardano gibi diğer büyük projelerin yanında en üst sıraya koyuyor.

Altcoin

Kripto analisti, kullanıcılar için, kilitlenen toplam değerdeki devam eden artışın en iyi göstergelerden biri olduğunu ve projenin etkileyici bir büyüme gösterdiğini ifade ediyor. DefiLlama’nın verilerine göre, Avalanche’da 2,73 milyar dolarlık TVL var ve Benqi 1,14 milyar dolarla ekosistemdeki en baskın platform. Poligon 3,93 milyar dolar, Fantom ise 1,12 milyar dolar.

Altcoin projesinin boru hattında neler var?

Ava Labs iletişim direktörü Patrick Sutton’a göre Avalanche’ı bekleyen çok şey var. Ava Labs, Avalanche’ın gelişimine Ethereum Vakfı’nın Ethereum için yaptığı gibi katkıda bulunuyor. Yakın tarihli bir röportajda, Patrick Sutton, “Kullanıcıları Avalanche’ta destekleyen araçların, tüm kullanıcı karmaşıklığı ve bilgisi yelpazesi için daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak için büyük bir revizyondan geçtiğini” açıkladı. Patrick Sutton, boru hattında ne olduğuna dair şunları söyledi:

Çekirdek platforma yönelik performans iyileştirmeleri, daha fazla uygulama, daha iyi bir Avalanche Cüzdanı, Avalanche Bridge ile daha fazla cross chain bağlantısı Initial Litigation Offerings gibi tamamen yeni varlık sınıfları, gelişmiş alt ağ yeteneği ve sürekli olarak.

Altcoin

Basın zamanında, AVAX son yedi gün içinde %21,60 kazanarak 63 doların biraz üzerinde işlem görüyordu. Analistler, tokenin 100 doları geçmesinin sadece bir zaman meselesi olduğunu tahmin ediyor. Analist Steven Msoh’a göre altcoin, son 30 gün içinde, Luna, Solana ve ATOM’u geride bırakarak tüm büyük kripto para birimleri arasında en iyi risk-getiri oranına sahip.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bitcoin Düşerken Analistler Sıradaki En Hızlı Atı Belirledi: Bu Altcoin!