Analist BTC, ETH, DOT, NFT’ler ve Binance’i Etkileyen Haberleri Duyurdu!

1667635
1667635
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler, Twitter ve Youtube analisti Lark Davis, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Polkadot (DOT) ve kripto borsası Binance hakkında en son haberleri derlediği bir analiz videosu yayınladı. Davis bunların yanında, ayrıca değindiği NFT’ler hakkında bilinmesi gerekenleri paylaşıyor.

Parachain müzayedeleri 11 Kasım’da başlıyor!

Davis’in ilk konusu, Polkadot (DOT)  ve Kusama (KSM) ağlarında projelere özel entegre edilmiş Blockchain’leri içeren parachain ve müzayedeleri oldu. Analistinde belirttiği üzere müzayedeler, 11 Kasım başlıyor. Projenin yönetim forumuna sunulan teklife göre eylemlerin ikincisi 23 Aralık’ta başlayacak. Analist bunlarla, Polkadot’un yeni bir döneme girebileceğini söylüyor.

Parachain müzayedeleri DOT ve KSM fiyatlarına katalizör olabilir. Davis’e göre parachain müzayedelerinin açıklanmasıyla katılımcıların çoğu fiyatlarda pozitif tepkiler bekliyor. Bu heyecan ayrıca, müzayede tarihi yakınlaştıkça DOT fiyatında belirgin yükselişe neden oluyor. Bu arada Davis’te müzayedelere katılacağını duyurdu. Ayrıca, DOT fiyatı yükselirse bir kısmından kar alabileceğini söyledi. DOT fiyatı 3 dolardan işlem görürken, Davis’in çantasını doldurduğu biliniyor. Bu nedenle analist, DOT fiyatı 100 dolara ulaşırsa para çekmekten mutlu olacağını da söyledi. Yazım sırasında DOT, %2,04 gibi hafif bir düşüşle 40.99 dolardan işlem görüyordu.

Sırada BTC ve Binance haberleri var

BTC’den önce Davis’in videoda bahsettiği ikinci kripto haberi Binance’in Binance Smart Chain (BSC) için 1 milyar dolarlık büyüme fonu başlatmasıydı. Analist borsasının fon başlatacağını duyurduğunda, dört kategoriye ayrılacağını söyledi. Bunlar:

  • Yetenek geliştirme
  • Likidite teşvik programı
  • Kurucu program ve yatırım
  • Kuluçka programıdır

Davis ayrıca, Binance Smart Chain’in Ethereum’dan sonra en çok sıralanan ikinci Blockchain olduğunu vurguluyor. Hatta kendisine göre “Binance için ve BNB fiyatı için iyi şeyler geliyor”. Diğer yandan analist, EIP1559 nedeniyle 500’den fazla ETH’nin zaten yakıldığını belirttiği Ethereum’u tartışmaya devam etti. Davis şunları ekledi:

Bu inanılmaz bir mekanizma. Bu temelde, Ethereum’u sürekli olarak biraz daha kıt hale getiren ve elbette NFT’ler ve son zamanlarda Ethereum’da olan tüm çılgınlıklar sayesinde, kesintisiz bir otomatik sürekli hisse geri satın alma mekanizmasıdır.

Ekonomist Uyardı: Bu Tarihe Kadar Altcoin ve BTC'lerinizi Boşaltın!

Peki, NFT’ler?

NFT pazar yerleri Coinbase’ genişliyor. Davis, yeni NFT pazarına kaydolan 1,4 milyondan fazla Coinbase kullanıcısının olduğunu söyledi. Borsanın duyurusuna göre kullanıcıların NFT basımına (minting), toplamasına ve ticaretini yapmasına izin verilecek. Son olarak, Ocak ayından bu yana NFT piyasası büyük işlem hacmi görüyor. Yalnızca 2021’ün üçüncü çeyreğinde bile, NFT pazarı 10 milyar dolarlık işlem hacmi kaydetti. 

Bu arada, Kriptokoin.com olarak aktardığımız Lark Davis’in Ethereum ve Bitcoin analizlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analist BTC, ETH, DOT, NFT’ler ve Binance’i Etkileyen Haberleri Duyurdu!