Analist BTC, ETH, DOT, NFT’ler ve Binance’i Etkileyen Haberleri Duyurdu!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 19 Ekim 2021
0 görüntülenme
1667635

Popüler, Twitter ve Youtube analisti Lark Davis, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Polkadot (DOT) ve kripto borsası Binance hakkında en son haberleri derlediği bir analiz videosu yayınladı. Davis bunların yanında, ayrıca değindiği NFT’ler hakkında bilinmesi gerekenleri paylaşıyor.

Parachain müzayedeleri 11 Kasım’da başlıyor!

Davis’in ilk konusu, Polkadot (DOT)  ve Kusama (KSM) ağlarında projelere özel entegre edilmiş Blockchain’leri içeren parachain ve müzayedeleri oldu. Analistinde belirttiği üzere müzayedeler, 11 Kasım başlıyor. Projenin yönetim forumuna sunulan teklife göre eylemlerin ikincisi 23 Aralık’ta başlayacak. Analist bunlarla, Polkadot’un yeni bir döneme girebileceğini söylüyor.

Parachain müzayedeleri DOT ve KSM fiyatlarına katalizör olabilir. Davis’e göre parachain müzayedelerinin açıklanmasıyla katılımcıların çoğu fiyatlarda pozitif tepkiler bekliyor. Bu heyecan ayrıca, müzayede tarihi yakınlaştıkça DOT fiyatında belirgin yükselişe neden oluyor. Bu arada Davis’te müzayedelere katılacağını duyurdu. Ayrıca, DOT fiyatı yükselirse bir kısmından kar alabileceğini söyledi. DOT fiyatı 3 dolardan işlem görürken, Davis’in çantasını doldurduğu biliniyor. Bu nedenle analist, DOT fiyatı 100 dolara ulaşırsa para çekmekten mutlu olacağını da söyledi. Yazım sırasında DOT, %2,04 gibi hafif bir düşüşle 40.99 dolardan işlem görüyordu.

Sırada BTC ve Binance haberleri var

BTC’den önce Davis’in videoda bahsettiği ikinci kripto haberi Binance’in Binance Smart Chain (BSC) için 1 milyar dolarlık büyüme fonu başlatmasıydı. Analist borsasının fon başlatacağını duyurduğunda, dört kategoriye ayrılacağını söyledi. Bunlar:

  • Yetenek geliştirme
  • Likidite teşvik programı
  • Kurucu program ve yatırım
  • Kuluçka programıdır

Davis ayrıca, Binance Smart Chain’in Ethereum’dan sonra en çok sıralanan ikinci Blockchain olduğunu vurguluyor. Hatta kendisine göre “Binance için ve BNB fiyatı için iyi şeyler geliyor”. Diğer yandan analist, EIP1559 nedeniyle 500’den fazla ETH’nin zaten yakıldığını belirttiği Ethereum’u tartışmaya devam etti. Davis şunları ekledi:

Bu inanılmaz bir mekanizma. Bu temelde, Ethereum’u sürekli olarak biraz daha kıt hale getiren ve elbette NFT’ler ve son zamanlarda Ethereum’da olan tüm çılgınlıklar sayesinde, kesintisiz bir otomatik sürekli hisse geri satın alma mekanizmasıdır.

Ekonomist Uyardı: Bu Tarihe Kadar Altcoin ve BTC'lerinizi Boşaltın!

Peki, NFT’ler?

NFT pazar yerleri Coinbase’ genişliyor. Davis, yeni NFT pazarına kaydolan 1,4 milyondan fazla Coinbase kullanıcısının olduğunu söyledi. Borsanın duyurusuna göre kullanıcıların NFT basımına (minting), toplamasına ve ticaretini yapmasına izin verilecek. Son olarak, Ocak ayından bu yana NFT piyasası büyük işlem hacmi görüyor. Yalnızca 2021’ün üçüncü çeyreğinde bile, NFT pazarı 10 milyar dolarlık işlem hacmi kaydetti. 

Bu arada, Kriptokoin.com olarak aktardığımız Lark Davis’in Ethereum ve Bitcoin analizlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

secretum cover
Telegram’a Rakip Geliyor: Blockchain Destekli Secretum! Telegram, kullanıcıları, pek çok sebepten, özellikle de güvenilirlik açısından şüphede bırakmaya başladı. Blockchain tabanlı Secretum ise, Telegram’ın rakibi olarak karşımıza çıkıyor ve kullanıcılarına güvenli bir mesajlaşma ortamı sağlıyor. Telegram, kullanıcıları şüpheye düşürmeye başladı Telegram, 2013’te ilk piyasaya...
Kriptokoin.com 19 Ekim 2021