BTC, ETH, LTC Satan Kurumsal Yatırımcılar Bu 3 Coinden Aldı!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
786 görüntülenme
BTC, ETH, LTC Satan Coinden Aldı

Kripto para yatırım ürünleri, Silvergate ve SVB’nin iflası, USDC krizi, ABD’nin katı düzenleme politikası ve makro gelişmeleri eşliğinde 6 Mart haftasında toplam 255 milyon dolarlık rekor haftalık fon kaybı yaşadı. BTC, ETH, LTC’den çıkan kurumsal fon, bu 3 coin’e aktı. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Kripto para yatırım ürünlerinde haftalık rekor fon çıkışı

CoinShares’in en son haftalık fon akışı raporuna göre, kripto para yatırım ürünleri, arka arkaya 5. haftada toplam 255 milyon dolarlık çıkış gördü. Yönetilen toplam varlıkların (AuM) %1,0’ini temsil eden rekor haftalık en büyük çıkış gerçekleşti.

Çıkışlar rekor düzeyde olsa da, toplam AuM’nin yüzdesi olarak oldukça küçük bir kayıp söz konusu. Bu rekor, 51 milyon dolar çıkışın görüldüğü Mayıs 2019’daydı. Mayıs 2019’dan bu yana yönetilen toplam varlıklar %816 arttı. Bununla birlikte, AuM hafta boyunca %10 düşerek 2023’ün başında görülen seviyelere geri döndü. Çıkışlar ayrıca bu yıl görülen tüm girişleri de ortadan kaldırdı ve çıkışlar şu anda yılbaşından bugüne 82 milyon dolar seviyesinde bulunuyor.

BTC, ETH, LTC, kurumsal talep eksikliği yaşayan başlıca kriptolar

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, geçen hafta toplamda 244 milyon dolar tutarında çıkış gören birincil odak noktasıydı. Short-Bitcoin ürünleri, şu anda 49 milyon dolar ile yıldan bugüne kadarki en büyük girişe sahip yatırım ürünü olmasına rağmen, toplam 1,2 milyon dolar tutarında çıkış gördü.

Ethereum ayrıca geçen hafta toplam 11 milyon dolar tutarında çıkış gördü, yılbaşından bugüne akışları da negatife döndü, ancak henüz 3 milyon dolar gibi çok daha az bir ölçüde.

BTC ve ETH’den çıkan kurumsal para bu 3 coin’e akıyor

CoinShares’in en son haftalık fon akışı raporuna göre BTC, ETH ve LTC, 6 Mart haftasında sırasıyla 244 milyon, 11 milyon ve 0,3 milyon dolar tutarında fon kaybı yaşadı. Tron (TRX), 0.3 milyon dolar ile fon çıkışı gören altcoin’ler arasında. Aynı süreçte pozitif fon akışı sağlamayı başaran 3 kripto para şu şekilde:

  • Solana (SOL): 0,4 milyon dolar
  • XRP (XRP): 0,3 milyon dolar
  • Polygon (MATIC): 0.1 milyon dolar

Bölgelere göre fon akışı

Bölgesel olarak, olumsuz duygu genişti, hem Kuzey Amerika’da hem de Avrupa’da görülen olumsuz duygu ile ABD, başta Long-Bitcoin ürünleri olmak üzere 11 milyon dolar girişle öne çıktı.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, kripto para piyasası geçen hafta boyunca dünya bankacılık sektöründeki krizle mücadele etti. Yeni hafta, Bitcoin’in tekrar 22.000 doları geri almasıyla pozitif bir notla başlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Blog.coinshares

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Tahmin Yapay Zeka Coin Patlayabilir
Destansı Tahmin: Bu Yapay Zeka Coin Patlayabilir! Teknik analizler, Ocak ayından bu yana trend olan bir yapay zeka coin için %270’lik fiyat artışı öneriyor. Bu yıl AI coin’lerin patlamasıyla birlikte, veri alanı birçok yatırımcı tarafından büyük ilgi görüyor. Bu yapay zeka coin uzun vadede...
Buğra Çağlar 2 hafta önce