BTC, ETH, XRP, BNB, ADA, DOGE: Haftaya Bu Seviyeleri Bekleyin!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 27 Kasım 2022
410 görüntülenme
BTC, ETH, XRP, BNB, ADA, DOGE: Haftaya Bu Seviyeleri Bekleyin!

Kripto piyasası bir konsolidasyon aşamasında işlem görüyor gibi duruyor. Bitcoin 16.000 doların üzerinde duruyor, ancak yine de herhangi bir kırılma belirtisi göstermedi. Peki, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri için önümüzdeki süreçte neler var? İşte analist Ann Mugoiri’nin yorumları…

Hafta boyunca BTC ve altcoin piyasasında neler oldu?

Bitcoin ve diğer büyük altcoinler bir rahatlama rallisi görse de, satış baskısının daha yüksek fiyatlarda yeniden başlaması muhtemel. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi FTX’in son çöküşü, kripto para piyasası üzerinde önemli ve zararlı bir etkiye sahip oldu. Birçok yatırımcı korkmuş durumda ve bundan sonra ne olacağı konusunda kararsız.

3 Bitcoin Ustası, BTC İçin Bu Seviyeleri Konuşuyor!

Ancak, biraz zaman alsa da, bu olay nedeniyle işler aslında düzelebilir. Bir Blockchain analiz firması olan Chainalysis’e göre, bunun gibi krizler kripto dünyasında hep vardı. Ancak kripto paralar, her seferinde öncekinden daha güçlü bir şekilde ortaya çıktı. Chainalysis’in araştırma lideri Eric Jardine, FTX’i Mt. Gox ile karşılaştırarak bu sonuca vardı.

Bir diğer tartışma konusu Grayscale idi. Bloomberg Intelligence borsa yatırım fonu (EFT) analisti James Seyffart, Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) iddia ettiği miktarda Bitcoin’i elinde tutma ihtimalinin yüzde yüze yakın olduğunu belirtti. GBTC’nin likiditesini teyit etti. GBTC’de Bitcoin için itfa olmadığını ve dolayısıyla istikrarının bu gerçeğe atfedilebileceğini belirterek devam etti.

Bitcoin (BTC), iki yılın en düşük haftalık kapanışından sonra Kasım 2020'yi tekrarlayarak yeni bir haftaya başlıyor.  Bu hafta BTC ve altcoin fiyat performansı söz konusu olduğunda akılda tutulması gereken bazı önemli faktörleri paylaşıyoruz. İşte detaylar…

BTC için analizler: Hangi seviyeler önemli?

Bitcoin geçen hafta 16.000 dolar seviyesinin altında işlem gördü. Şu anda 16.500 dolar civarında işlem görüyor. Analiste göre bu seviyedeki acil destek 15.500 dolar civarında. Daha aşağılarda 15.000 dolar seviyelerine yakın daha güçlü destek bulur. BTC’nin, fiyat aralığın dışına çıkana veya 15.000 dolar seviyelerinin altına düşene kadar aralık bağlı kalması beklenmekte.

BTC

Momentum göstergeleri, haftalık RSI göstergesi şu anda 50 seviyenin altında ve MACD çizgisi sinyal çizgisinin altında olduğundan, BTC/USD paritesinin muhtemelen daha düşük düşeceğini gösteriyor.  Kripto fiyatı, birkaç gün boyunca 15.000-17.000  aralığında yatay işlem yapmadan önce 14.500 dolara düşer.

Bitcoin’den (BTC) sonra ikinci en büyük kripto olan ETH için 1.110 dolar kritik

Ethereum hala 1.200 dolar seviyesinin yakınında işlem görüyor. Analiste göre, bu seviyelerde satış baskısıyla karşılaşmaya devam etse de ETH’nin 1.100 ile 1.300 dolar seviyeleri arasında sınırda kalması beklenmekte. Bu seviyedeki ani direnç 1.250 dolar civarında, kritik destek ise 1.110 dolar sınırına yakın.

Analiste göre haftalık grafikteki teknik göstergeler şu anda Ethereum lehine. Çünkü MACD ve RSI hatları yukarı yönlü. ETH/USD yükselmeye devam ederse, menzile bağlı bölgeden çıkıp 1.600 dolar seviyesine ulaşır. Ardından 1.300 dolarlık direnç seviyesinin yakınında konsolide olabilir veya 1.100 dolar seviyesine doğru düşüş yaşayabilir.

BNB/USD çifti için beklentiler

Binance Coin, geçtiğimiz hafta boyunca kademeli olarak yükseldi. Analiste göre BTC momentumu önemli ölçüde iyileşmediği sürece BNB’nin yakın vadede 280-299 dolar aralığında işlem yapması beklenmekte. Haftalık grafikteki teknik göstergeler, hem Göreceli Güç Endeksi (RSI) hem de MACD yukarı doğru ilerlerken Binance Coin’i destekliyor. BNB/USD kazanç sağlamaya devam ederse, menzile bağlı bölgeden çıkar. Önümüzdeki haftalarda 300 dolar seviyesine doğru yükseliş eğilimini sürdürür.

XRP için Bitcoin ivmesi önemli

XRP 0,40 dolar civarında işlem görüyor. Anailstlere göre Bitcoin’in ivmesi önemli ölçüde iyileşene kadar yakın vadede yatay kalması beklenmekte. Analiste göre haftalık grafikteki teknik göstergelerin tümü, XRP/USD paritesinin 2022’nin ilk çeyreğinin sonuna kadar bir aralıkta işlem görmeye devam edeceğini gösteriyor. Bununla birlikte, XRP/USD menzile bağlı bölgeden çıkarsa, yakın vadede 0,30 dolar ve hatta 0,40 dolar direnç seviyelerini test etmek için yükselmeye devam eder.

En büyük meme coin DOGE için 0.07-0.10 dolar önemli

Dogecoin, 21 Kasım’da desteği 0,07 dolardan toparladı. Bu, boğaların bu seviyede daha yüksek bir dip oluşturmaya çalıştığını gösteriyor. Uzmana göre BTC’nin ivmesi önemli ölçüde iyileşmediği sürece altcoinin yakın vadede 0,07 ila 0,10 dolar arasında olması beklenmekte. Haftalık grafikteki teknik göstergelerin tümü Dogecoin için konsolidasyona işaret ediyor. Çünkü hem MACD çizgisi hem de RSI aşağı doğru ilerliyor.

Rahatlama rallisi 0,09 dolara ulaştı ve boğaların ayılardan güçlü bir dirençle karşılaşması muhtemel. Fiyat mevcut seviyeden düşerse, DOGE/USDT çifti 0,07 ile 0,09 dolar arasında aralığa bağlı kalır. Aksine, eğer alıcılar fiyatı genel direncin üzerine çıkarırsa, yükseliş ivmesi artar. Ardından parite %38,2 Fibonacci düzeltme seviyesi olan 0,10 dolara yükselir. Ardından %50 geri çekilme seviyesi olan 0,11 dolara doğru bir ralli başlatabilir.

Listedeki son altcoin: ADA

Veriler, Cardano’nun güçlü bir düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor. Boğalar, 22 Kasım’da dip seviyeyi 0,30 doların altına aldı ancak fiyatı 20 günlük EMA olan 0,33 dolara çıkarmakta zorlanıyor. Analiste göre fiyat 20 günlük EMA’nın üzerinde kalırsa, birkaç gün içinde 0,40 dolara ve hatta 0,50 dolara kadar çıkabilir. Öte yandan, ADA/USD 0,33 dolarlık genel direnci geçemez ve 0,30 dolardan kırılırsa, 0,28 dolardaki bir sonraki desteğe ve hatta onun altına düşebilir.

Aşağı eğimli hareketli ortalamalar, ayıların üstünlüğe sahip olduğunu ortaya koyuyor. Ancak RSI’ın yükseliş eğilimi oluşturduğunu gösteriyor, bu da satış baskısının azalıyor olabileceğini gösteriyor. Analiste göre ilk güç işareti, 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma olacak. ADA/USDT çifti daha sonra 0,36 dolarlık 50 günlük SMA’ya ve ardından düşüş trendi çizgisine doğru bir ralli girişiminde bulunma ihtimali sergiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cryptopolitan

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin, ETH Düşerken Bu 5 Altcoin Tahtadan Fırladı!
Bitcoin, ETH Düşerken Bu 5 Altcoin Tahtadan Fırladı! Kripto para piyasası 2022’de zor bir yıl geçirdi. Bitcoin fiyatları yaklaşık 69.000 dolardan şu anki 16.500 dolar seviyesine düştü. Bitcoin fiyatlarının ardından tüm kripto piyasası ortalama yüzde 70 civarında kayıp yaşadı. Söz konusu kayıp, bu hafta 15.500...
Aslı Dinçer 27 Kasım 2022