BTC, ETH, XRP, BNB, ADA, DOGE, SHIB: Haftaya Bu Seviyeler!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
554 görüntülenme
BTC, ETH, XRP, BNB, ADA, DOGE, SHIB analizleri

Kripto para piyasasının haftalık hareketleri, son ralliden sonra küçük bir geri çekilme yaşandığını ve çoğu altcoin’in kritik destek seviyeleri civarında işlem gördüğünü gösteriyor. Bu yazıda, BTC, ETH, XRP, BNB, ADA, DOGE ve SHIB’da son duruma göz atalım. Önümüzdeki hafta karşımıza çıkabilecek teknik seviyeleri belirleyelim.

Haftalık kripto fiyat analizi: BTC, ETH, XRP, BNB, ADA, DOGE

Bitcoin (BTC) fiyat analizi, son birkaç gün içinde 22.000 ila 23.000 dolar arasında dar bir aralıkta işlem gördüğünü gösteriyor. 22,000 dolar, Bitcoin’in Kasım ayındaki FTX iflasıyla kaybettiği psikolojik bir destek seviyesi. Fiyat, bu haberin ardından hafifçe toparlanabildi ancak alıcıların güvenini kaybetmeye devam etmesi durumunda daha fazla satışlara karşı savunmasız durumda.

BTC şu anda 22.300 dolar bölgesinde işlem görüyor ve 22.444 dolarda güçlü bir dirençle karşı karşıya. Ayılar önümüzdeki günlerde fiyatı bu destek seviyesinin altına çekmeye çalışabilir ve bu da daha derin bir düzeltmeye yol açabilir. BTC, hafta başından bu yana değerinin %3,08’inden fazlasını kaybetti ve şu anda 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) altında işlem görüyor.

BTC, ETH, XRP, BNB, ADA, DOGE, SHIB analizleri

RSI 52.26’nın altına düşerek kısa vadeli momentumun düşüş eğilimine girdiğini gösteriyor. Hareketli ortalama göstergesi şu anda düşüş eğiliminde ve bu devam ederse, tenkik analist Anne Mugorir’ye göre BTC önümüzdeki günlerde bir düzeltme aşamasına girebilir. MACD histogramı da sıfır çizgisinin altına düşerek ayıların piyasanın kontrolünü ele geçirdiğini gösteriyor.

Ethereum (ETH)

Ethereum, son birkaç gün içinde 1.557 ile 1.669 dolar arasında işlem gördü. Boğalar ve ayılar, ETH fiyatını paritesini kontrol etmek için bir savaşa kilitlendi ve ayılar üstünlüğü ele geçirmiş gibi görünüyor. ETH şu anda 1.550 doların üzerinde işlem görüyor ve 1.575 dolarda güçlü bir dirençle işlem görüyor, bu da fiyatın daha da yükselmesini engelleyebilir.

Ethereum için işlem hacmi son birkaç gün içinde büyük ölçüde azaldı ve bu, alıcıların varlığa olan güvenini kaybettiğinin bir işareti olabilir. Piyasa değeri, bugünün başından bu yana %0,15’lik küçük bir artışla şu anda 191 milyar dolar.

BTC, ETH, XRP, BNB, ADA, DOGE, SHIB analizleri

50 günlük SMA, 200 günlük SMA’nın altını geçerek, düşüş eğiliminin sürdüğünü gösteriyor. MACD indikatörü negatif bölgeye girdi ve RSI 51.23’te duruyor, bu da ayıların artık piyasayı kontrol ettiğini gösteriyor. ETH fiyatı yükseliş trendine devam etmek istiyorsa 1.602 doları direnç seviyesinin üzerine çıkması gerekiyor. Ayılar 1.570 dolar destek seviyesinin altına geçmeyi başarırsa, ETH daha derin bir düzeltmeye girebilir.

Ripple (XRP)

Ripple, son yedi gün içinde haftalık en yüksek seviyesi 0,385 dolar ve şu anki seviyesi 0,3725 dolar olan bazı küçük dalgalanmalar gördü. Haftalık kripto fiyat analizi, XRP’nin daha yüksek ve daha yüksek dipler yaptığını ve kısa vadede yükseliş eğilimi gösterdiğini gösteriyor. XRP için yakın vadede hedef, bu direnç seviyesini kıracak gibi göründüğü için 0,38 dolar.

Teknik açıdan, RSI aşırı alım sinyalleri verirken, MACD düşüş eğilimini sürdürüyor ve bu da yakın gelecekte bir miktar kâr elde edilebileceğini düşündürüyor. 20-SMA, 50-SMA’nın altına geçerek ayıların piyasaya hakim olduğunu gösteriyor. XRP, 0,385 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkamazsa, destek seviyelerini yeniden test etmek için daha derin bir düzeltmeye girebilir. Hareketli ortalama şu anda mevcut fiyatın altında, bu da XRP’nin düşüş eğiliminde olabileceğini gösteriyor.

BNB Coin (BNB)

Binance Coin, son birkaç gündür yatay bir hareketle karşı karşıya kaldı ve şu anda 26 Şubat’ta haftalık zirvesi olan 309,50 dolardan düşerek 290 dolar bölgesinde işlem görüyor. Analizler, boğaların BNB fiyatını 309 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkarmakta başarısız olduğunu ve alıcıların güvenini kaybetmesi durumunda daha fazla düşüşe açık olduğunu gösteriyor.

BNB’nin son 24 işlem hacmi %37 oranında düşüşte ve bu, alıcıların ivme kaybetmiş olabileceğini gösteriyor. BNB’nin piyasa değeri de aynı dönemde %0,20 düştü. 50 günlük SMA, 200 günlük SMA’nın altına geçerek daha fazla zayıflığa işaret ediyor.

BTC, ETH, XRP, BNB, ADA, DOGE, SHIB analizleri

RSI 50 seviyesine yakın, bu da satış baskısının arttığını ve bu para birimini daha fazla kayıpların beklediğini gösteriyor. MACD düşüş eğilimini sürdürüyor ve 290 dolarlık destek seviyesinin altında bir kırılma, yakın vadede daha fazla düşüşe yol açabilir. 20-EMA, 50-EMA’nın altına iniyor, bu da ayıların piyasaya hakim olduğu anlamına geliyor. BNB 309 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkamazsa, önümüzdeki birkaç gün içinde daha derin bir düzeltmeye girebilir.

Cardano (ADA)

Cardano, son yedi gün boyunca en yüksek 0,37 ve en düşük 0,33 dolar arasında işlem gördü. ADA fiyatı şu anda 0,3414 dolar seviyesinde işlem görüyor ve alıcılar onu çok önemli bir direnç seviyesi olabilecek 0,35 dolar seviyesinin üzerine çıkarmaya çalışıyor.

Teknik indikatör bazında, SMA çizgileri de yükseliş eğilimi gösteriyor ve bu da Cardano’nun uzun vadede büyümeyi sürdürebileceğini gösteriyor. MACD, momentumun boğaların lehine olduğunu öne sürdüğü için, ADA için piyasa oynaklığı yüksek olmaya devam ediyor. RSI ayrıca aşırı satış gösteriyor ve şu anda 45 seviyeye yakın duruyor.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin şu anda 0,0763 dolardan işlem görüyor ve haftalık dip seviyesi 0,0746 dolar ile düşüş eğilimi ile karşı karşıya. Veriler, DOGE fiyatının son yedi gün içinde değerinin neredeyse %8’imi kaybettiğini gösteriyor.

0,0746 dolarlık destek seviyesi geçmişte birkaç kez test edildi ve daha derin bir düzeltmeye girebilirken, 0,07716 dolarlık direnç seviyesi, satın alma baskısı artarsa ​​boğalar için güçlü bir engel görevi görebilir.

Hareketli ortalamaya bakıldığında, hareketli ortalama yakınsama sapmaları (MACD), kripto paranın yükseliş eğiliminde olduğunu ve yakın gelecekte bu şekilde kalmasının muhtemel olduğunu gösteriyor. RSI şu anda 45.92 civarında, bu da kripto paranın aşırı alım bölgesinde olduğunu gösteriyor.

20 günlük hareketli ortalama da 50 günlük basit hareketli ortalamanın üzerinde, boğaların hakim olduğunu gösteriyor. Hareketli ortalama (MA) da şu anda mevcut fiyatın üzerinde ve bu da trendin yükseliş yönünde olduğunu gösteriyor. Dogecoin 0,077 dolar seviyesini geçemezse, yakın gelecekte daha derin bir düzeltmeye girebilir.

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu ekosistemi, Shiba Eternity için aylık bir turnuva düzenliyor, Kusama kısa süre önce ödülleri birincilik için 500 dolar, ikincilik ve üçüncülük için 250 dolara çıkardığını duyurdu. En son gelişmelerde Kusama, ödül havuzu için bir sponsor buldu, Shibarium’un resmi launchpad ekosistemi olan Dogpad Finance, ödüllere sponsor oldu. Turnuvanın sıklığı ayda ikiye çıkarılacak ve oyunculara ödüllerin avantajlarından yararlanma fırsatı sunulacak.

Shiba Inu fiyatı 26 Şubat’tan bu yana neredeyse %10 düştü. SHIB topluluğu, katman-2 ölçekleme çözümü Shibarium’un piyasaya sürülmesini bekliyor. Kusama geçtiğimiz günlerde oyuncuların oyun deneyimini iyileştirmeyi amaçlayan bir MetaMask özelliğine kamuoyunun dikkatini çekti. Bu hareket, lider geliştiricinin Shiba Eternity’yi MetaMask ile entegre etmeyi düşünebileceği spekülasyonunu ateşledi. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere kripto balinaları da haberleri satın almayı tercih ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Cryptopolitan

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

CANLI: FED Başkanı Konuşuyor! Bitcoin ve Altın’a Dikkat!
Bu Tarihe Kilitlenin: FED Kripto Paraların Kaderini Belirleyecek! Bitcoin ve kripto piyasası, önümüzdeki haftalara kadar başka bir yatay trend hareketine yönelebilir. Bir sonraki Fed toplantısı, kripto piyasasının 2023’de nasıl hareket edeceğini çerçeveleyecek. İşte tarih ve ayrıntılar… Sıradaki Fed toplantısı kripto para piyasası için sahne oluşturacak...
Buğra Çağlar 2 hafta önce