Ünlü CEO: BTC, ETH, XRP ve ADA İçin En Kötüsü Daha Gelmedi!

JPMorgan CEO Jamie Dimon Warns of Incoming Economic Hurricane
JPMorgan CEO Jamie Dimon Warns of Incoming Economic Hurricane
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Cardano (ADA) dahil olmak üzere en büyük 10 kripto para biriminin fiyatlarını düşüren küresel kripto piyasasının geçen ayki düşük performansına rağmen, JPMorgan CEO’su hala en kötüsünün henüz gerçekleşmediğine inanıyor.

“BTC, ETH, XRP ve diğerlerinin fiyatları daha da düşecek”

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, kripto para yatırımcılarını Federal Rezerv tarafından getirilmesi beklenen ekonomik bir kasırganın başlatacağı bir piyasa oynaklığı konusunda uyarıyor.

Bu hafta Autonomous Research tarafından düzenlenen bir finansal hizmetler konferansında konuşan Jamie Dimon, ilk 10 kripto para biriminin yatırımcılarının, Fed sözde niceliksel sıkılaştırmaya (QT) başladığında yeni ortaya çıkan piyasayı vuracak büyük oynaklığa kendilerini hazırlamaları gerektiğini kaydediyor.

BTC

JPMorgan yöneticisine göre, kripto yatırımcılarının yaklaşmakta olan piyasa oynaklığına kendilerini hazırlamaları zorunlu olsa da, ABD merkezli finans kurumu da gelecek olana hazırlanmak için kendini hazırlıyor. Jamie Dimon, “Kendinizi hazırlasanız iyi olur. JPMorgan olarak kendimizi hazırlıyoruz ve bilançomuz konusunda çok tutucu olacağız” diyor.

“Fed yükselen enflasyonu kontrol altına almaya çalışıyor”

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz Federal Rezerv’in koronavirüs pandemisi döneminde hızla yükselen 9 trilyon dolarlık bilançosunu azaltmak için önemli hamleler yaptığı artık haber değil.

Niceliksel sıkılaştırma planının bir kısmı, ABD ekonomisinde yükselen enflasyon oranlarını azaltmak amacıyla faiz oranlarını artırmayı da içeriyor. Kripto para piyasası, Federal Rezerv’in yükselen enflasyonu azaltma hamlesinin fırtınasına karşı dikkat çekici olsa da, Jamie Dimon, Fed’in gelecekteki önlemlerinin kripto piyasası da dahil olmak üzere küresel finans piyasalarında büyük bir etki yaratabileceğine inanıyor.

Yaklaşan Fed’in önlemlerinin finansal piyasalarda felaket getirmesi beklenirken, pek çok kişi hükümetin niceliksel sıkılaştırma çabalarına devam etmemesini bekleyecek. Ancak Jamie Dimon, Federal Rezerv’in katı önlemi uygulamaktan başka seçeneği kalmadığını belirtiyor ve şu açıklamayı yapıyor:

Onların fırtına bulutları olduğunu söylemiştim, büyük fırtına bulutları. Ancak bu bir kasırga ve o kasırga tam şurada, yolun aşağısında bize doğru geliyor. Sadece küçük bir fırtına mı yoksa Superstorm Sandy mi bilmiyoruz.

BTC

Kripto piyasası krizleri

Kripto piyasası, Kasım 2021’de en son görülen seviyelerden büyük ölçüde düştü. Diğer kripto para birimlerinin yanı sıra BTC, ETH, BNB, XRP ve ADA, Kasım 2021’den bu yana %50’den fazla değer kaybetti ve yatırımcılar fırtınanın ne zaman geleceğini bilmiyorlar.

Son 24 saat içinde, tüm kripto para piyasası geçen yıl Kasım ayında kaydedilenden çok uzakta bulunuyor ve günlük olarak da %2,1 düşüşle yaklaşık 1,2 trilyon dolara geriledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü CEO: BTC, ETH, XRP ve ADA İçin En Kötüsü Daha Gelmedi!