Analistler: Önümüzdeki 12 Ayda BTC ve Altcoin’lerde Bunlara Hazır Olun!

wallpapersden.com night lights road 2560x1440
wallpapersden.com night lights road 2560x1440
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC), başlangıcından bu yana uzun bir yol kat etti. Bir yıl önce 10.000 dolardan işlem görüyordu, hızlı bir şekilde 2021’e geçti, şimdi 43.000 dolar destek olarak görev alıyor. Ülkelerin yanı sıra, finansal kurumların benimsemesi küresel çapta bir kabul sürecini meydana getirdi. Peki, önümüzdeki 12 ay için BTC hakkında neler söyleyebiliriz. Kriptokoin.com olarak analistlerin tahminlerini derledik…

Şu anda Bitcoin (BTC)’de nerede duruyoruz? 

Popüler trader Pentoshi, bir dizi tweet’te Bitcoin’in daha geniş durumunu yansıtmak için analizlerini paylaştı. Yazım sırasında Bitcoin, S eğrisinde “erken çoğunluk” (early majority) aşamasındaydı. Aşağıdaki grafik de görülmektedir.

Önümüzdeki 12 ayda Bitcoin (BTC)’den neler bekleyebiliriz?

İlk analistimiz Pentoshi, Bitcoin’in benimsenmesi konusunda şunları söylüyor:

Önümüzdeki yıl gerçekleşmesi muhtemel olan benimseme hakkında konuştuğunuz zaman, BTC’nin gerçekten ne kadar kıt olduğunu fark etmeniz önemli. Bu kıtlık, Bitcoin tarafından programlandı ve önümüzdeki yıl insanların batıracağı zaman. Kurumlar kripto paralarınızı satın alıyor.

İşte Bitcoin (BTC) Hakkında 7 Gerçek

Pentoshi bu açıklamada, büyük oyuncuların kıt Bitcoin arzını ele geçirdiğini söylüyor. Analist ayrıca, en büyük kripto para birimi için bir yükseliş senaryosu öngördüğü şu yorumları yaptı:

Önümüzdeki yıl: Bitcoin’i benimseyen 1 ile 3 ülkeye ulaşıyoruz. Twitter sadece entegre etmekle kalmıyor, bilançosuna da katıyor. Birçok şirketin BTC’ye erişmesine izin veren çoklu ETF onayları da var. Halka açık 10 şirket bunu gelecek yıl kabul edecek. Gelecek yılın benimsenmesi bu yıldan fazladır. Olacaklar bunlar.

Bir düzeltme ihtimali masada mı?

Yukarıdaki analizlerin yanında, düzeltmelerin devreye girebileceği de düşünülüyor. Pentoshi bu ihtimal için potansiyel bir taban olarak 37.000 doları belirliyor. Teknik analizleri şunlar:

Teknik analiz: HTF’lerde sağlıklı görünüyor ve muhtemelen ATH’lere giden yolda önceki HH’ye göre bir temel oluşturuyor ve burada Summer PoB’de potansiyel olarak bir HL oluşturuyor (ilk tweet). BTC’nin kısa süreliğine 37.000 dolara kadar düşebileceğine inansam da, orada uzun süre kalması pek mümkün değil. Tekliflerin, doldurmak amacıyla bu seviyelerde borsalarda yığıldığını görebiliriz, ancak bunların büyüklüğü, çoğu borsada daha önce hiç görmediğim bir şey. Alt kısım düşündüğünüzden daha yakın ve üst kısım muhtemelen şu anda anlayamayacağınız bir sayıdır (Bitcoin fiyatı için).

BTC’de alıcılar hangi seviyelerde yoğunlaşıyor?

Ancak bir şey göz ardı edilmemelidir. Bitcoin için 36.000 ile 41.000 dolar arasında bekleyen önemli bir alıcı kitlesi var. Grafiği böyle görünüyor:

Bu arada Pentoshi, “Birden fazla ETF onayı bekleyebiliriz” diye ekledi. Çinden gelen haberle devam edelim…

Çin’den gelen rüzgarlar birikimi yok edebilir mi?

2009’dan bu yana, Çin ve Hong Kong, 19 ayrı olayda ve sayımlarda kripto alanında FUD’ları “yasakladı” veya neden oldu. Olayların ülkeler için bir anlamı var. Eylül 2017’de, orijinal “yasaklama” duyurusu Bitcoin’i sarstı, ancak haftalar içinde eski seviyelerine geri döndü ve üç aydan kısa bir süre sonra ATH seviyesi olan 20.000 doları belirledi. Zayıf eller korku nedeniyle tasfiye olsa da, HODL yapanlar dayanmayı başardı. Olayları, bir Twitter analistinin şu tweet’iyle özetleyebiliriz:

Aynı şey Eylül 2017’de de oldu. Çin, Bitcoin’i yasakladığını söyledi ve fiyat %30’dan fazla düştü. Ancak BTC birkaç hafta içinde tam bir iyileşme sağladı ve ardından o yıl Aralık ayında tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. ‘Tarih tekerrür etmez ama kafiyeli olduğu kesin’ diye bir söz vardır.

https://twitter.com/JohnSatoshiWick/status/1441379758277754901?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1441379758277754901%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fambcrypto.com%2Fbitcoin-heres-what-you-can-expect-over-the-next-12-months%2F

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analistler: Önümüzdeki 12 Ayda BTC ve Altcoin’lerde Bunlara Hazır Olun!