BTC, XRP, DOGE ve Bu 5 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri!

BTC, XRP, DOGE ve Bu 5 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BTC ve altcoinler haftaya kırmızıyla başladı, Federal Rezerv toplantısı yatırımcıların genel beklentileriyle uyumlu olursa, kripto piyasası hızla toparlanabilir. Kriptokoin.com olarak bu kripto paraların al-sat seviyelerini sizler için derledik.

Mevcut seviyeye göre büyük artış bekliyor

Traderlar, belirsizlikten nefret ettikleri için önemli olaylardan önce pozisyonlarını hafifletme eğilimindedir. ABD Merkez Bankası’nın bir sonraki politika kararı, merkez bankasının faiz oranlarını 25 baz puan artırmasının beklendiği 1 Şubat’ta piyasa gözlemcileri, oranların ne kadar yükselebileceğine dair herhangi bir ipucunu dikkatle izleyecektir.

Bu, 30 Ocak’ta Bitcoin ve belirli altcoinlerdeki kar rezervinin nedenlerinden biri olabilir. Bazı zincir içi ölçümlere göre, Bitcoin’in Ocak ayındaki keskin toparlanması, yeni bir boğa piyasasının başlangıcına işaret ediyor olabilir. Zincir üstü analitik platformu CryptoQuant’tan Kar ve Zarar Endeksi, 2019’dan bu yana ilk satın alma sinyalini verdi.

Blockware Solutions baş analisti Joe Burnett, Bitcoin’in Mart 2024’te gerçekleşmesi planlanan bir sonraki Bitcoin yarılanmasına kadar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 doların üzerine çıkmayacağına inanıyor. Burnett, Bitcoin’in bir sonraki boğa piyasası zirvesinin 150.000 ila 350.000 dolar arasında olacağını tahmin ediyor.

Bu kripto paralar için al-sat seviyeleri

SPX

Birkaç başarısız girişimin ardından, S&P 500 26 Ocak’ta düşüş trendi çizgisinin üzerinde kapandı. Ancak, ayılar savaşmadan teslim olmaya istekli değiller.

Satıcılar toparlanmayı 4.101’de durdurmaya çalışıyor, ancak yukarı eğimli 20 günlük üstel hareketli ortalama (3.972) ve pozitif bölgedeki göreli güç endeksi (RSI), en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 4.101’in üzerine çıkarırsa, endeks 4.325’e doğru yolculuğuna başlayabilir.

Alternatif olarak, ayılar fiyatı hareketli ortalamaların altına çekerse, birkaç agresif boğa tuzağa düşebilir ve ardından endeks 3.764’e düşebilir.

DXY

ABD Dolar Endeksi (DXY) alçalan genişleyen bir kama modelinin içine düşüyor ancak boğalar 101.29’daki desteği korumaya çalışıyor.

Yükseliş, 20 günlük EMA’da (102.63) satışla karşılaşabilir çünkü düşüş trendleri sırasında ayılar bu seviyeyi savundu. Fiyat 20 günlük EMA’dan aşağı dönerse, 101,29’un altına kırılma olasılığı artar. Bu, endeksi psikolojik olarak çok önemli olan 100 seviyesine çekebilir.

Aksine endeks 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, boğalardan güçlü bir talep olduğunu gösterecek. Endeks daha sonra takozun direnç çizgisine doğru yükselebilir. Boğaların, kısa vadeli düşüş trendinin sona ermiş olabileceğini önermek için bu engeli aşması gerekecek.

BTC/USDT

Bitcoin, 29 Ocak’ta 23.816 dolardaki direncin üzerine çıktı, ancak boğalar 30 Ocak’taki momentumun üzerine çıkamadı. Bu, kısa vadeli traderları kar elde etmeye teşvik etmiş olabilir ve BTC fiyatı 22.800 dolara düştü.

Fiyat 22.800 dolardan toparlanırsa, boğaların seviyeyi desteğe çevirdiğini gösterecek. Bu, bir ralli olasılığını 25.211 dolara yükseltebilir. Satıcılar muhtemelen bu seviyeyi tüm güçleriyle koruyacaklar çünkü 25.211 dolar fethedilirse, BTC/USDT çifti 30.000 ila 32.000 dolar bölgesine doğru fırlayabilir.

Öte yandan, ayılar BTC fiyatını 22.800 doların altına çekerse, düzeltme 20 günlük EMA’ya (21.716 dolar) ve ardından BTC 20.000 dolardaki psikolojik desteğe kadar derinleşebilir.

ETH/USDT

Ether bir kez daha 1.680 dolarlık genel direncin yakınına ulaştı ancak boğalar bu engeli aşamadı. Bu, fiyatın 20 günlük EMA (1.540 dolar) ile 1.680 dolar arasında kaldığı anlamına gelir.

Fiyat 20 günlük EMA’dan geri dönerse, düşüşlerde güçlü alım önerecektir. Boğalar daha sonra fiyatı tekrar 1.680 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, ETH/USDT paritesi 1.800$ yakınında kısa bir duraklama yaparak 2.000$’a yükselebilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, kısa vadeli boğalar tarafından kâr rezervasyonunu çekebilir. Parite daha sonra güçlü bir destek görevi görebilecek 50 günlük SMA’ya (1.365 dolar) düşebilir.

BNB/USDT

BNB, 29 Ocak’ta 318 dolarlık güçlü dirence dokundu ancak boğalar bu engeli aşamadı. Bu, ayıların seviyeyi şiddetle savunduğunu gösterir.

Aşağı yönlü acil destek 20 günlük EMA (298 dolar). Yükselen 20 günlük EMA, alıcılar için avantaj sağlasa da, RSI’daki negatif sapma, pozitif momentumun zayıflamakta olabileceğini gösteriyor. Satış, 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma ile hızlanabilir ve BNB/USDT çifti 280 dolara düşebilir.

Aksine, fiyat 20 günlük EMA’dan yükselirse, boğalar pariteyi tekrar 318 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Bunu başarabilirlerse, parite 360 ​​dolara yükselebilir.

XRP/USDT

XRP fiyatı, 20 günlük EMA (0,40 dolar) ile 0,42 dolardaki genel direnç arasında sıkışıyor. Genellikle, genel direncin yakınında sıkı bir konsolidasyon alıcılara avantaj sağlar, ancak boğalar tekrarlanan denemelerden sonra bile engeli aşamadığında, bazı traderlar kar elde edebilir.

Bu, daha derin bir düzeltme başlatabilir ve bu durumda, 20 günlük EMA’nın altına bir kırılma, 50 günlük SMA’ya (0,37 dolar) düşüş için kapıları açabilir.

Boğalar hakimiyetlerini sürdürmek istiyorlarsa, XRP/USDT çiftini hızla 0,42 ila 0,44 dolar direnç bölgesinin üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar. Bu, 0,51 dolara bir ralli başlatabilir.

DOGE/USDT

Ayılar Dogecoin’in 0,09 doların üzerinde kalmasına izin vermiyor ve boğalar onun 20 günlük EMA’nın (0,08 dolar) altına düşmesine izin vermiyor.

Fiyat mevcut seviyeden yükselirse, boğalar tekrar DOGE/USDT çiftini 0,09 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Bunu başarabilirlerse, parite 0,11 dolara yükselebilir ve burada ayılar yeniden güçlü bir savunma kurabilir.

Tersine, fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşerse, bir sonraki durak 50 günlük SMA (0,08 dolar) olabilir. Bu seviye küçük bir destek görevi görebilir, ancak ayılar fiyatı bunun altına çekerse, parite 0,07 dolar yakınındaki kritik desteğe düşebilir.

ADA/USDT

Üç gün boyunca 0,38 dolar direncinin üzerinde işlem gören Cardano, 30 Ocak’ta kırılma seviyesinin altına düştü. Bu, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösteriyor.

Yükselen 20 günlük EMA (0,36 dolar), alıcılar için avantaja işaret ediyor, ancak RSI’daki negatif sapma, boğaların hakimiyetini kaybediyor olabileceği konusunda uyarıda bulunuyor. Ayılar, fiyatı yakın vadede izlenmesi gereken önemli bir seviye olan 20 günlük EMA’ya çekmeye çalışacak.

Fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşerse satış artabilir ve ADA/USDT çifti 0,32 dolara düşebilir. Aksine alıcılar hakimiyetlerini sürdürmek istiyorlarsa, fiyatı hızla 0,40 doların üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar. Parite daha sonra 0,44 dolara gidebilir.

MATIC/USDT

Polygon’un yükselişi, 29 Ocak’ta 1,20 dolar civarında yoğun satışla karşılaştı. Fiyat, takip edilmesi gereken önemli bir seviye olan 1,05 dolarlık kırılma seviyesini yeniden test edebilir.

Fiyat 1,05 dolardan geri dönerse, boğaların seviyeyi desteğe çevirdiğini gösterecek. Alıcılar daha sonra fiyatı 1,20 doların üzerine çıkarmaya çalışacak ve 1,30 dolar yakınındaki güçlü dirence meydan okuyacak.

Öte yandan, fiyat 20 günlük EMA’nın (1,02 dolar) altına düşerse, 1,05 doların üzerindeki kırılmanın bir boğa tuzağı olabileceğini gösterecek. MATIC/USDT çifti daha sonra 50 günlük SMA’ya (0,89 dolar) düşebilir.

DOT/USDT

Polkadot’un son birkaç gündür direnç çizgisinin üzerinde tutunma mücadelesi vermesi, ayıların bu seviyeyi hararetle savunduğunu gösteriyor.

Satıcılar, fiyatı 20 günlük EMA’nın (6 dolar) altına çekmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, kısa vadeli avantajı ayıların lehine çevirebilir. DOT/USDT çifti daha sonra 5,50 dolara ve daha sonra 50 günlük SMA’ya (5,20 dolar) düşebilir.

Tersine, fiyat 20 günlük EMA’dan sekerse, boğalar direnç çizgisi ile 6,84 dolar arasındaki genel bölgeyi temizlemeye çalışacak. Bu olursa, parite 8 dolara doğru yükselebilir. 7,42 dolarda küçük bir destek var, ancak bunun aşılması muhtemeldir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

BTC, XRP, DOGE ve Bu 5 Altcoin İçin Al-Sat Seviyeleri!