BTC, XRP, ADA, SOL, DOGE ve 5 Altcoin: Taze Tahminler Çıktı!

Zeki Uyanık
Zeki Uyanık 16 Şubat 2022
0 görüntülenme
21523294814 04cbbd293f o

Analist Rakesh Upadhyay’ın Bitcoin, ETH, BNB, ADA, SOL, XRP, LUNA, DOT, AVAX ve DOGE için güncel tahminleri Kriptokoin.com’da. BTC fiyatı, altcoin yatırımcılarına işlem aralığını değiştirme ve kısa vadeli kazançlar sağlama fırsatı veren bir süreç olan konsolidasyona devam ediyor. Kritik destek ve direnç seviyelerini belirlemek için ilk 10 kripto para biriminin tablolarını inceleyelim. Belirtmekte fayda var ki analistin tahminleri kesin bilgi değildir. Her bir yatırımcı kendi araştırmasını yapmakla sorumludur.

Bitcoin (BTC)'in Sıradaki Hamlesi Bu Seviyelere!

BTC, ETH ve BNB’de genel görünüm

Bloomberg tarafından derlenen veriler, BTC fiyatının 2022’deki Nasdaq 100 Endeksi ile karşılaştırıldığında daha sakin olduğunu gösteriyor. Genel olarak, düşük volatilite dönemlerini aralık genişlemesi takip eder. Bu nedenle, Nasdaq 100’deki keskin bir düşüş Bitcoin’de satışı hızlandırabileceğinden traderlar temkinli kalabilirler. BTC, 20 günlük üstel hareketli ortalamayı (EMA) (41.493 dolar) toparlamaya çalışıyor, bu da hissiyatın olumluya döndüğünü ve traderların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Boğalar, fiyatı 45.821 dolardan genel direncin üzerine itmeye ve sürdürmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, BTC/USDT çifti bir ters baş ve omuz formasyonunu tamamlayacak. Parite önce psikolojik seviyeye 50.000 dolardan ralli yapabilir ve bu seviye aşılırsa, ralli 52.088dolar’da sert genel dirence ulaşabilir.

Altcoin Kâhini Uyardı: Cardano ve Bu 2'si Sert Düşebilir!

ETH/USDT. Ether (ETH), 20 günlük EMA’nın (2.934 dolar) altına düştü ve 11 Şubat’ta azalan kanala yeniden girerek daha yüksek seviyelerde satış olduğunu gösterdi. Küçük bir pozitif, fiyatın son iki günde 20 günlük EMA’ya bağlı kalmasıdır. Düz 20 günlük EMA ve orta noktanın hemen altındaki göreli güç endeksi (RSI), arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Fiyat 20 günlük EMA’nın üzerinde kırılır ve devam ederse, alıcılar ETH/USDT çiftini genel direnç bölgesinin üzerine 3.283.66 dolar ila 3.411.43 dolar arasında itmek için bir girişimde daha bulunacaklar. Başarılı olurlarsa, çift ters çevrilmiş bir H&S modelini tamamlayacaktır. Bu tersine çevirme kurulumunun 4.408 ABD doları hedef hedefi var.

Bu Altcoin Projeleri, Bitcoin'i Tahtından Edebilir!

 BNB/USDT. Binance Coin (BNB), 11 Şubat’ta 20 günlük EMA’nın (407 dolar) altında kırıldı ve kapandı, bu da daha düşük seviyelerden alım yapan yatırımcıların kâr rezervasyonu yapabileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, küçük bir pozitif, boğaların ayıların yollarını bulmasına izin vermemesi ve 400 doların altındaki düşüşleri satın almasıdır. 20 günlük EMA düz ama RSI 47’ye düştü, bu da ayılar için küçük bir avantaj olduğunu gösteriyor. Fiyat 400 doların altında kalırsa, 347,40 dolara düşme olasılığı artar. BNB/USDT paritesi mevcut seviyeden yükselir ve 50 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) (439 dolar) üzerine çıkarsa bu olumsuz görüş geçersiz olacaktır.

XRP/USDT. Ripple’ın (XRP) kırılma seviyesinden 0.75 dolardan keskin toparlanması, 0.85 dolardan düştü ve ayıların rallilerde satış yaptığını gösteriyor. Ayılar şimdi fiyatı 0,75 doların altına çekmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, daha düşük seviyelerden veya 0,75 doların üzerinde bir ara ile alım yapan tüccarlar çıkışa koşabileceğinden satış yoğunlaşabilir. Bu, XRP/USDT çiftini 0,65 dolara ve ardından 0,60 dolara çekebilir. Öte yandan, fiyat mevcut seviyeden yükselirse veya 0,75 dolardan geri dönerse, boğaların kırılma seviyesinin yakınında biriktiğine işaret edecek.

Ripple Kâhini, XRP'de Patlama Bekliyor!

ADA/USDT. Cardano (ADA), 11 Şubat’ta 20 günlük EMA’nın (1.11 dolar) altına düştü ve 1 dolarda güçlü desteğe ulaştı. Bir destek seviyesinin tekrar tekrar test edilmesi, onu zayıflatma eğilimindedir. Düşen hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, ayıların kontrol altında olduğunu gösteriyor. 1 doların altında bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin yeniden başlamasına işaret edebilir. Analiste göre, ADA/USDT çifti daha sonra 0,80 dolara düşebilir. Bu varsayımın aksine, boğalar bir kez daha 1 dolarlık desteği savunmayı başarırsa, parite hareketli ortalamaların üzerine çıkmaya çalışacak.

SOL ve AVAX’ta eğilim ne tarafa

SOL/USDT. Solana (SOL), azalan kanal modeli içinde işlem görmeye devam ediyor ve kademeli olarak 80.83 dolardaki güçlü desteğe doğru düzeltme yapıyor. 20 günlük EMA (106 dolar) bir kez daha düşmeye başladı ve RSI negatif bölgede, bu da ayıların üstün olduğunu gösteriyor. SOL/USDT çifti şimdi 80.83 dolardan güçlü desteğe kayabilir. Bu dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye çünkü eğer çatlarsa satış yoğunlaşabilir ve parite kanalın destek hattına düşebilir.

Solana (SOL)'dan Müjdeli Haber

LUNA/USDT. Terra’nın LUNA tokeni son üç gündür 54.20 doların altında işlem görüyor ancak küçük bir pozitif nokta, boğaların fiyatın kırılmasına ve psikolojik seviyenin 50 doların altında kalmasına izin vermemesi. İlk güç işareti, 20 günlük EMA’nın (56 dolar) üzerinde bir kırılma ve kapanış olacak ve bu, ayıların kontrolünü kaybedebileceğini gösterecek. Boğalar daha sonra fiyatı, ayıların tekrar zorlu bir meydan okuma oluşturabileceği azalan kanalın düşüş trendi çizgisine itmeye çalışacak.Tersine, boğalar önümüzdeki birkaç gün içinde fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkaramazsa, satış yoğunlaşabilir ve LUNA/USDT çifti 43.44 dolardaki güçlü desteğe doğru kayabilir.

DOGE/USDT. Dogecoin (DOGE), 11 Şubat’ta 20 günlük EMA’nın (0,14 dolar) altında kırıldı ve kapandı. Boğaların seviyeyi geri alma girişimleri, fiyat 50 günlük SMA’dan (0,15 dolar) düştüğü için 12 Şubat’ta başarısız oldu. 20 günlük EMA düz ama RSI 47’nin altına düştü, bu da ayıların üstünlük kazanmaya çalıştığını gösteriyor. Satıcılar fiyatı 0.14 doların altına düşürürse, DOGE/USDT çifti 0.12dolar’dan kritik desteğe düşebilir. Bu varsayımın aksine, eğer fiyat mevcut seviyeden yükselir ve hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa, boğaların düşüşlerde biriktiğini gösterir.

Dogecoin Milyoneri Konuştu: Bu Seviyeleri Göreceğiz!

AVAX/USDT. Avalanche (AVAX), 10 Şubat’ta düşüş trendi çizgisinden aşağı döndü ve yükseliş çizgisine düştü, bu da daha düşük seviyelerden alım yapan tüccarların pozisyonlarından çıkabileceğini gösteriyor. 20 günlük EMA (79 dolar) sabit ve RSI orta noktanın hemen üzerinde, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Analiste göre, fiyat kırılır ve 75,50 doların altında kalırsa, 64,85 dolara ve ardından 61 dolara düşme olasılığı artar. Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden geri dönerse, boğalar fiyatı tekrar düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, düşüş trendinin sona erebileceğinin sinyalini verecektir.

Bu Altcoin, Bitcoin'den Büyük Olabilir!

DOT/USDT. Polkadot (DOT), 8 Şubat’ta düşüş trendi çizgisinden geri döndü ve şimdi 16.81 dolardaki güçlü desteğe düşebilir. Her iki hareketli ortalama da düşmeye başladı ve RSI negatif bölgede, bu da ayıların hakim olduğunu gösteriyor. Ayılar fiyatı 16.81 doların altına çekerse, satış daha da hızlanabilir ve DOT/USDT çifti bir sonraki büyük desteğe 10.37 dolardan düşebilir. Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden veya 16.81 dolardan geri dönerse, boğalar pariteyi düşüş trendi çizgisinin üzerine itmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa parite 23.19 dolardan genel dirence yükselebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

i kac tl h15809 d0b65
Rus-Ukrayna Krizi Altın’ı Bu Seviyelere Götürebilir! Rusya-Ukrayna gerilimlerinin kafa karıştırıp piyasada korku yaratması nedeniyle altın piyasası güvenli liman cazibesinden yararlanmaya devam ediyor. Ukrayna geriliminin ve piyasalardaki gelişmelerin altın fiyatları üzerindeki etkisini yorumlayan analistlerin görüşlerini Kriptokoin.com okuyucuları için derledik. Volodymyr Zelenskiy, 16 Şubat’ı ‘Birlik...
Vural Erkan 16 Şubat 2022