BTCTurk CEO’su Özgür Güneri Ekşi Sözlük’te Soruları Cevapladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BTCTurk CEO’su Özgür Güneri, Ekşisözlük’te yazarlardan gelen soruları cevapladı. Kripto para dünyası ve ülkemizde kripto paralara olan bakış hakkında önemli ipuçları veren Özgür Güneri’nin soru-cevap etkinliğinden ilgi çekici yerleri sizler için derledik. Keyifli okumalar!

İlk BTC’mi Birkaç Yıl Önce Aldım

İlk BTC’sinin bundan birkaç yıl önce yine BTCTurk’ten aldığını söyleyen Güneri, blockchain ve bitcoinin geleceğine inandığı ve izleyici kalmaktansa içinde olup bu heyecanı yaşamak için bu sektöre girdiğinden bahsetti.

Merkez Bankasından Bir Hamle Beklemiyorum

Yakın zamanda merkez bankasından kripto paralara yönelik bir hamle beklemediğini söyleyen Güneri, Türkiye’nin bu konuda hızlı olmasının gerektiğini bu sayede kripto paralar ve blockchain konusunda global merkez olabileceğini söyledi.

Çapraz Tahtalar Geliyor

Özgür Güneri, “ETH’yi sadece TL ile değil BTC ile de alabilecek miyiz?” sorusuna, teknolojik altyapının hazır olduğunda çapraz tahtaların açılacağını ve piyasa değeri olarak ilk 10’da bulunun kripto paraları ve çaprazlarının platforma eklenecek diyerek cevapladı.

Kaldıraçlı İşlemler Risk Oluşturuyor

Güneri, Bitcoin’in kaldıraçlı olarak alınıp-satılmasının gerek borsalar için gerekse kullanıcılar için risk oluşturabileceğini ve platforma kaldıraçlı işlemlerin eklenmeyeceğini söyledi.

Bitcoin Yükselmiyor, Dolar Değer Kaybediyor

Güneri, son zamanlardaki fiyat hareketlerine bakıldığında,  Bitcoin’nin yükselmediğini doların değer kaybettiğini düşündüğünü söyledi.

Startuplara Destek Verilecek

Güneri, BTCTurk olarak alanında uzmanlaşmış startuplara destek vereceklerini söyledi. Önümüzde yıl için bu konuda bir startup destek platformu planladıklarını ekledi. 

ETF’nin Hayata Geçeceğine İnanıyorum

Güneri, ETF’ler ile ilgili gelen soruya, “ABD’de yaklaşık 3.6 trilyon dolarlık büyüklüğü var. Toplamda 2100 kadar adet. O yüzden bu paranın belirgin bir kısmının bu ürüne kayma ihtimali var. Piyasaları aslında heyecanlandıran asıl gelişme bu. Özellikle kurumsal yatırımcıların ETF yoluyla BTC’ye yatırım yapmasının önü açılacak. 24’ünde bu karar çıkmasa bile artık bir sürece girildi. Dolayısıyla BTC ETF’inin hayata geçeceğine inanıyorum.” cevabını verdi.

Lighthing Network’ün Katkısı Olacak

Bitcoin’in düşük tutarlı ödemelerde verimli olmaması sorununu Ligththing Network’ün çözeceğini söyleyen Güneri, bu sayede daha hızlı ve daha ucuz transferler yağacağı belirtti. 

BTC’lerinizi Çaldırdık Demektense, 5 Dakika Geç Alacaksınız Demeyi Tercih Ediyoruz

Transfer sürelerinin uzunluğu hakkında gelen bir eleştiriye “BTC’lerinizi çaldırdık demektense BTC’nizi bir 5 dk geç alacaksınız demeyi tercih ediyoruz.” cevabını veren Güneri, güvenlik önlemlerine önem verdiklerini belirtti.

Özgür Güneri’nin yatırımcılara, cüzdan(wallet)  hizmeti olmayan kripto paralarının ticaretini yapmamalarını önerdi.

Sıradaki: BTCTurk CEO’su Özgür Güneri ile Söyleşimiz

BtcTurk’ün Başarılı CEO’su Özgür Güneri ile Söyleşimiz

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Telegram kanalımız katılın, bizi Twitter‘da takip edin ve Facebook sayfamızı beğenin!

BTCTurk CEO’su Özgür Güneri Ekşi Sözlük’te Soruları Cevapladı

Yorumlar kapalı.