Binance de Duyurdu: Bu 10 Altcoin Haberlerle Uçuyor!

6.564 görüntülenme
Binance de Duyurdu: Bu 10 Altcoin Haberlerle Uçuyor!

Son zamanlarda, altcoin projelerine yönelik çeşitli gelişmeler fiyatları da olumlu etkiliyor. Bu yazımızda, 10 kripto para için bazı sıcak gelişmeleri aktaracağız.

ImmutableX, yeni bir hizmeti piyasaya sürdü

Ethereum ölçeklendirme sistemi ImmutableX yakında, oyuncuları Web3’e dahil etmek isteyen oyun stüdyoları için hepsi bir arada bir yol sağlayan Immutable Passport’u başlatacak. Şirket bir basın açıklamasında, “ImmutableX ekibi tarafından yürütülen müşteri araştırması, Web3 bileşenlerini oyunlarına entegre eden geliştirme stüdyoları için en önemli önceliklerin, yerleştirme kolaylığı, güvenlik, uyumluluk ve tak ve çalıştır özelliklerinin olduğunu ortaya çıkardı” dedi.

Bugün Bu 34 Altcoin İçin Kritik Gün: İşte Olacaklar!

Yeni araç, oturum açma sırasında parola gerektirmeyen, Xbox Oyuncu Etiketi veya Apple Kimliğine benzerdir: Bir cüzdan, oyuncu profili ve kimlik doğrulama çözümüdür. Bu, Immutable’ın bir kullanıcının özel anahtarlarını tutmadığı ve imzalama işlemlerine dahil olmadığı anlamına gelir. Oyuncular, güvenli bir dijital cüzdan, sahtekarlığa karşı koruma ve Web3 oyunlarında ve pazar yerlerinde sorunsuz kimlik doğrulama dahil olmak üzere, Immutable Passport’a entegre edilmiş bir dizi araca erişebilirler.

Huobi ve Tron, bir hackathon başlatıyor

Tron Blockchain’i ve Huobi kripto borsası, bugün açılacak olan dördüncü HackaTron’u duyurdu. Bu yılki hackathon’un yaklaşık 500.000 dolar değerinde 500.000 USDD’lik ödül havuzu var. Geliştiriciler, jürileri etkileyen umut verici Blockchain çözümleri ve merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) yaratarak ödül kazanabilecek.   Özellikle, oluşturucu yolu ve çevre dostu yol olmak üzere projeler; iki yol seçebilecek.

Analistler: 100x'lik Altcoin Arıyorsanız Bu Coine Koşun!

 Önemli güncellemeler yapan ve hackathon’a geri dönen Tron Projeleri, yeni Builder yolunu kullanabilecek. Ancak, bu yolu kullanan geliştiricilerin Tron DAO Ventures’tan herhangi bir yatırım taahhüdüne sahip olmaması gerekir. Çevre Dostu yol ise, katılımcıları Tron İklim Girişimi aracılığıyla Tron ağı üzerinde çevre dostu Blockchain teşvikleri bulmaya yönelik.

SudoSwap (SUDO) airdrop’u gerçekleşti

Diğer yandan, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi NFT pazaryeri olan Sudoswap’in bir süredir beklenen airdrop’u gerçekleşti. Şimdiye kadar, airdrop ile 4 milyon dolara yakın miktarda coin dağıtıldı. Airdrop almaya hak kazananlar, ağa erkenden likidite sağlayan kişilerin yanı sıra projenin kurucularının oluşturduğu NFT koleksiyonu 0xmon NFT’lerini satın alanlardan oluşuyor. Bazı kullanıcıların, 100.000 doların üzerinde airdrop aldığı öne sürülüyor. Ancak bu yeni coin’ler hemen satılamayacak.

Cardano gelişmeleri: Djed piyasaya girdi, SHEN durdu

Cardano ekosisteminin stablecoin’i olan DJED üzerine çalışan COTI projesinin CTO’su platformun Djed (DJED) stablecoin’i için teminatın yüzde 800’üne ulaşması nedeniyle Shen (SHEN) coininin basımının sona erdiğini duyurdu. DJED, istikrarı korumak için ADA biçiminde dışsal teminat kullanan, merkezi olmayan, topluluk odaklı bir stablecoin’dir. DJED’in istikrarı, yüzde 400-800 fazla teminatlandırması sayesinde korunur ve algoritmik stablecoin’lerinde görüldüğü gibi bir yönetişim tokenına olan ihtiyacı ortadan kaldırır. SHEN, kullanıcıları platforma ADA’yı getirmeye teşvik ederek sistemi aşırı teminatlı tutmak için bir teşvik görevi görüyordu.

Finans Şirketi 'Öldü' Denilen Altcoin İçin 'Fırlayacak' Dedi!

Bu sırada, piyasaya bugün giren DJED, üç borsada listelendi. Cardano stablecoin DJED ve yedek tokeni SHEN, ana ağda yayına girdikten saatler sonra, Cardano merkezli merkezi olmayan borsa WingRiders’ta listelendi. Ayrıca COTI; DJED ve SHEN’in Cardano tabanlı DEX olan MuesliSwap’ta da listelendiğini açıkladı. WingRiders ve MuesliSwap’in yanı sıra, stablecoin, başka bir Cardano tabanlı DEX olan MinSwap’ta da listelendi.

Uniswap platformunda önemli oylama: Altcoin sahipleri kararını verdi

Kripto köprüsü platformu Wormhole, üçüncü sürümü (v3) Binance’in BNB Chain’ine ulaştığında, ticaret hacmine göre en büyük merkezi olmayan borsa platformu olan Uniswap için resmi yönetişim köprüsü olmak üzere bir topluluk oylamasını kazandı. Galibiyet, Wormhole’a köprü platformları arasında devam eden bir savaşta değerli bir alan sağlıyor.  Uniswap’in UNI tokenı sahiplerinin önemli strateji kararlarında oy kullanmasına izin veren Uniswap DAO, Wormhole lehine yüzde 62 oy kullandı. Önde gelen bir Wormhole rakibi olan LayerZero, yüzde 37 ile ikinci oldu.

Önümüzdeki Günlerde Bu 8 Altcoin Herkesi Şaşırtabilir!

Binance, HOOK’u marjin işlemlere ekledi: Altcoin fiyatı yükseldi

Diğer yandan merkezi borsa Binance, Hooked Protocol’ü (HOOK) çapraz ve izole marjin çiftlerinin arasına ekledi. Borsa, HOOK’un artık ödünç alınabilir varlıklar arasında bulunduğunu açıkladı. İşlem çiftleri ise şu şekilde: HOOK/BUSD, HOOK/USDT.  Bu gelişmenin ardından HOOK’un fiyatı 2.73 dolardan 3.19 dolara kadar yükseliş yaşadı. Yani yüzde 16 değer kazandı. Yazım sırasında 2.86 dolara gerilemiş halde.

Threshold Network, Bitcoin köprüsünü piyasaya sürdü

Threshold Network (T), orijinal kripto para biriminin en büyük programlanabilir Blockchain’de kullanılmasına izin veren bir gelişmeye ev sahipliği yaptı. Ethereum’a yeni bir merkezi olmayan Bitcoin köprüsü planlarını duyurdu. En eski ve en değerli kripto para biriminin sahipleri olarak, birçok Bitcoin yatırımcısı, Bitcoin Blockchain’ini DeFi’daki gibi getiri elde etmek için kullanmak istiyor. Ancak aynı zamanda, Ethereum üzerinde çalışan bir Bitcoin türevi sağlamak için tek bir şirkete güvenmenin karşı taraf riskinden de kaçınmak istiyorlar. Köprüleme işlemi de bu açıdan yarar sağlıyor.  Bu gelişme ile T coin’in fiyatı 0.04774 dolardan 0.05316 dolara kadar yükseldi.

Satış Başladı: Bu 2 Altcoin, Binance'e Boşaltılıyor!

DJED, 27 milyon ADA tokenını kendine çekti

Veriler, altcoin Cardano tabanlı aşırı teminatlandırılmış stablecoin Djed’in (DJED), lansmanından bir gün sonra destek olarak 27 milyondan fazla Cardano (ADA) tokeni çektiğini gösteriyor. Uzmanlara göre Djed’in daha fazla Cardano tabanlı uygulamayla entegre olması nedeniyle önümüzdeki haftalarda fiyatlarda bir artış olabilir ve bu da kullanışlılığına katkıda bulunur. Yazım itibariyle, Djed’in 1,7 milyon token dolaşım arzı var.

dYdX, yıllık verilerini paylaştı: Altcoin fiyatı sıçradı

Son olarak, bir diğer DEX olan dYdX, 2022 yılına dair veriler paylaştı. Verilere göre toplam işlem hacmi, yıl boyunca 466 milyar dolara ulaştı. 2021’deki 322 milyar dolara kıyasla, kümülatif hacim, 2022 yılında yüzde 140 oranında değer kazanmış duruyor. Diğer yandan, borsanın işlemlerden 140 milyon dolara yakın gelir elde ettiği ortaya çıkıyor. Bu gelişme, DYDX coin’inin fiyatında yükselişe neden oldu. Coin, yüzde 50’lik bir yükseliş ile 2.3 dolardan 3.5 dolara yükselmeyi başardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Altcoin Milyarderi Uyardı: Yeni FTX'ler Geliyor! Bundan Alıyorum
Altcoin Milyarderi Uyardı: Yeni FTX’ler Geliyor! Bundan Alıyorum Bitcoin ve altcoin alanında oldukça aktif olan bilindik milyoner Kevin O’Leary, en son yorumlarıyla gündeme geldi. Kevin O’Leary, en son FTX fiyaskosundan sonra portföyüne Bitcoin (BTC) eklediğine işaret etti. İşte detaylar… Kevin O’Leary, Bitcoin aldığını açıkladı: Daha...
Aslı Dinçer 2 ay önce