Reklamı kapat

Business Insider Açıkladı: Bu 10 Altcoin, Piyasanın En İyisi!

Zeki Uyanık
Zeki Uyanık 29 Aralık 2021
0 görüntülenme
Untitled design 93 1280x720 1

 Kriptokoin.com olarak, en iyi 10 altcoin ve bunların gerçek dünyadaki uygulamaları üzerinde duracağız. Birçok altcoin’in gerçek dünya uygulamaları var ve yıkıcı teknolojiler haline geliyorlar. Bu projeler Fintech, DeFi ve hatta eğlence endüstrisindeki gerçek sorunları çözebilir veya çözme sözü verebilirler. Kriptoya yatırım yapmanın bir parçası, bir altcoin projesinin bağlı olduğu çözüm türlerini anlamaktır. Şimdi 10 altcoini mercek altına alıyoruz.

0,7 Doların Altında 7 Metaverse Coin ile Tanışın!

En iyi 10 altcoin

Solana (SOL). Popüler altcoin, kendisini dünyanın en hızlı blok zinciri ve kriptoda en hızlı büyüyen ekosistem olarak adlandırıyor. Şu anda DeFi, NFT’ler, oyun ve Web3’te 400’den fazla projeyi desteklemektedir. Konsensüs, hisse kanıtı ve benzersiz bir geçmiş kanıtı sürecine dayanmaktadır. Solana’nın blok zinciri, Ethereum’a benzer ancak daha kolay ölçeklenebilir, daha düşük ücretlere sahiptir ve birleştirilebilir. Kripto borsası Gemini’ye göre, saniyede 50.000 işleme veya 65.000’lik teorik tepe kapasiteye kadar işleyebilir. Üst düzey tahmine göre, bu Ethereum‘dan yaklaşık 4.000 kat daha hızlı. Tanınmış bir etkileyicinin olan CryptoWendyO, Solana’yı en iyi yardımcı program seçimi olarak seçti.

Uzman, En İyi 5 Metaverse Coin Projesini Açıkladı!

Uniswap (UNI). Şu anda, CoinMarketCap.com’a göre Uniswap, token piyasa değeri ile en popüler merkezi olmayan borsadır. Yatırımcıların, işlemi tamamlamak için bir aracı kullanmadan doğrudan iki taraf arasında kripto para ticareti yapmalarını sağlar. Wave Financial CEO’su David Siemer, “Bence SushiSwap ve Aave gibi birçok DeFi madeni parası, büyük bir yükselişe geçmesine rağmen hala düşük değerde. Bence Uniswap hala düşük değerde” dedi. Etkili bir şekilde token sahiplerine akan bu platformlardaki gelir artık çok büyük. “Uniswap tek başına günde yaklaşık 6 milyon dolar – yani yılda 2,2 milyar dolar kazanıyor ve gerçekten hızlı büyüyor” diye ekledi.

Polkadot (DOT). Solana gibi, Polkadot’un işlemleri Ethereum’daki işlemlerden daha hızlı ve daha verimli, ancak son zamanlarda kripto meraklıları arasında daha az popüler oldular. Bu, büyük ölçüde Ethereum ve Solana gibi rakip blok zincirlerinde yükselen NFT’lerin sayısından kaynaklanmaktadır. Parachain teknolojisi (belirli projeler için yapılmış özel blok zincirler) sayesinde, güvenlik garantili herhangi bir blok zinciri arasında her türlü veriyi aktarabilir. Bu, diğer blok zincirlerinin kendi ağına kolayca bağlanabileceği anlamına gelir. Ayrıca hard fork gerektirmeden yükseltmelerden geçebilir.

Bu Altcoin, Polkadot Parachain Müzayedesini Kazandı: Fırladı!

Ripple (XRP). ABD merkezli bir teknoloji şirketi olan Ripple Labs tarafından inşa edildi. Ne yazık ki, kriptonun bir menkul kıymet varlığı olarak kabul edilip edilmemesi konusunda SEC ile bir davaya girdikten sonra bazı borsalardan çekildi. Dava sürüyor. TikTok’ta neredeyse 500.000 takipçisi olan ve kamuoyunda Crypto Masun olarak bilinen Mason Versluis gibi kripto yatırımcıları ve etkileyicileri, XRP‘nin ağır bir savunucusu. Küresel dijital para birimi dönüşümünün ön saflarında olacağına inanıyor. Versluis, diğer ülkelerden ödeme kabul eden bir işletmeyi yönetmeye çalışırken sıklıkla karşılaştığı bir sorunu çözdüğü için XRP’ye yatırım yaptı: denizaşırı müşterilerinden ödeme almak yavaş ve pahalı bir süreçti.

Cardano (ADA). Popüler altcoin Cardano’yu benzersiz kılan şey, hakemli araştırmalar üzerine yapılandırılmış topluluk temelli bir proje olmasıdır – tanıtım belgesi bile topluluk girdilerinden oluşur. Akıllı sözleşmeleri destekleme konusunda Ethereum ve Solana ile aynı yeteneklere sahiptir ve hisse kanıtı konsensüsü üzerinde çalışır. Cardano, Temmuz ve Eylül arasında yaklaşık %182 arttı, ancak NFT’leri zaten destekleyen diğer blok zincirlerinin liderliği almasıyla son zamanlarda popülaritesi arka planda kaldı. Eylül ayının başlarında, blok zinciri nihayet alonzo olarak bilinen bir yükseltmeyi gerçekleştirdi.

Analist, Cardano Yatırımcılarını Uyardı

Tether de litede

Tether (USDT). Yaklaşık 68 milyar dolarlık piyasa değeri ile dünyanın en büyük stablecoin’idir. Tether başlangıçta her kripto paranın banka hesaplarında tamamen ABD doları ile desteklendiğini iddia etti. Ancak Tether’e olan talep arttıkça, piyasa katılımcıları durumun gerçekten böyle olup olmadığını sorgulamaya başladı. Bu tür sorgulamalara karşı koymak için Tether, mali tablolarında rezervlere ilişkin tasdikler aldı. Bununla birlikte, bunlar sıklıkla cevaplardan daha fazla soru ortaya çıkardı. Tether, 29 yaşındaki kripto milyarderi Sam-Bankman Fried de dahil olmak üzere birçok kripto para biriminden sağlam bir desteğe sahip.

Helium (HNT). Helium ağının amacı, Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazlarının bağlanması için blok zincirle çalışan bir ağ oluşturmaktır. Bir IoT cihazı, internete bağlandığı ve iletişim kurduğu sürece TV’den buzdolabına kadar her şey olabilir. Bir IoT geleceğinin gerçekleşmesi için birçok yerde 7/24 internetin olması gerekir. Şu anda bu zorlayıcı çünkü internete bağlantılar birden fazla sağlayıcı tarafından sunuluyor ve çok sayıda farklı kimlik doğrulama bilgisi gerektiriyor. İşte burada Helium devreye giriyor. Helium, topluluğun internet erişim noktalarını çalıştırmasını sağlayarak IoT cihazlarını destekleyen küresel ve merkezi olmayan bir ağ yaratmayı hedefliyor.

Tether, USDT İçin Polkadot ve Kusama'ya Yöneldi

Elrond (EGLD). Elrond’un güçlü yönleri arasında, ekosistemine bağlanmak için çok sayıda protokolü teşvik eden ölçeklenebilirlik, hız, güvenlik ve esneklik sayılabilir. Kripto yatırımcılarının ve Mack Lorden gibi etkileyicilerin ELGD’ye sahip olduklarını söylemelerinin bir nedeni, risksiz faiz kazanmayı ve stake etmeyi tercih etmeleridir. Protokol, gözetimsiz yetkilendirme sunarak, pay sahibinin EGLD‘lerini yatırımı kaybetme tehlikesi olmadan bir doğrulayıcıya kolayca devretmesine olanak tanır.

Poligon (MATIC). Ethereum uyumlu blok zincirlerini bağlamak için kullanılan ikinci bir katman protokolüdür. Polygon’un yerel belirteci MATIC, Polygon ağının bakımı ve yönetimi için kullanılmaktadır ve Polygon ağındaki uygulamalardaki işlemlerin yanı sıra stake etme ücretlerini ödemek için kullanılabilir. Bu protokol, yüksek gas ücretleri ve yavaş hızlar gibi Ethereum blok zincirinin karşılaştığı bazı ölçeklendirme sorunlarının üstesinden gelmeye yardımcı olmak için başlatıldı, ancak Ethereum’un güvenliğinden ödün vermeden. ABD’li milyarder Mark Cuban ağa yatırım yaptı. Kripto varlık yöneticisi Wave Financial’in CEO’su David Siemer, bir röportajda, güçlü bir ikinci katman ölçeklendirme çözümü olduğu için Polygon’a yatırım yaptığını, ancak kullanımı teşvik etmek için çok para verdiklerini söyledi.

İnceleme: MATIC Tabanlı 5 Metaverse

Vechain (VET). VeChain’in temel amacı, verimli veri aktarımı ve tedarik zinciri yönetimi için araçlar sağlayarak işletmelerle daha iyi işbirliğini sağlamaktır. VeChain başlangıçta yalnızca tedarik zinciri yönetimine odaklandı, ancak o zamandan beri daha genel veri çözümlerine odaklanmak için blok zincirinin kapsamını artırdı. H&M ve Walmart China, malları takip etmek için VeChain teknolojisinden yararlanıyor. VET tokeni protokoldeki değişiklikleri oylamak içindir, VTHO tokeni ise işlemleri yürütür.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

wrsdsindir
CNBC, Bu Altcoin Konusunda Yatırımcıları Uyardı: Riskler Var! CNBC eğitim platformu CNBC Make It, meraklıların bir altcoin tutarken (holding) göz önünde bulundurmaları gereken Terra’nın (LUNA) olası artılarını ve eksilerini tartışan açıklayıcı uzun bir metin yayımladı. “Altcoin projesi için 2 konuya dikkat edilmeli” Bitwise Asset Management’ın...
Vural Erkan 29 Aralık 2021