Bu 10 Altcoin Yatırımcılarının Dikkatine: İşte Dev Duyurular!

facebook androidde react native uygulamalarini calistirmak icin acik kaynakli bir javascript motoru olan hermesi piyasaya surdu 2020 05 31 185617
facebook androidde react native uygulamalarini calistirmak icin acik kaynakli bir javascript motoru olan hermesi piyasaya surdu 2020 05 31 185617
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Önümüzdeki günlere veya Ekim ortalarına tarihlenmiş altcoin projelerinin IDO, yükseltme, entegrasyon ve listeleme teşvik programı duyurularını derledik. AAVE ve Avalanche iş birliğinin muazzam büyüme oranları, Ethereum balinalarının milyon dolarlık transferleri detaylandıracağımız konular arasında olacak. Projelerinin resmi duyurularına aşağıdaki listelen ulaşabilirsiniz. TomoChain Lab ile başlıyoruz…

TomoChain Lab, TomoMasterDAO ve IDO’sunu LuaStarter’da başlattı!

TomoChain Lab, 15 Ekim 2021’de TomoMasterDAO adlı yönetişim (governance) platformunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Ayrıca TomoMasterDAO, TomoChain Blockchain’i ve topluluk girişimleri üzerine inşa edilmiş projeler için finansman sunuyor. Ayrıca ekip, bu TomoMasterDAO ekosistemi için 2 milyon doların üzerinde kaynak ayırdı.

TomoMasterDAO’nun temeli, toplam 100.000.000 tDAO arzına sahip olan tDAO tokenidir. Bu token, oy vermek, ödüller sunmak ve TomoMasterDAO ekosistemi için fonları artırmak için kullanılacak. Lansmanı, bir İlk DEX Teklifi (IDO) aracılığıyla LuaStarter’da gerçekleşecek. İlk olarak, IDO’nun lansmanında 4.000.000 tDAO token mevcut olacak. Lansmanla birlikte, TomoMasterDAO’da topluluk odaklı bir geliştirici ödül programı uygulanacak. Bu lansman, gelişmekte olan projelerin yeni fikirlerin, yeni yazılımların, topluluk girişimlerinin ve pazarlama kampanyalarının finansmanı için başvurmasına yardımcı olur. İlginç bir şekilde, seçilen popüler ödüller web sitesinde yayınlanacak ve kazanan teklifler özel ödüller alacak.

Lider altcoin, Londan hard fork’a destek için Overledger 2.1.1 piyasaya sürüyor

Quant, EIP-1559 Ethereum yükseltmesini desteklemek için Overledger 2.1.1’in piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Tweet’e göre, bu güncellenmiş Overledger şeffaf geriye dönük uyumluluk sunar. Ayrıca bu, geliştiricilerin EIP-1559’u uygulamadan Ethereum ağını kullanmalarına olanak tanır. Belirtildiği gibi, bu Overledger API, API 3.0 uyumluluğunu, dizi tanımlarını ve doğrulamalarını geliştirir. Ayrıca bu, optimize edilmiş akıllı sözleşme olay izleme sunar. Ayrıca ekip, geliştiricilerin MetaMask kullanarak lisans ücretlerini ödemeleri için işlevsellik de uyguladı. Özellikle, bu işlevsellik için arayüz değişiklikleri ve entegrasyonlar yakın gelecekte gerçekleşecek.

Bloktopia kazançlı stake havuzlarını açıyor

Bloktopia, önümüzdeki günlerde stake havuzlarının lansmanını duyurdu. Ayrıca Bloktopia, çarpıcı görselleştirmeler ve kullanıcı deneyimleri oluşturmak için gelişmiş gerçek zamanlı 3D Oluşturma Motorunu kullanır. Duyuruya göre, ilk tur kısa, orta ve uzun vadeli stake olmak üzere üç havuza bölündü. Ayrıca, havuz boyutları sınırlıdır ve kullanıcılar ilk gelene ilk hizmet esasına göre katılabilir. Ayrıca, bir kullanıcının stake edebileceği maksimum miktar, %20 ile %60 arasında APY ile 530.303.029 BLOK’a kadardır. Özellikle, bu havuzlar, 9 Ekim 2021’den itibaren başlayacak olan BLOK dağıtımından üç gün sonra stake için mevcut olacak.

OpenOcean’dan DEX’leri desteklemek için Fantom entegrasyonu

OpenOcean, kullanıcıları gelişmiş ticaret fırsatlarıyla güçlendirmek için Fantom ile entegre oldu. Tweet’e göre, bu entegrasyon OpenOcean’ın SushiSwap, SpookySwap, SpiritSwap ve daha fazlası gibi Fantom tabanlı merkezi olmayan borsalarla bağlantı kurmasına yardımcı olacak. Fantom’un hızlı, ölçeklenebilir, özelleştirilebilir ve sıfıra yakın ücretli işlem kesinliği vardır, bu da onu DeFi uygulamaları ve gerçek dünya kullanımları için ideal kılar. Bu arada OpenOcean, hem DeFi hem de CeFi için likidite havuzları sağlayan lider bir tam toplayıcıdır. Bu nedenle, bu koalisyon, trader’lerin OpenOcean aracılığıyla Fantom tabanlı kriptoları için en iyi fiyatlardan yararlanmasına yardımcı olur.

EnjinStarter ilk IDO’sunu piyasaya sürüyor

EnjinStarter ilk IDO’sunu başlarttı. EnjinStarter, Blockchain oyunlarına, NFT’lere ve meta veri kaynaklarına odaklanan özel bir Blockchain oyun başlatma panelidir. Duyuruya göre, EnjinStarter’a gelen ilk IDO, Defina Finance olacak. Defina Finance, DeFi’yi NFT’lerle birleştiren bir Blockchain oyunudur. Ek olarak, oyuncular çeşitli NFT gizemli kutuları satın alabilir veya toplayabilir. Özellikle, EJS IDO’da beyaz listeye alınan kullanıcılar bu etkinliğe katılmaya hak kazanacaktır. Tweet’ten detaylara ulaşabilirsiniz…

Idexo IDO’yu tamamladı, satışta 3,3 milyon dolar topladı

Idexo teknoloji, Eylül 2021’de gerçekleşen Token Generation Event’in (TGE) tamamlandığını duyurdu. Nesil, gizli modda tamamlandı. Etkinlikten önce, başarılı bir IDO gerçekleşti ve 800.000 dolara yaklaştı. Şu anda, Idexo’nun satışları, hem IDO hem de TGE aracılığıyla toplanan 3,35 milyon dolar seviyesinde bulunuyor. Şirket, geliştiricilerin ve girişimcilerin merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan uygun bir teknoloji yığını yarattı. Yatırımcılar, her iki fonlama etkinliğine de büyük ilgi gösterdiler. Projenin API’si aracılığıyla kullanıcılar, yalnızca birkaç satır kod uygulayarak NFT’leri ve pazar yerlerini uygulamalarına ve oyunlarına entegre edebilir.

Ek olarak proje topluluğu, 5 Ekim’de lansmanı yapılacak bir ödül token’i olarak USDT’yi içeren General Staking Pool’un lansmanını bekliyor. Kullanıcılar, IDO tokenlerini stake ederek, ödül olarak USDT alabilecekler. Ödülün boyutu, projenin ürettiği USDT sayısına bağlıdır. Yönlü Staking Havuzları da yakında hazır olacak. Kullanıcılar, belirli bir yol haritası yönüne bahis yapabilecek veya “stake edebilecek” ve ödül olarak USDT alabilecekler. NFT’ler kullanıcılar arasında yeniden dağıtılacaktır. Bu token’ler, çeşitli ek özelliklerin anahtarı olarak tasarlanmıştır.

Aave Avalanche (AVAX)’ta 1 milyar dolara ulaştı!

4 Ekim’de DeFi protokolü Aave, Avalanche Blockchain’de çığır açan bir lansmana tanık oldu. Altcoin Aave, Avalanche (AVAX) Blockchain’de  konuşlandırıldıktan sonra, popüler kredi protokolünde yatırılan kripto para birimlerinin değeri sadece birkaç saat içinde 1 milyar dolar arttı. Ağ , tümü büyük teşviklerle desteklenen büyük bir dikkat ve likidite akışına tanık olurken Avalanche’ın ekosistemi genişliyor.

Ağın tweet’i, kredi protokolünün dağıtımını memnuniyetle karşılayan “Aave, Avalanche’ta yayında – AVAX teşviklerinde 20 milyon dolarlık lansmanla birlikte” dedi.

Lansmanı takip eden birkaç saat içinde, Aave’nin Avalanche üzerindeki toplam kilitli değeri (TVL) 1 milyar doları aştığı için etkileyici bir likidite akışı kaydedildi.

Avalanche’daki TVL (kilitli toplam değer), Avalanche Bridge (AB) kripto para birimlerini Ethereum’a (ETH) ve Ethereum’dan aktarmayı etkinleştirdiğinden beri artmaya devam edebilir.

Altcoin Avalanche’ta teşvikler ve Dapp‘ler

Saniyede 4.500’den fazla işleme (TPS) izin veren zorunlu bir aktarım hızıyla Avalanche, Proof of Stake (PoS) Blockchain’leri arasında kendisini hızlı ve enerji açısından verimli bir rakip olarak konumlandırıyor. Avalanche’daki TVL, özellikle protokolün yeni DeFi teşvik programının başlatılmasının ardından son zamanlarda önemli bir artış gördü. Dublaj Avalanche Rush, 180 milyon dolarlık bir likidite madenciliği hibesi ve airdrop programı, başlangıçta en iyi DeFi protokollerinden bazılarını ağa, Aave ve Curve’e dahil etmek amacıyla başlatıldı. Aave, mevduatlara cazip faiz sunarken kullanıcıların kripto para ödünç almalarını ve ödünç vermelerini sağlar ve Ethereum’daki bir döviz likidite havuzu olan Curve, stabilcoin ticaretini kolaylaştırır.

Altcoin Terra’nın Anchor protokolü TVL’de 5 milyar dolara ulaştı, LUNA fiyatı patladı!

Anchor, Mart ayında Terra Blockchain’de başlatıldı ve hızla üçüncü bir yield farming protokolüne dönüştü. Terra’nın stablecoin’leri üzerinde yüksek getiri sunan yerel tasarruf protokolü Anchor, kilitli toplam değerde (TVL) 5 milyar dolar kaydederek yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Altcoin Terra (LUNA) için on-chain talep, temel olarak ilk iki protokol olan Anchor ve Mirror tarafından oluşturulur. Mirror, sentetik kripto ticaretine izin verirken, Anchor, TerraUSD’de (UST) %20’lik cazip bir yıllık yüzde verim (APY) sunarak yüksek verimli tasarruflar sağlar.

TVL tarafından üçüncü kredi protokolü

Ağa chain’ler arası birlikte çalışabilirliği getiren beklenen Columbus-5 yükseltmesinin yayına girmesinden ve Anchor’ın tüm ürün paketinin herkesin etkileşime girmesi için “kararlı ve kullanılabilir” ilan edilmesinden sadece günler sonra, protokol TVL’de 5 milyar dolara ulaştı.

Kilitlenen fonların sayısına rağmen, Anchor kısa bir süre sonra 4 milyar doların biraz altına düştü. Protokol, DeFi Llama’nın verilerine göre TVL’de sırasıyla 13,9 milyar dolar ve 9,9 milyar dolar ile Aave ve Compound’un ardından TVL metriğine dayalı üçüncü kredi veren DeFi protokolü olmaya devam ediyor. Anchor’ın mevduatları, UST’nin piyasa değeriyle birlikte arttı, bu da Terra’nın kullanıcı tabanının büyümesini yansıtıyor, ancak Terra’nın ekosistemi genişlemeye devam ettikçe, kullanıcıları UST’lerini kullanmak için daha fazla araç arayarak dışarı çıkacaklar. 

Altcoin LUNA talep görmeye devam ediyor

UST, ABD dolarına neredeyse eşit bir değeri korurken, Terra’nın hizmet token’i LUNA’dan yararlanan algoritmik bir stablecoin’dir. Şu anda 2,68 milyar dolarlık piyasa değeri ile beşinci en büyük stablecoin. LUNA, UST talebi düştüğünde basılıyor ve stablecoin talebi arttığında yakılıyor. Inter-Blockchain Communication (IBC) protokolünü entegre eden uzun süredir beklenen Columbus-5 yükseltmesi, Terra’yı Cosmos (ATOM) ekosisteminde sayısız merkezi olmayan uygulamaya (Dapps) açacak şekilde ayarlandı. 

Yükseltme sayesinde, veriler Terra ve diğer Cosmos ile entegre Blockchain’ler arasında paylaşılabilir, bunun LUNA ve UST’ye olan talebi daha da artırması ve sonuç olarak yerel token’in fiyatını artırması beklenir. Yükseltmenin ardından, token tüm zamanların en yüksek seviyelerini kaydetmeye devam ederken, LUNA’nın fiyatı yükseliyor.

ThorChain tabanlı DEX ThorSwap, özel bir token satışında 3.75 milyon dolar topladı

Cross-chain likidite protokolü ThorChain üzerine kurulu merkezi olmayan bir borsa (DEX) olan ThorSwap, özel bir token satış turunda 3.75 milyon dolar topladı. IDEO CoLab Ventures, True Ventures, Sanctor Capital, THORChain, Nine Realms, Proof Group, 0xVentures, Qi Capital ve diğerlerinin katılımıyla turu yönetti. ThorChain protokolü hala erken aşamalarında. DefiLlama’ya göre, yalnızca 180 milyon doların üzerinde toplam değeri kilitli veya TVL’ye sahip. Ayrıca, protokol son zamanlarda üç saldırıya uğradı ve en az 13 milyon dolar kaybetti. 

2,26 milyar dolarlık ETH, altcoin balinaları tarafından taşındı!

 Kriptokoin.com olarak aktardığımız, Whale Alert Blockchain izleyici web sitesi tarafından sağlanan verilere göre, geçtiğimiz gün boyunca, anonim kripto balinaları ve Binance, 2,26 milyar dolardan fazla Ethereum’u akıllara durgunluk veren bir miktarda transfer etti. Bu arada, Ether son iki haftanın en yüksek fiyatına ulaştı ve ETH madenci bakiyeleri, 2016 ortasından bu yana tutulan en büyük ETH toplamına fırlamaya devam ediyor. Whale Alert, en popüler ikinci kripto para olan Ethereum’un 2,2 milyar doların üzerinde bir değer taşıyan yaklaşık bir düzine büyük Ethereum transferini tespit etti.

Balinalar Ortaya Çıktı: Ethereum Fiyatı Bu Seviyeleri Görebilir!

En büyük tek transfer, göz kamaştıran 227.371 ETH (784.858,373 dolar eşdeğeri) taşıdı. Daha küçük işlemler 101.000 kaydırıldı; 60.000; her biri 30.000 ve 10.000 ETH. Bu fonlar, Binance borsasından anonim Ethereum cüzdan sahipleri tarafından işlem gördü. Bu Ethereum miktarlarından bazıları, akıllı sözleşmeler sunan Ethereum 2.0 ve Cardano’ya olası bir rakip olan Arbitrum’a taşındı. Balinalar ve Binance tarafından aktarılan toplam Ethereum miktarı 675.226 ETH’nin üzerindedir.

ETH madenci dengeleri yükselmeye devam ediyor

Haberlerde son olarak, on-chain analatik firması Santiment’e göre, Ethereum 3.480 dolar seviyesine ulaştığından ve şu anda onun yakınında işlem gördüğünden, Ethereum madencilerinin bakiyeleri hızla yükselmeye devam ediyor. Şu anda Santiment analistleri, 532.750 ETH’nin madenciler tarafından Temmuz 2016’dan bu yana beş yıldan uzun süredir depolanan en büyük Ether miktarı olduğunu söylüyor. Ayrıca madencilerin elinde tuttuğu bu ETH bakiyesini fiat olarak 1.794.321 dolara eşit olduğu için tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak adlandırdılar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu 10 Altcoin Yatırımcılarının Dikkatine: İşte Dev Duyurular!