Bu 10 GameFi Coin, Ayı Piyasası Milyonerlerini Doğurabilir!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 Aralık 2022
1.804 görüntülenme
Bu 10 GameFi Coin, Ayı Piyasası Milyonerlerini Doğurabilir!

Kripto para piyasası 2021 yılının Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı. Ayrıca, bu dönemde piyasada GameFi coin projeleri için olağanüstü bir ilgi oluştu. Bununla birlikte, 2022’de tüm piyasayla birlikte bu altcoin sektörü de ağır darbe aldı. Generation Crypto medya kanalı CEO’su BenGCrypto, ilk on GameFi coin projesinin listesini paylaşıyor. Belki tarih tekerrür eder ve 2023 yılı uğurlu gelir.

BenGCrypto, en büyükleri paylaştı

Kripto para piyasasının üzerinde kasvetli bulutlar dolaşırken, yatırımcılar seçici olmaya başlıyor ve arayışlara giriyor. 2021’in sonlarında GameFi coin’ler oldukça popülerdi. Belki tarih tekerrür eder niyetiyle BenGCrypto, Twitter hesabından, en büyüklerin verilerini paylaştı:

Piyasa değerine göre en büyük 10 GameFi coin projesi. GameFi, Blockchain oyunları ve finansın kesiştiği noktadır. Oyunların finansal yönü genellikle tokenler ve NFT tarafından destekleniyor.

Listenin başında popüler NFT projesi Bored Ape Yacht Club’ın GameFi projesi ApeCoin (APE) yer alıyor. Onu, Internet Computer (ICP), The Sandbox (SAND) ve Axie Infinity (AXS) takip ediyor. Diğer projelerin sıralaması ise şu şekilde: ImmutableX (IMX), Enjin Coin (ENJ), STEPN (GMT), Gala Gmes (GALA), Wax (WAX) ve Merit Circle (MC).

Popüler GameFi coin projelerine bir göz atalım…

The Sandbox’ı, 2011 yılında Pixowl piyasaya sürdü. Proje, kullanıcıların bir oyun şeklinde dijital varlıklar oluşturmasına, inşa etmesine, satın almasına ve satmasına olanak tanıyan Blockchain tabanlı bir GameFi coin projesi. Sandbox, merkezi olmayan otonom kuruluşların (DAO) ve Non Fungible Token’lerin (NFT) güçlerini birleştiriyor. Böylece, gelişen bir oyun topluluğu için merkezi olmayan bir platform oluşturuyor. Yerel tokeni SAND, basın zamanında, günlük bazda %2,5 kayıpla 0,5898 dolardan işlem görüyor. SAND, GameFi coin projelerinin popüler olduğu 2021 sonlarında 8,44 dolar ile zirveyi gördü. Token, mevcut durumda değerinin yaklaşık %93’ünü kaybetmiş durumda.

GameFi coin

Axie Infinity, kısmen oyuncularına ait olan ve onlar tarafından işletilen, Blockchain tabanlı oldukça popüler bir GameFi coin projesi. Proje, Pokémon ve Tamagotchi gibi popüler oyunlardan ilham alıyor. Bu kapsamda, oyuncuların Axies olarak bilinen token tabanlı yaratıkları toplamasına, üretmesine, büyütmesine, savaşmasına ve takas etmesine olanak tanıyor. Axie Infinity’nin yerel tokeni ise AXS. Token, basın zamanında, günlük bazda %0,50 düşüşle 6,90 dolardan el değiştiriyor. AXS, yaklaşık bir yıl önce 165,37 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) gördü. Bununla birlikte, 2022 token için iyi gitmedi ve değerinin yaklaşık %96’sını kaybetti.

Enjin Coin, birbirine bağlı, Blockchain tabanlı oyun ürünlerinden oluşan bir ekosistem sağlayan Enjin şirketinin bir projesi. Enjin’in amiral gemisi ise kullanıcıların web siteleri ve klanlar oluşturabilecekleri, sohbet edebilecekleri ve sanal eşya mağazaları barındırabilecekleri bir sosyal oyun platformu olan Enjin Network. Enjin, oyun geliştiricilerin oyun içi öğeleri Ethereum Blockchain’de tokenleştirmesine izin veriyor. Projenin yerel tokeni ENJ. Token fiyatı basın zamanında 0,31 dolar. Ayrıca ENJ, son 24 saatte %0,01 düştü. Token, yaklaşık 1 yıl önce 4,85 dolar ile ATH seviyesini gördü. Mevcut durumda değerinin %93,6’sını kaybetmiş durumda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitcoin Ne Kadar Düşebilir? Yükseliş Hangi Tarihte?
Bitcoin Ne Kadar Düşebilir? Yükseliş Hangi Tarihte? Bitcoin (BTC) çöküşü bitti mi? BTC fiyatının tekrar yükseldiğini ne zaman göreceğiz? Kripto uzmanı Rudy Fares, bu sorulara cevap arıyor. Ayrıca bir analiste göre, önceki döngülerde dip olarak hareket eden Bitcoin ‘delta fiyatının’, bu sefer de döngüsel...
Vural Erkan 3 Aralık 2022