Bu 11 Altcoin, Büyük Haberler ile Piyasayı Salladı!

4268771
4268771
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu hafta, içlerinde büyük altcoin projelerinin de bulunduğu dev haberler piyasayı salladı. Facebook sanal dünyaya geçiş için bir adım daha atıyor. Polygon bugün günlük aktif adres sayısında Ethereum’u geride bıraktı. Cardano ve Flow Blockchain’leride beklenen entegrasyonlarını tamamlıyor. 11 altcoin projesine göz atıyoruz. Facebook’un milyon dolarlık yatırımıyla başlayalım…

Facebook, Metaverse geliştirmelerine 50 milyon dolar fon ayırdı

Resmi bir duyuruya göre Facebook, Metaverse geliştirmeleri için 50 milyon dolar yatırım fonu ayırdı. Bu yatırım, XR Programları ve Araştırma fonu aracılığıyla önümüzdeki iki yıl içinde kullanılacak. Belirtildiği gibi, ekip Metaverse’deki sorunlar ve olasılıklar üzerinde çalışmak için hükmet ve endüstri uzmanlarıyla birlikte çalışacak. Bu Metaverse, insanların sanal bir ortamda avatarları aracılığıyla birbirleriyle, dijital nesnelerle ve fiziksel dünyayla etkileşime girmesini sağlayacak. Ayrıca Facebook, bu Metaverse’i etik olarak dağıtmak için birden fazla üniversite ve Hong Kong Üniversitesi, Women In Immersive Tech ve daha fazlası gibi kar amacı gütmeyen kuruluşlarla işbirliği yaptı.

Ethereum Katilini Unutun: Bu Kripto Projesi Facebook Katili Olmayı Hedefliyor

Altcoin projesi Fantom, Tacikistan Cumhuriyeti’yle işbirliği yapıyor

Fantom Vakfı, OJSC Orienbank ile işbirliği içinde Tacikistan Cumhuriyeti için bir Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) oluşturacağını açıkladı. Ayrıca Fantom hızlı, ölçeklenebilir, sıfıra yakın işlem kesinliği ile özelleştirilebilir, bu da onu DeFi uygulamaları ve gerçek dünya kullanımları için ideal hale getirir.

https://twitter.com/FantomFDN/status/1442493271410987013?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1442493271410987013%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.altcoinbuzz.io%2Fcryptocurrency-news%2FtopE2808CE2808C-E2808CE2808CcryptoE2808CE2808C-E2808CE2808Cnews-E2808CE2808C-E2808CE2808C09-28%2F

Cryption Network gas’sız, hızlı, cross chain AMM getiriyor

Cryption Network, gelişmiş bir merkezi olmayan borsanın piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Tweet’e göre, kullanıcılar artık yield farming ile tamamen gas’sız, anında, cross chain’li AMM DEX’in keyfini çıkarabilirler. Ayrıca ekip, PolyDEX’in cross chain birlikte çalışabilirliğinden yararlanmak için yeni yield farming programını da açıkladı.

Unbound Finance’nin Sandbox Mainnet’i artık Ethereum’da yayında

Unbound Finance, Ethereum mainnet’te inşa edileceğini duyurdu. Bu korumalı mainnet lansmanı, Ethereum tabanlı AMM’lerdeki likidite sağlayıcılarının, DeFi yatırımlarından daha yüksek getiri elde etmek için LPT’lerinden yararlanmalarına olanak tanıyacaktır. Duyuruya göre, bu, ilk kez merkezi olmayan, cross-chain stablecoin UND’nin yaratılmasına yardımcı olacak. Proje ayrıca, birden fazla Ethereum tabanlı AMM tarafından desteklenen daha önemli sayıda havuz ekleyerek likiditeyi artıracak ve UND madenciliği üzerindeki kısıtlamayı kaldıracaktır. 

LABS Group, LABS Academy’yi başlattı

LABS Group’un tweet’ine göre, akademi yeni kullanıcılarına Blockchain, NFT ve Emlak gibi temel kripto bilgisi ile eğitmeyi amaçlıyor. Duyuruya göre, topluluk en son kitle fonlaması projelerine erişebilecek. Ayrıca ekibin konuk konuşmacıları ve Blockchain uzmanlarını LABS Academy’ye davet etmeyi de planlıyor. LABS Grubu, uçtan uca Blockchain tabanlı bir gayrimenkul yatırım ekosistemini kolaylaştırır. Dolayısıyla, bu Akademi lansmanı, yeni kullanıcıları LABS platformuna çekecek.

Crypto.com, Birleşik Krallık kullanıcıları için bir arayüz başlattı

Crypto.com, Birleşik Krallık kullanıcıları için vergi hesaplayıcısının lansmanını duyurdu. Tweet’e göre, bu hizmet ülkeye özgü bir otomatik vergi hesaplayıcı arayüzü ile yerleşiktir. Bu nedenle, kullanıcılar bu uygulamayı kullanarak karmaşık kripto vergilerini sorunsuz bir şekilde hesaplayabilir ve dosyalayabilir. Bu hizmet ücretsizdir ve kullanıcılar sadece birkaç tıklamayla kripto vergi raporlarını oluşturabilir. Ekip ayrıca profesyonel vergi danışmanları ve Birleşik Krallık’ta kripto vergilerinin dosyalanması için yasaların rehberliği ile birlikte çalışıyor. Ek olarak, kullanıcılar Crypto.com uygulaması da dahil olmak üzere desteklenen borsalardan ve cüzdanlardan kripto işlem bildirimlerini içe aktarabilir.

Altcoin Cardano’dan enfes gelişmeler var

Cardano, güvenliğini artırmak ve işlemleri gerçekleştirirken güvenilir ve doğru fiyatlar almak için Chainlink fiyat feed’lerinin (fiyat akışı) entegrasyonunu duyurdu. Bu entegrasyonla Cardano geliştiricileri, Chainlink’in sağlam Oracle çözümünü kullanacak. Sonuç olarak, gerçek zamanlı piyasa fiyatları için bilgi beslemeleri Cardano ile bağlantılı olacaktır. Ekip ayrıca sigorta, spor, hava durumu, oyun ve NFT’lerle ilgili veri akışlarını entegre etmeyi planlıyor.

Öte yandan Cardano, Blockchain yeni bir stablecoin piyasaya süreceğini açıkladı. Resmi raporlara göre COTI, DJED adlı bu yeni DeFi odaklı stablecoin’in ihraççısı olacak. Ayrıca bu yeni stablecoin, fiyat istikrarını sağlamak ve merkezi olmayan finans (DeFi) operasyonları için bir araç sağlamak üzere tasarlandı. Ek olarak, kullanıcılar yüksek işlem maliyetlerinden kaçınmaya yardımcı olacak bu stablecoin aracılığıyla ağın işlem ücretlerini de ödeyebilirler.

Türev borsası DYdX, Coinbase’yi geçti

Merkezi olmayan türev borsası DYdX , ilk kez Coinbase’in spot piyasalarından daha fazla işlem hacmi kaydetti . CoinGecko’ya göre DYdX, son 24 saatte 4,3 milyar doların üzerinde işlem gerçekleştirdi. Buna karşılık, Coinbase kabaca 3,7 milyar dolar hacmi topladı. DYdX, çeşitli kripto para birimleri üzerinde bir dizi kalıcı sözleşme sunar. Yatırımcıların sabit bir son kullanma tarihi olmaksızın kaldıraçlı pozisyonlardan yararlanmalarını sağlar. Özellikle, DYdX’in kurucusu Antonio Juliano , Twitter hesabında bu dönüm noktası hakkında tweet attı. Dolayısıyla, bu dönüm noktası, daha fazla kullanıcı tabanını bu değişimi bir sonraki seviyeye taşımaya teşvik edecek.

e-Money’nin stablecoin’i Osmosis’de listelendi

e-Money, Avrupa stablecoin’i eEUR’u Osmosis Merkezi Olmayan Borsa’da (DEX) listelediğini açıkladı. Bu, Avrupa bölgesi kullanıcılarını Osmosis DEX’i kullanmaya ve yerel para birimini kullanarak işlemleri kolaylaştırmaya teşvik edecektir. E-Para protokolü, çok çeşitli faiz getiren, para birimine dayalı stablecoin’ler sunar. Her token, temel para biriminde belirtilen bir varlık rezervi tarafından desteklenir. Dolayısıyla, bu özellik Avrupa bölgesinde benimsenmesini artıracaktır. Ek olarak, kullanıcılar kendi yerel para birimleriyle güvenli ticaretin keyfini çıkarabilirler.

Altcoin Polygon ve Lossless ortaklığı

Kriptokoin.com olarak aktardığımız en sıcak haberlerin son bölümünde, Polygon Blockchain’den önemli gelişmeler var. Bir tweet’ine göre Polygon, Ethereum uyumlu ağlar geliştiren ve bunlara katılan Ethereum’un Blockchain’lerin interneti olarak biliniyor. Bu arada, Lossless, sahtekarlık tanımlama yöntemleri aracılığıyla token oluşturucular için bir DeFi hack azaltma aracı sunuyor. Bu entegrasyon, Polygon Network’ün, kullanıcıların herhangi bir dolandırıcılık işlemi ve çekiliş yapmasını engellemesine yardımcı olur. Ayrıca bu, şüpheli vakalar kapsamlı bir şekilde araştırılana kadar fonları geçici olarak dondurur. Bu da geliştiricilerin ve projelerin ürün geliştirmeye odaklanmalarına yardımcı olacaktır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu 11 Altcoin, Büyük Haberler ile Piyasayı Salladı!