Haftaya Bu 14 Olay Bitcoin ve Altcoinleri Etkileyecek!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
1.470 görüntülenme
Haftaya Bu 14 Olay Bitcoin ve Altcoinleri Etkileyecek!

Bitcoin ve altcoin piyasası, birkaç finansal kriz ve SEC’in öngörülemeyen incelemeleri nedeniyle manşetlere giriyor. Piyasa büyük makro olaylar öncesinde dalgalı olmaya devam edeceğinden, önümüzdeki hafta da bir istisna olmayacak gibi görünüyor. Ufukta birkaç önemli makro olayla birlikte, yatırımcılar ve analistler piyasanın sonraki hareketlerini yakından izliyor. FED’in toplantısından Bitcoin’in zorluk ayarlamasına kadar, bu olayların her biri, önümüzdeki hafta kripto para birimi endüstrisinin eğilimlerini ve yönünü önemli ölçüde etkileme potansiyeline sahip. İşte detaylar…

Bitcoin traderlerı önümüzdeki hafta ne bekleyebilir?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi bu hafta kripto piyasası, Cuma günü keskin bir düşüşle yoğun bir volatiliteyle karşılaştı. Kripto para piyasası her zaman sürprizlerle doludur ve bu hafta da farklı değildi. SEC’in Binance soruşturması ve kripto bankası Silvergate’teki mali kriz de dahil olmak üzere çeşitli olaylar piyasayı sarstı. FUD durumunun ardından, Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen varlıklar yüzde 5’in üzerinde düştü ve şimdi kritik destek seviyelerinin altına düşmeyi hedefliyor, bu da yakında piyasada başka bir düzeltmeye yol açabilir. Ayrıca, yatırımcılar henüz düşüşte satın almak için yeterince güven kazanmadığından, önümüzdeki hafta kripto piyasasında aynı baskıyı sürdürecek birkaç kritik makro olay var.

Ünlü Şirket, Bu 4 Altcoin Yüzünden Ciddi Zarar Yazdı!

PMI verileri öne çıkıyor

PMI verileri, kripto para piyasası da dahil olmak üzere çeşitli sektörlerin sağlığı hakkında değerli bilgiler sağlayabilen önemli bir ekonomik göstergedir. S&P Küresel Asya Sektörü PMI ve S&P Küresel Dubai PMI sırasıyla 7 ve 9 Mart tarihlerinde açıklanacak. PMI verileri, kurumsal benimseme, yenilik ve geliştirme düzeyi ve düzenleyici belirsizlik dahil olmak üzere kripto para piyasasının sağlığının bir grafiğini sağlayabilir. Sonuç olarak, olumlu veriler önümüzdeki hafta piyasanın yükseliş potansiyelini önemli ölçüde artıracak.

FED toplantı tutanakları açıklanıyor

Fed toplantısı 22 Mart’ta yapılacak olsa da, ABD Merkez Bankası’nın 1 Şubat’taki toplantı tutanaklarını yakın zamanda yayınlaması, ufukta daha fazla faiz artışının olduğunu gösterdiğinden, piyasada düşüş baskısı oluşturabilir. Bu, orta vadede kripto para piyasası için önemli bir zorluk teşkil edebilir. Mart ayında faiz oranındaki daha fazla artış, kripto piyasası için bir gerileme yaratacak ve Bitcoin, 19.000 dolar seviyesinin altına düşerek birkaç varlığı önemli ölçüde düşmeye zorlayabilir.

5 Altcoin Korkuttu: Dipleri Gördüler

Bitcoin zorluk ayarında düzenlemelere gidilecek

Bitcoin ağı, her iki haftada bir “hashrate ayarlaması” adı verilen ve ağın kararlılığının ve güvenliğinin korunmasına yardımcı olan bir süreçten geçer. Hashrate’deki değişiklikler madenciliğin zorluğunu ve Bitcoin için genel arz ve talebi etkileyebileceğinden, bu olayın kripto para piyasası üzerinde bir etkisi olabilir. Bitcoin şu anda bir düşüş yaşarken, madencilik zorluğunun 10 Mart’ta 43.05T’den 44.01T’ye yükselmesi, Bitcoin için bir düşüş senaryosu yaratacak ve bu da sonunda madencilerin karlılığını azaltacak ve birden fazla varlığı dip seviyelerine çekecek.

Yaşanacak diğer olaylar

6 Mart’ta TSİ 18’de ABD fabrika siparişleri verileri açıklanacak. 7 Mart Salı günü FED Başkanı Jerome Powell bir konuşma yapacak. 8 Mart’ta ise Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde konuşma yapacak. ECB Başkanı’nın konuşma yapacağı 13:00 saatinde Euro bölgesindeki GSYİH verileri açıklanacak. Aynı gün 16:15’te ABD’de tarım dışı istihdam değişikliği, 18:00’de FED Başkanı’nın konuşması ve ABD iş imkanları oranı dikkat çekecek. Ayrıca aynı gün ABD’nin “bej kitabı” yayınlanacak.

Bu Altcoin Piyasada Çığır Açabilir: 10x'lik Büyüme!

9 Mart Perşembe günü sabah saatlerinde Çin’in TÜFE verileri açıklanacak. 16:30’da ABD işsizlik haklarından yararlanma başvuruları açıklanacak. 10 Mart’ta ise ABD ortalama saatlik gelirler, ortalama saatlik kazançlar, tarım dışı istihdam ve işsizlik oranı TSİ 16:30’da açıklanacak. Sonuç olarak, birkaç makro olay gerçekleşecek olduğundan, önümüzdeki hafta kripto para piyasası için önemli olacak. Yatırımcılar piyasadaki potansiyel riskler ve fırsatlar hakkında bilgi sahibi olmalı ve tetikte olmalıdır. Dalgalanmanın devam etmesi beklenirken, iyi çeşitlendirilmiş bir portföye ve uzun vadeli bir yatırım stratejisine sahip olmak her zamankinden daha önemli.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

BTC, ETH, XRP, BNB, ADA, DOGE, SHIB analizleri
BTC, ETH, XRP, BNB, ADA, DOGE, SHIB: Haftaya Bu Seviyeler! Kripto para piyasasının haftalık hareketleri, son ralliden sonra küçük bir geri çekilme yaşandığını ve çoğu altcoin’in kritik destek seviyeleri civarında işlem gördüğünü gösteriyor. Bu yazıda, BTC, ETH, XRP, BNB, ADA, DOGE ve SHIB’da son duruma göz atalım....
Buğra Çağlar 2 hafta önce