Bu 2 Altcoin, Akıllı Para Tarafından Avlanıyor!

Vural Erkan
Vural Erkan 4 hafta önce
420 görüntülenme
Bu 2 Altcoin, Akıllı Para Tarafından Avlanıyor!

Kripto analitik platformu Santiment verileri, FTX’in çöküşünden bu yana büyük adreslerin yaklaşık 20 milyon dolarlık GMX biriktirdiğini gösteriyor. Ayrıca veriler, akıllı paranın lider altcoin Ethereum (EHT) holdinginde zirveye çıktığını ortaya koyuyor.

GMX balinaları altcoin biriktirmeye devam ediyor

Kripto traderı Ali, bu sabah tweet attı ve Arthur Hayes’in GMX satın alan tek kişi olmadığını söyledi. Lookonchain tarafından 6 Şubat 2023’te yayınlanan veriler, Arthur Hayes’in 200.580’den fazla GMX’e sahip olduğunu ve GMX biriktiren en büyük olduğunu ve gösterdi. Trader’ın bu paylaşımı, Lookonchain’in verileri yayınlamasının ardından geldi.

Ali, paylaşımına, Blockchain analitik firması Santiment’in on-chain verilerinin, 100K ile 1M GMX arasındaki cüzdanların GMX’in çöküşünden bu yana 10 milyon token satın aldığını gösterdiğini ekliyor. Tweet’e göre bu adreslerin satın aldığı toplam GMX miktarı yaklaşık 20 milyon dolar değerinde. Ayrıca paylaşımda, bu adresler tarafından GMX birikiminin yavaşlıyor gibi görünmediğini belirtiyor.

CoinMarketCap’e göre GMX’in fiyatı son 24 saatte %1,95 düştü. Bu süre zarfında, GMX’in fiyatı da iki kripto piyasası lideri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) karşısında sırasıyla %1,66 ve %1,36 oranında zayıfladı. Sonuç olarak, GMX, yazının yazıldığı sırada 72.86 dolardan el değiştiriyor.

Altcoin
GMX günlük grafik / Kaynak: TradingView

GMX’in fiyatı, 10 Şubat 2023’te GMX’in günlük tablosunda oluşturulan pozitif trend çizgisinin altına düştü. Ayrıca, altcoin fiyatı şu anda 20 günlük EMA çizgisinin yanı sıra 71,57 dolar civarındaki temel destek seviyesinde dinleniyor. GMX’in günlük grafiğindeki teknik göstergeler şu anda düşüş eğiliminde ve 9 günlük EMA çizgisi, kendisi ile 20 günlük EMA çizgisi arasındaki boşluğu aşağı yönlü bir şekilde kapatıyor. Günlük RSI çizgisi de RSI SMA çizgisinin altında konumlanıyor ve aşırı satım bölgesine doğru negatif eğimli.

Balinalar, çılgınlar gibi ETH topluyor!

Ethereum, 2022’de ağır bir düşüşe tanık olduktan sonra toparlanma koşusuna yeniden başladı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Ethereum fiyatı son 60 günde yaklaşık %37 arttı. Bununla birlikte, en son rapor, kripto piyasasının ilerlemenin eşiğinde olabileceğini gösteriyor. Santiment tarafından hazırlanan bir rapora göre, Ethereum 2023’ün başından beri radar altında. ETH fazla ses çıkarmadan hafta sonu 7 yıllık rekorunu kırmaya devam etti ve en büyük 10 takas dışı adres 25 milyon ETH’yi geçti. Bu, 2016’dan beri ilk kez oldu ve doğrudan balinaların hareket halinde olduğunu gösteriyor.

Ancak bazı uzmanların bu hareketi ETH merkezileşmesi olarak adlandırması bekleniyor. Verilere göre, 26 Şubat 2023 tarihinde, en büyük borsa adresi yaklaşık 7,41 milyon Ethereum tutuyordu. Santiment, büyük büyük balina adreslerinin adedinin sürekli bir düşüşte olduğunu da belirtiyor. Veriler, 100 bin veya daha fazla Ethereum tutan yalnızca 124 adres olduğunu gösteriyor. Bu, Kasım 2018’den bu yana en düşük seviye olarak kaydedildi. Bu istatistik Temmuz 2019’da 176 ile zirve yaptı.

Altcoin

Lider altcoin fiyatı yükselişte

Ethereum fiyatı son 60 günde yaklaşık %37 arttı. ETH, basın zamanında ortalama 1.640 dolar fiyatla işlem görüyor. 24 saatlik işlem hacmi %14 artarak 7,05 milyar dolara ulaştı. Ancak, 200 milyar dolarlık piyasa değeri seviyesini aşmak üzere.

Santiment raporu, harcanan ETH’nin şu anda baskın göründüğünü de kayediyor. Veriler, şu an itibariyle Wrapped ETH, USD Coin (USDC) ve Tether (USDT) üzerindeki liderliğini genişlettiğini gösteriyor. Ancak, uzmanlara göre harcanan USDT ve USDC Ethereum’daki artış, piyasalar için iyi bir işaret. Çünkü bu, kripto piyasasının toparlanmanın eşiğinde olduğunu gösterebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Oyun Devi, Bu 6 Altcoin ile İşbirliği Yapıyor: Fırladılar!
Oyun Devi, Bu 6 Altcoin ile İşbirliği Yapıyor: Fırladılar! Oyun devi Unity, Web3 geliştirici araçları için MetaMask, Immutable X ve Solana dahil 6 altcoin ile işbirliğine gidiyor. Oyun geliştiricileri için önde gelen platform, merkezi olmayan araçlar için online bir vitrin sunarak büyük Web3 oyuncularına destek sağlıyor....
Vural Erkan 4 hafta önce