Santiment: Ethereum Tabanlı Bu 2 Altcoin Balinaların Radarında!

Santiment: Ethereum Tabanlı Bu 2 Altcoin Balinaların Radarında!
Santiment: Ethereum Tabanlı Bu 2 Altcoin Balinaların Radarında!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası Ethereum ETF heyecanıyla bir rahatlama rallisine tanık oldu. Lider altcoin kısa sürede %20’nin üzerinde değer artışı yaşadı. Bu gelişmelerin ortasında balinalar Ethereum tabanlı bazı tokenlere ilgi duyuyor. Piyasa istihbarat platformu Santiment, kripto balina işlemlerinin Ethereum tabanlı iki altcoin için yükseldiğini ortaya koyuyor.

Santiment: Balinalar bu 2 altcoin’i radarına aldı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasasında Ethereum ETH rüzgarı esti. Lider altcoin Ethereum güçlü bir koşuyla neredeyse 4 bin dolar sınırına kadar çıktı. Bu gelişmelerin ortasında piyasa istihbarat platformu Santiment’e göre, derin cepli yatırımcı faaliyetleri arttı. Santiment, balinaların Optimism (OP) ve Chiliz (CHZ)’ye ilgi gösterdiğini söylüyor. Bu bağlamda analitik platformu şu değerlendirmesini paylaştı:

Kriptoda büyük bir toparlanma yaşanırken (20 Mayıs), Optimism ve Chiliz gibi birçok altcoin arasında yükselen balina aktivitesine dikkat edin. En büyük traderlar arasındaki ani yüksek on-chain faaliyetler tipik olarak büyük dalgalanmaların ve OP ve CHZ tersine dönüşlerinin habercisi olacaktır.

Altcoin
Kaynak: Santiment

Bu arada Optimism, son 24 saatte %10’dan fazla düşüşle yazı sırasında 2,64 dolardan işlem görüyordu. Chiliz ise son 24 saatte %4,3 kayıpla yazı sırasında 0,12 dolardan el değiştiriyordu.

Sosyal medya platformlarında en çok vızıltı çeken altcoin: Ethereum

Santiment ayrıca Ethereum’un, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından Ethereum borsa yatırım fonu (ETF) onayı için olasılıklar arttıkça sosyal medya platformlarında en çok vızıltı çeken kripto projesi olduğunu fark etti. Bu doğrultuda analitik platformu şu açıklamayı yaptı:

X, Discord, Telegram, 4chan ve Bitcoin Talk’a göre Ethereum kriptoda en çok trend olan varlık. Gözler SEC’in ilk spot ETH ETF’yi onaylama kararında. Ayrıca, korku, belirsizlik, şüphe ile ilgili Tether konuşmaları piyasada büyük yükselişlere yol açabilir.

Altcoin
Kaynak: Santiment

Piyasa istihbarat firması IntoTheBlock, ETH holer’larının büyük bir çoğunluğunun son ralliyle para kazandığını ortaya koydu. IntoTheBlock, “Ether’in 3.600 doların üzerine çıkan patlayıcı hareketi ETH sahiplerinin %90’ını kâra geçirdi.” dedi. Bu arada, Ethereum, son 24 saatte %2,6 düşüşle yazı sırasında 3.683 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte lider altcoin haftalık grafiğinde %25’in üzerinde artış gördü. Bununla birlikte spot ETF heyecanı yatışta lider altcoin kazançlarının bir kısmını geri verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Santiment: Ethereum Tabanlı Bu 2 Altcoin Balinaların Radarında!