10’dan Fazla Tahmini Çıkan Analist: Bu 2 Altcoin Çakılabilir!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
6.872 görüntülenme
10'dan Fazla Tahmini Çıkan Analist: Bu 2 Altcoin Çakılabilir!

Kripto para piyasası, Federal Reserve Başkanı Jerome Powell’ın Kongre’deki ifadesinde şahin bir tutum takınmasının ardından kırmızı bölgeye kaydı. Bu yüzden, piyasanın üzerindeki kara bulutlar dağılmayacak gibi görünüyor. İsabetli tahminleriyle tanınan bir kripto analisti iki altcoin için sinyalleri yaktı ve düşüş uyarısı veriyor.

“Lider altcoin için çok aylık bir düşüş geliyor!”

Lider kripto para Bitcoin’in (BTC) 2018 ayı piyasası dibini bilmesiyle ünlenen ve bunun gibi birr çok başarılı tahmini bulunan Smart Contracter takma adlı kripto analisti, lider altcoin Ethereum (ETH) ve en büyük kripto borsası Binance’nin yerel tokeni Binance Coin (BNB) için düşüş sinyallerini yaktığını söylüyor. Analistin isabetli tahminleri için Kriptokoin.com’un bu makalesine göz atınız. Analist, Ethereum’un geçen hafta gösterdiği düşüş eğilimine dikkat çekiyor ve şu açıklamayı yapıyor:

Geçen hafta daha büyük bir ayı bayrağından ayrıldıktan sonra hemen hemen yeniden ayı bayrağı oluştu. Bu kesinlikle iyi görünmüyor. Son birkaç aydaki rahat mod şimdilik sona ermiş gibi görünüyor. Çok aylık darbeyi sıraya koyun.

Altcoin
Kaynak: Smart Contracter / Twitter

Analist ayrıca, Bitcoin’e karşı Ethereum’a, yani ETH/BTC paritesine de bakıyor. Smart Contracter, paritenin çapraz desteğini çoktan çıkardığını söylüyor. Bu doğrultuda analist, “ETH/BTC momentumu azalmaya başlıyor. Şangay güncellemesi için henüz bir tarih belirlendi mi?” diyor.

Altcoin
Kaynak: Smart Contracter / Twitter

Bu arada, Ethereum yükseltmesi olan Shangai güncellemesi, Mart sonu veya Nisan başına ertelendi. Bu yükseltme, doğrulayıcıların, PoW mutabakat mekanizmasından geçişin ardından ilk kez ETH’yi Ethereum’un PoS Blockchain’den çekmesine izin verecek. Basın zamanında ETH, günlük bazda %0,73 kayıpla 1.563 dolardan işlem görüyordu. Lider altcoin, haftalık bazda ise yaklaşık %5 değer kaybetti.

“BNB, haftalık görünümde korkunç görünüyor!”

Smart Contracter, daha sonra dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in yerel tokeni BNB’ye göz atıyor. Analist, büyük hacimli altcoin projesinin haftalık grafikte düşüş yönlü bir Head and Shoulders (H&S) modeli yazdırabileceğini söylüyor. BU bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

BNB haftalık USD paritesi ve paritesi çifti üzerinde kesinlikle korkunç görünüyor. ABD, Binance’i büyük ölçüde hedefliyor ve bu grafiğe de yansıyor.

Altcoin
Kaynak: Smart Contracter / Twitter

Bu arda, yatırımcıların, ayı momentumunun geliştiğini gösterebileceğinden, H&S modeli oluşturan varlıkları yakından izleme eğiliminde olduğunu belirtmek gerekiyor.  Basın zamanında BNB, günlük bazda %0,7 artışla 290,16 dolardan el değiştiriyordu. Altcoin, haftalık bazda ise %4,58 düşüş gördü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Balina Binance'deki Bu 2 Altcoin İçin Geldi: Torbalarca Aldı!
Balina Binance’deki Bu 2 Altcoin İçin Geldi: Torbalarca Aldı! Kripto analitik platformu Lookonchain, bir balinanın Binance’ten 475 bin LDO token satın aldığını tweetledi. Analiste göre, boğalar ayılarla dişe diş mücadele ederken altcoin her iki yönde de hareket edebilir. Bu arada Whale Alert, Binance borsasından soğuk bir...
Vural Erkan 2 hafta önce