Tecrübeli Analist Uyardı: Bu 2 Altcoin Çöküş Pozisyonu Aldı!

Tecrübeli Analist Uyardı: Bu 2 Altcoin Çöküş Pozisyonu Aldı!
Tecrübeli Analist Uyardı: Bu 2 Altcoin Çöküş Pozisyonu Aldı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para birimleri duygun sularda ilerliyor. Lider kripto Bitcoin 67 bin dolar ile 68 bin dolar arasında gidip geliyor. Analistler bazı tokenlerin ralliler için hazırlandığını söylüyor. Bununla birlikte düşüşe hazırlananlar konusunda da uyarıyorlar. Önceki tahminleriyle piyasada yer edinmiş bir analist, lider altcoin Ethereum’un güçlü rakibi Solana’nın düşüş eğiliminde olduğunu söylüyor. Analist ayrıca, Solana tabanlı bir meme coin’in destansı bir çöküş için hazır olduğu konusunda uyarıyor.

Analiste göre WIF değerinin yaklaşık %70’ini kaybedecek!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, 2024’ün ilk yarısında bir meme coin rüzgarı esti. Özellikle Solana tabanlı bazı tokenler destansı yükselişlere tanık oldu. Bununla birlikte bunun tersine dönme zamanı gelmiş olabilir. Bluntz takma adlı analist, dogwifhat’ın (WIF) mevcut seviyelerden değerinin yaklaşık %70’ini kaybedeceğini tahmin ediyor. Kripto analisti, WIF’in altcoin’i 1 dolara kadar düşürecek bir C dalgası düzeltmesinin ortasında olduğunu söylüyor.

Bluntz, analizlerinde dalgalar halinde ortaya çıkma eğiliminde olan kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmeye çalışan bir teknik analiz yaklaşımı olan Elliott Wave teorisini uyguluyor. Teoriye göre, bir varlık beş dalgalı bir dalgalanmanın ardından ABC düzeltici hareketine tanık olma eğilimindedir. Analist, WIF’in beş dalgalı bir ralliyi çoktan tamamladığını öngörüyor. Ayrıca, son bir düşüş ayağı olduğunu öne süren bir grafik paylaşıyor. Bu bağlamda analist, “Küçük WIF güncellemesi…. plan değişmedi….. B dalgası başlangıçta düşünülenden daha uzun sürdü.” diyor.

Altcoin
Kaynak: Bluntz

WIF, Ocak ayının en düşük seviyesi olan 0,087 dolardan yaklaşık %3.854 artış gördü. Mevcut durumda altoin yazı sırasında 3,37 dolardan işlem görüyordu.

Bluntz: Lider altcoin rakibi düşüş eğiliminde!

Analist, Solana’ya dönerek, piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto varlığının düşüş eğiliminde olduğunu söylüyor. Bluntz’a göre, Solana’nın geçen ayki büyük sıçraması, beş dalgalı bir dalgalanma yerine üç dalgalı bir modelde gerçekleşti. Dolayısıyla bu da SOL’un zaten bir düşüş trendinde olduğunu gösteriyor. Analist, SOL’un 140 doların altına düşmeden önce 180 dolara yakın bir sıçrama daha görebileceğini öne süren bir grafik paylaşıyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

İyi görünmüyor kardeşim, 118 doların en düşük seviyesinden sıçrama sadece üç dalgada değil, şimdi dört saatteki düşüş de beş dalgada. Burayı keseceğimizden ve ardından 178-180 dolar civarına kadar bir C dalgası yapacağımızdan şüpheleniyorum ki bu da herkesi tekrar ayağa kaldırmaya yetecektir.

Altcoin
Kaynak: Bluntz

Bu arada Solana, yazı sırasında 168 dolardan işlem görüyordu. Altcoin aylık grafiğinde %32’nin üzerinde artış kaydetti. Bununla birlikte haftalık performansı yatay bir çizgi oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Tecrübeli Analist Uyardı: Bu 2 Altcoin Çöküş Pozisyonu Aldı!