Bu 2 Altcoin, Devasa Haberlerle Rekor Kırdı: ATH’yi Delip Geçtiler!

contrail 2026734 1280
contrail 2026734 1280
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve genel olarak kripto para piyasası toparlanmaya başlarken; geçtiğimiz günlerde iki popüler altcoin, yüksek bir ivme kazanıp yedi günlük zaman diliminde de yüzde 50’nin üzerinde yükseliş yaşadılar. AXS tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken OMG, 3 yıldır görülmeyen seviyelere ulaşarak 2021’in en yüksek seviyesini kaydetti. İşte bu altcoin’ler ve ivmelerinin ardında yatan sebepler…

Popüler altcoin AXS, rekor kırdı: İşte 2 sebebi

Blockchain tabanlı bir ticaret ve savaş oyunu Axie Infinity’nin AXS tokenı, gece saatlerinde 119.92 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Yazım sırasında 111.86 dolardan işlem gören AXS’in haftalık bazda getirisi yüzde 66 oldu. AXS’in yükselişinin ardında ise çeşitli sebepler yatıyor. İlki, AXS için staking’in başlatılması. Axie Infinity ekibi, 30 Eylül’de AXS stake edilebileceğini duyurdu. Şimdiden, sadece iki günde yaklaşık 9,8 milyon AXS stake etti.

Bunun yanı sıra AXS, bir airdrop gerçekleştirdi. Bu airdrop ile 26 Ekim 2020’den önce protokolle etkileşime giren kullanıcıların ödüllendirilmesi planlandı. Ekibe göre, cüzdanın etkinlik düzeyine bağlı olarak, 800.000 AXS airdrop’undan pay almak için 26 Ekim’de çekilen anlık görüntüye göre 10.000 cüzdan seçildi. Twitter kullanıcısı ‘Arctic’ gibi daha aktif kullanıcılar, şu anda yaklaşık 500.000 dolar değerinde AXS alırken, daha az aktif olan hesaplar dolar değeri ile yine yüksek olsa da, Arctic’e göre daha düşük miktarda AXS aldı.

OMG Network (OMG) yeni ortaklık ile fırladı

Rekor kıran bir diğer altcoin ise, ikincil katman ölçekleme çözümü Blockchain protokolü OMG Network. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Mayıs ayı başlarında başlayan piyasa genelindeki geri çekilmeden önce OMG, Coinbase listelemesi sayesinde büyük ölçüde iyi performans gösteriyordu. OMG, yakın bir zamanda önemli bir ortaklık sonucu ivme kazandı. Token, 2018’den bu yana görülmeyen 13.52 dolar seviyesine yükseldi.

OMG Network, Boba Network’ün yaratıcısı olan Enya ile ortaklık kurdu. Projenin web sitesine göre, Boba Network, gas ücretlerini azaltmayı, işlem hacmini iyileştirmeyi ve akıllı sözleşmelerin yeteneklerini genişletmeyi amaçlayan bir ölçeklendirme çözümüdür. Enya’nın Boba Network’ün OMG Vakfı’na temel katkı sağlayan biri olarak oluşturmasıyla, OMG tokenı, yeni bir ikinci katman çözümünün piyasaya sürülmesiyle olan ilişkisinden yararlandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu 2 Altcoin, Devasa Haberlerle Rekor Kırdı: ATH’yi Delip Geçtiler!

Yorumlar kapalı.