Analist: Bu 2 Altcoin Bu Seviyelere Fırlamaya Hazırlanıyor!

Analist: Bu 2 Altcoin Bu Seviyelere Fırlamaya Hazırlanıyor!
Analist: Bu 2 Altcoin Bu Seviyelere Fırlamaya Hazırlanıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para açığa satış yapanlar, Mart ayından bu yana kripto piyasasında yaşanan kısa vadeli düşüş trendinin ortasında son iki ayda kazançlı çıktı. Buna karşılık, bazı tokenlerin önümüzdeki hafta ‘short squeeze’ potansiyeli yüksek. Bu bağlamda kripto analisti Vinicius Barbosa, fırlama emareleri gösteren iki altcoin tespit etti.

Bu kripto paraların ilk fırlayanlar olması mümkün!

Fiyat grafiklerinde ve önemli teknik göstergeler arasında trendin tersine döndüğüne işaret eden yükseliş sapmaları ortaya çıktı. Bu da alışılagelmiş ‘short squeeze’ uyarılarını körüklüyor. Bunlar: Negatif fonlama oranları, short pozisyon hacminde artışlar ve daha yüksek seviyelerde kaldıraç likidasyonu birikimi. Dahası, Hindistan’da offshore kripto borsaları için kapıların yeniden açılmasıyla artan iyimserlik, önümüzdeki haftalar için piyasa potansiyelini düzenleyici ve temel bir perspektiften doğruluyor. Sonuç olarak, türev piyasasında önemli dengesizliklere sahip olan kripto paraların ilk fırlayanlar olması mümkün.

Short squeeze’ potansiyeli yüksek olan ilk altcoin: Avalanche (AVAX)

Avalanche (AVAX), önümüzdeki hafta short squeeze’ yaşaması ve potansiyel olarak fiyatının hızla yükselmesi muhtemel kripto paralardan biri. Özellikle de kripto traderları arasında short pozisyonlar için ilgili haftalık açık faiz dikkate alındığında. Bu durum AVAX için negatif fonlama oranlarını artırdı. Ayrıca, açığa satış yapanlar long pozisyon alanlara %5,8’lik bir APR ödüyor. CoinGlassın verileri, bu durumu teyit ediyor.

Fonlama Oranı Isı Haritası: AVAX. Kaynak: AVAX: CoingGlass

Özellikle, Avalanche’ın 1 aylık likidasyon ısı haritası 40 dolarlık kritik bir likidite havuzu gösteriyor. Bunun da kısa süreli bir hedef haline gelmesi mümkün. Bu arada AVAX mevcut durumda 34 dolardan işlem görüyordu. Dolayısıyla, bu seviyeye yapacağı bir ralli AVAX yatırımcılarını %17’nin üzerinde hızlı kazançla ödüllendirecektir.

Altcoin
AVAX Tasfiye Isı Haritası, 1 aylık. Kaynak: CoinGlass

Bitcoin Cash (BCH)’ın hızla yükselme potansiyeli var!

Benzer şekilde, Bitcoin Cash (BCH) %10,06’lık kayda değer bir negatif fonlama oranıyla göze çarpıyor. Ayrıca, BCH piyasadaki en yüksek 10. açık faize sahip.

Altcoin
Fonlama Oranı Isı Haritası: BCH. Kaynak: BCH: CoingGlass

Bu arada BCH, iki kısa süreli olayda 500 dolarlık önceki likidasyon hedefine ulaştıktan sonra 625 dolara kadar çıkabilir. Bitcoin Cash şu anda 430 dolardan işlem görüyor. Dolayısıyla bu da %16 ila %45 arasında kazanç anlamına geliyor.

Altcoin
BCH Tasfiye Isı Haritası, 1 aylık. Kaynak: CoinGlass

Bununla birlikte, diğer faktörler AVAX, BCH veya diğer kripto paralar için öngörülen trendin tersine dönmesini ve short squeeze’i engelleyebilir. Yatırımcıların kaldıraçlı pozisyonlar açarken ve bu değişken ortamda spekülasyon yaparken dikkatli olmaları gerekir.

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analist: Bu 2 Altcoin Bu Seviyelere Fırlamaya Hazırlanıyor!