Uzman Görüşü: Bu 2 Altcoin Boğa Öncesi Giriş Fırsatı Veriyor!

Uzman Görüşü: Bu 2 Altcoin Boğa Öncesi Giriş Fırsatı Veriyor!
Uzman Görüşü: Bu 2 Altcoin Boğa Öncesi Giriş Fırsatı Veriyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasaları çok fazla hareket etmiyor. Orta Doğu’daki potansiyel bir savaş bile piyasaları %1-2’den fazla hareketlendirmiyor. Bu, piyasadaki rehavetin tanımıdır. Peki bu ne anlama geliyor? Bu, bazı büyük projelerin bize iyi bir giriş fırsatı verdiği anlamına geliyor. Kripto uzmanı Stu L, bu potansiyele sahip 2 altcoin paylaşıyor.

İlk sıradaki altcoin: Solana (SOL)

Solana pek çok nedenden ötürü biraz tartışmalı. Bir VC Blockchain’i mi? Evet, öyle. Ancak bu, ayı piyasası devam ederse fırtınayı atlatacak fonlara ve desteğe sahip oldukları anlamına mı geliyor? Ayrıca, evet. FTX fiyaskosundan ve SBF ile ilişkilerinden zarar gördüler mi? Evet. Ama pazar geri döndüğünde büyüyebilmek için hayatta kaldılar mı? O da evet.

Ama biz buna objektif olarak bakacağız. Her yatırımın bir risk-ödül oranı vardır. Ve sadece kripto para değil. Hisse senetleri, gayrimenkul, bir işletmeye yatırım, her şey. Kriptoda ise bunu ölçmek zor olabilir. Ancak ölçülmesi daha kolay olan bir şey de risk tarafıdır. Aşağı yönlü risk nedir? Elbette, token’ın hiçbir değerinin olmadığı ve altcoin projesinin iflas ettiği durumlarda toplam risk sıfıra gider. Ve hepimiz bunun örneklerini gördük.

Solana’ya biraz daha yakından bakalım

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Solana, bu ayı piyasasında pek çok kötü haberle sarsıldı. FTX, ağ kesintileri ve daha fazlası. Peki en düşük seviyesi neydi? Şimdiye kadar, SOL için ayı piyasasının en düşük seviyesi Aralık 2022’nin sonlarında 9,60 dolardı. Şu anki fiyat? Bu yazı sırasında 21,8 dolar. SOL sıfıra inebilir mi? Evet. Bitcoin dışında sektördeki herhangi bir projenin sıfıra inmesi mümkün.

Ancak bunun olasılığı nedir? Tüm kötü haberlerle birlikte Solana’nın gördüğü en düşük değer 9,60 dolar oldu. SOL’un bu düşük seviyeyi geçip daha da aşağı inmesi için çok büyük, olağandışı bir siyah kuğu olayı gerekir. FTX’in Solana holdinglerinden bazıları bu çeyrekte piyasaya çıkabilir. Bu da altcoin projesini şu andakinden daha iyi bir alım haline getirecektir. Bu hissede riskimiz çok düşük. Ancak tonlarca potansiyel yukarı yönlü husus var. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 259 doları göz ardı etseniz bile. 100 dolara 5 kat artış kesinlikle mümkün. Solana için ödüller hala iyi görünürken risk çok çok düşük. Bu nedenle bu listede yer alıyor.

İkinci sırada Polygon (MATIC) geliyor

Bu altcoin projesinin değerinin bilinmediğini ya da başarılarının yeterince duyurulmadığını düşünmek bizim için zor. Ancak olan tam olarak bu. MATIC tokenı daha değerli ve kullanışlı hale geliyor. MATIC’ten POL’e geçişin arkasındaki fikir bu. Tokeni zkEVM de dahil olmak üzere tüm ağlarında kullanmanız mümkün.

POL’deki sözleşmeler şu anda test-net’te. Yani yakında geliyor. POL’de şu anda MATIC’te yapabileceğinizden çok daha kolay bir şekilde bahis oynayabileceksiniz. Peki duyurudan bu yana ne oldu? Düştü. Altcoin fiyatı 87 sentten şu anki 53 sente kadar düştü. Bunun genel piyasa rahatsızlığı ve daha az faaliyet ve ticaretin devam etmesi dışında hiçbir nedeni yok. Ve 2 yıl önce bu ayı piyasasının başlangıcında 2,92 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesinden çok ama çok aşağıda. O zirveye geri dönmek için buradan neredeyse 6 katına çıkmak gerekiyor.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Uzman Görüşü: Bu 2 Altcoin Boğa Öncesi Giriş Fırsatı Veriyor!