Reklamı kapat

Binance’deki Bu 2 Altcoin İçin Ralli Beklentisi Var! 

Vural Erkan
Vural Erkan 29 Ağustos 2022
0 görüntülenme

Kripto analisti Jhon Isige, Solana’nın (SOL), haftalık %14,40’lık kümülatif kaybın ardından optimum alış seviyesine geri döndüğünü söylüyor. Analist Filip L. ise Cuma gününden hafta sonuna kadar Dogecoin (DOGE) düşüş hareketlerinin geri çekilmesini bekliyor. Jhon Isige ve Filip L’nin iki altcoin projesine ilişkin analizlerini okuyucularımız için derledik.

“Solana fiyatı eşikte ve toparlanma ivmesi oluşturuyor”

Solana, kripto para piyasasının düşüşe geçmesinden birkaç gün sonra istikrarın geri dönüşünü kucaklıyor. Lider kripto Bitcoin, Cuma günü 20.000 doların altına düştü. Böylece, tüm piyasayı onunla birlikte aşağı çekti. SOL fiyatı da 36,50 dolardan oluşan destekten düştü. Ayrıca, alıcı tıkanıklığını 30,00 dolardan neredeyse dağıttı. Bununla birlikte, Solana fiyatının daha güçlü bir geri dönüş yapması beklendiği için yükseliş görünümü yeniden devreye giriyor.

Solana fiyatı, en son 30,00 dolara düşerken aşırı satım koşullarına çarptı. Bu, zayıf bireysellerin sermayelerini korumak için koştukları için daha fazla kapitülasyon gördü. Bu iki faktörün bir kombinasyonu, SOL’nin iyileşmesinin yakın olduğu anlamına geliyor. Başka bir deyişle, Stokastik RSI aşırı satım bölgesinden yükseldikçe, SOL 38,50 dolar ve 48,50 dolar gibi daha yüksek seviyelere ulaşacak.

SOL sekiz saatlik grafik

“Olası kama deseninin, altcoin için bir ralliye yol açması olası”

Sekiz saatlik grafikte oluşan düşen bir kama deseni, muhtemelen SOL’un inatçı düşüş prangalarından kurtuluş bileti olacak. Bu model, iki trend çizgisinin çizildiği, varlığın en düşük dip seviyelerine ve daha düşük en yüksek seviyelere dokunduğu keskin veya uzun süreli bir düşüş sırasında gelişir. Konsolidasyon, önemli bir kırılmadan önce kamanın zirvesinde gerçekleşir.

Traderlar, %26’lık hareket için 38,50 dolara gitmeden önce Solana’nın üst trend çizgisinin üzerindeki hareketi teyit etmesini beklemeli. Düşen takozlar, genellikle düşüş trendinden yükseliş trendine geçişi işaret eden yüksek oranda yükseliş kalıplarıdır. Bu nedenle, SOL’un 38,50 dolara yükselmesinin, bir ralli için zemini 48,50 dolara ayarlaması olası.

Yukarıdaki yükseliş görünümüne rağmen, yatırımcılar Solana fiyatının podyumdan aşağı inmeye ve kalkışa hazır olduğuna ikna olmuş görünmüyor. Santiment’in on-chain Pozitif Duyarlılığı metriği, yatırımcı duyarlılığının 2.802’de zirveye ulaştıktan üç hafta sonra düşmeye devam ettiğini ortaya koyuyor. Belki de ekosistemden gelen bir katalizörün, altcoin projesine olan ilgiyi yeniden canlandırması mümkün. Bunun da altcoin fiyatını merdiveni tırmanmaya yetecek bir ivmeyle yeniden canlandırması muhtemel.

Altcoin
Solana olumlu duygu

38,50 dolara kadar çıkması beklenen koşunun, birkaç satıcı tıkanıklık bölgesi tarafından 34,50 dolar ve 36,50 dolarda durdurulması mümkün. Altcoin fiyatı, belirtilen direnci düşürmek için ekstra desteklerden yoksunsa, muhtemelen 30,00 dolar ile 34,00 dolar arasındaki dar aralıkta yerleşecek ve konsolide olacak.

“Dogecoin boğaları kapıdan dışarı fırlıyor”

Dogecoin (DOGE), Jackson Hole’un ardından toz çöktüğü için boğaların tekrar vitese geçtiğini görüyor. Yatırımcılar geri dönüyor ve kazançlı indirimlerle trade yapıyor. Yatırımcılar, Powell’dan gelen yorumların ötesine bakıyor. Bu yüzden, hafta sonuna doğru riskli varlıklarda bir artış görmesi gereken olumsuz haberleri savuşturmaya başlıyor.

Altcoin

Dogecoin, Cumartesi günü olduğu gibi hafta sonu yatırımcılara baş ağrısı veriyordu. Altcoin fiyat hareketi hiçbir yere gitmedi. Pazar günü, ASIA PAC traderları DOGE’yi aşağı doğru itti. Sıklıkla görüldüğü gibi, bu piyasaların çok esnek olması mümkün. Bu hafta ABD oturumu genel olarak toparlanmalar gördüğü için bir istisna görünmüyor. Bu ruhla, altcoin fiyatının bu haftanın sonuna doğru kazanç sağlaması muhtemel.

DOGE, ilk olarak hafta sonu boyunca rezerve edilen yaklaşık %5’lik zararları silmek için ayarlandı. Cumartesi gününün yükseğinin üzerine çıkan boğalar bu vesileyle atlayacak. Böylece, pozisyonlarına daha fazlasını ekleyecek. Bu, satın alma hacminde bir kıtlığı tetikleyecek. Bu yüzden, Dogecoin fiyat hareketinde bir miktar pay almak için daha yüksek fiyatların ödendiğini görecek. Yükselişin bir parçası olmak için boğalar, muhtemelen DOGE fiyatını aylık pivot ve şiddetli bir toparlanmayla geri alınan 55 günlük Basit Hareketli Ortalama ile 0,0700 dolara kadar itecek.

DOGE günlük grafik

Aşağı yönlü risk, aylık pivottan yaklaşık 0,068 dolar civarında bulunan iki fiyat sınırından geliyor. Ayrıca, yukarıda yer alan 55 günlük SMA var. Bu, iki unsurun yakın çevrede bir düşüş bayrağı tutabileceği anlamına geliyor. Ayrıca, fiyat hareketinin 0,0600 dolara düşmesine neden olacak bir ret yaratması demek. Oradan, risk, piyasaların yuvarlanması ve tekrar düşmesi olabilir. Bu süreçte DOGE’nin kabaca %23 kayıpla 0,048 dolara gerilemesi muhtemel.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kurumsal Para, Bu Altcoin’lerden Çıkarken Bu 3’üne Girdi! Dijital varlık yatırım ürünleri, geçen hafta toplam 27 milyon dolar tutarında küçük çıkışlar gördü. Böylece art arda üç hafta boyunca toplam 46 milyon doları tutarında çıkış oldu. Tarih bunun kısmen mevsimsel etkilerden kaynaklandığını gösteriyor. Bununla birlikte uzmanlara...
Vural Erkan 29 Ağustos 2022