Bu 2 Altcoin İçin Son Dakika: Dev Markalarla İşbirliği!

Vural Erkan
Vural Erkan 4 hafta önce
3.692 görüntülenme
Bu 2 Altcoin İçin Son Dakika: Dev Markalarla İşbirliği!

Popüler bir metaverse altcoin projesi olan Decentraland, önümüzdeki ay ikinci Metaverse Moda Haftası’na (MVFW) ev sahipliği yapacak. Axelar’ın kurucusu Sergey Gorbunov ise Axelar Virtual Machine’i duyurdu.

Decentraland, metaverse moda haftasına ev sahipliği yapacak

Şirket Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Decentraland’ın önümüzdeki ay ikinci yıllık Metaverse Moda Haftası’na (MVFW) ev sahipliği yapacağını ve dijital giyilebilir ürünlerini sergilemek için bir dizi küresel markayı bir araya getireceğini söyledi. Geçen yılki MVFW’ye ev sahipliği yapan Decentraland’ın Lüks Bölgesi’nde 28-31 Mart tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek olan etkinlikte Dolce & Gabbana ve Tommy Hilfiger yeni koleksiyonlarla geri dönerken Coach, Adidas ve DKNY ilk kez sanal gösteriye katılacak.

Bu yıl açık metaverse’lere ve Web3 birlikte çalışabilirliğine odaklanan Decentraland, etkinliği düzenlemek için dijital moda şirketi UNXD, metaverse platformu Spatial ve artırılmış gerçeklik şirketi OVER ile birlikte çalışıyor. ‘Geleceğin Mirası’ teması, Web3’e ilk adımlarını atan geleneksel moda evlerini vurgulayacak. Metaverse Moda Haftası başkanı Dr. Giovanna Graziosi Casimiro bir basın açıklamasında, şunları söyledi:

Birçok lüks moda evinin geri dönüşünü ve ayrıca dijital olarak yerli modanın ortaya çıkışını ve yükselişini görüyoruz. Dünyanın en büyük moda beyinlerinden bazılarının modanın geleceğiyle ve bunun toplulukları için ne anlama gelebileceğiyle ilgilendiğini görmekten heyecan duyuyoruz.

Altcoin

Etkinliğin bir parçası olarak markalar, podyumda ve pist dışında sürükleyici dijital deneyimlere ev sahipliği yapacak. Dolce & Gabbana, Future Reward dijital tasarım yarışmasından eserlerin yer aldığı bir serginin ev sahibi olacak, Tommy Hilfiger yapay zeka destekli ürünlerin yanı sıra her gün yeni giyilebilir ürünler piyasaya sürecek. DKNY pop-up sanat galerisi ve restoranı DKNY.3’ü açıyor. Adidas, Into the Metaverse Non-Fungible Token (NFT) koleksiyonu sahipleri için ilk dijital giyilebilir ürün serisini sunacak.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Decentraland, Mart 2022’de Estée Lauder ve Forever 21 gibi markaların katılımıyla ilk Metaverse Moda Haftası’na ev sahipliği yaptı. NFT’ye özgü markalar ve moda evleri, Web3’teki temellerini test etmek için pop-up’lar, moda şovları ve dijital deneyimler getirmek için bir araya geldi.

Altcoin kurucusu, Axelar Virtual Machine’i duyurdu

ETHDenver’deki InterOp Zirvesi’nde konuşan Axelar’ın kurucusu Sergey Gorbunov, zk-proof’ları ve yapay zeka kullanan web3 ekosisteminin büyümesini kolaylaştırmak için Axelar Virtual Machine’i duyurdu. Ayrıca Gorbunov, geliştiricilerin herhangi bir dApp’e bağlanmak için ‘bir kez oluşturup her yerde çalıştırmalarına’ olanak tanıyan bir Axelar ürünü olan ‘Interchain Maestro’yu da açıkladı.

Axelar Virtual Machine / InterOp 2023

Axelar Virtual Machine, Axelar Network üzerinde cross-chain mantık konusunda endişelenmeden yükseltme yollarına, yönetici komutlarına ve yönetişim mantığına izin veren bir dizi sözleşme şablonuna sahip olacak. Gorbunov yeni üründen ‘web3 için Kubernetes’ olarak bahsetti. Kubernetes, kapsayıcılı uygulamaların dağıtımını, ölçeklendirmesini ve yönetimini otomatikleştiren açık kaynaklı bir kap düzenleme platformu.

Yeni sanal makinenin amacı, geliştiricilerin dApp’lerin birden çok Blockchain’de tamamen birleştirilebilir olmasını sağlamaya odaklanmak yerine uygulama mantığına ve optimizasyona odaklanmasına izin vermek. Altcoin projesi zaten çekirdek ağıyla cross-chain mesajlaşma için zarif çözümler sunuyor. Ancak bir sanal makine ve 1 tıklamayla dağıtım eklemek, web3’e yeni bir cross-chain birlikte çalışabilirlik düzeyi getirebilir.

Gorbunov konuşmasında, bir sözleşmeyi Avalanche Blockchain’e dağıtan bir geliştiricinin, yakında çıkacak olan Axelar Services Portal ön ucu aracılığıyla tek bir işlemde sözleşmeyi herhangi bir sayıda başka Blockchain’e uygulayabilmesinin bir örneğini sergiledi. Axelar ayrıca ağı, Stellar, Base, StarkNet ve Near’a genişletecek. Ek olarak, protokollerin cross-chain yeteneklerini ölçeklendirmeleri için 5 milyon dolarlık bir hibe programı da mevcut olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk
  • Cryptoslate

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Mart Altcoin Tahminleri: Volatilite Bu 6 Coini Vuracak!
Mart Altcoin Tahminleri: Volatilite Bu 6 Coini Vuracak! Kripto analisti Valdrin Tahiri, Ripple fiyatının Mart’ta muhtemelen oynaklık yaşayacağını söylüyor. Ayrıca analiste göre, lider altcoin Ethereum, Bitcoin’den fiyatından daha iyi performans gösterebilir. Bu arada analist, Stacks fiyatındaki hızlı artışın da devam etmesi bekliyor. Analist, Mart’ta volatilite...
Vural Erkan 4 hafta önce