Binance’de Insider Trading: Bu 2 Altcoin Kâra Boğdu!

Emre Borsan
Emre Borsan 4 hafta önce
1.152 görüntülenme
Binance'de Insider Trading: Bu 2 Altcoin Kâra Boğdu!

Listelendikten hemen sonra altcoin alıp satarak 20 dakikadan daha kısa sürede 50.000 doların üzerinde hızlı bir kâr elde ettiği bildirildi. Kriptokoin.com olarak Binance’de kâr yaptıran bu altcoinleri sizler için derledik.

Altcoin kısa sürede kâr getirdi

Kripto para birimleri dünyasında zamanlama her şeydir ve bu tam olarak ‘SmartMoney’ adıyla anılan bir traderın Lookonchain’den son bir tweet’te gösterdiği şeydi. SmartMoney’nin, Binance’in İnovasyon Bölgesinde listelendikten hemen sonra token alıp satarak 20 dakikadan daha kısa sürede 50.000 doların üzerinde hızlı bir kâr elde ettiği bildirildi.

Lookonchain’in tweet’ine göre SmartMoney, Binance’in açıklamasından birkaç saniye sonra 180.000 USDC ile 105.384 LQTY satın aldı. LQTY yakın zamanda Binance’in İnovasyon Alanında listelendi. SmartMoney, fiyat yükseldikten sonra LQTY’yi 199.485 USDC’ye sattı ve 19.485 USDC kar elde etti.

Ancak SmartMoney burada durmadı. Tweet, SmartMoney’nin ayrıca Binance’in 22 Şubat’taki duyurusundan birkaç saniye sonra 150.000 USDC ile 110.482 SYN satın aldığını söylüyor. SYN, Bitcoin ve Ethereum gibi popüler kripto para birimlerinin fiyatını izleyen sentetik bir varlıktır. SmartMoney, fiyat yükseldikten sonra SYN’yi 185.610 USDC’ye sattı ve 35.610 USDC kar elde etti.

Bu etkileyici başarı, kripto para ticareti yaparak elde edilebilecek potansiyel karları vurguluyor, ancak aynı zamanda sistemin adaletiyle ilgili bazı endişeleri de artırıyor. Bazıları, SmartMoney gibi traderların aynı düzeyde erişime veya bilgiye sahip olmayan normal yatırımcılara göre haksız bir avantaja sahip olduğunu iddia edebilir. Bununla birlikte kripto para ticaretinin doğası gereği riskli olduğunu ve kârın garanti edilmediğini not etmek önemlidir. SmartMoney’nin başarısı, beceri ve deneyimin yanı sıra biraz da şansa bağlanabilir.

USDC aktarımı gerçekleşti

Zincir üstü veriler, Voyager’ın varlıklarının şirketin iflas davası sırasında hareket halinde olduğunu gösteriyor. İşlem kayıtlarına göre, USDC cinsinden yaklaşık 154,4 milyon dolar bu ay Coinbase’den kapatılan borsanın ‘Voyager 1’ Ethereum cüzdanına aktarıldı.

Satış, web3 analitik şirketi Arkham Intelligence tarafından not edildi ve Voyager’ın varlıkları ‘haftada yaklaşık 100 milyon dolar’ oranında sattığını bir tweet’te doğruladı. Şirketin ‘çok büyük iki cüzdanda 700 milyon doları’ olduğunu da sözlerine ekledi. Arkham’a göre Voyager cüzdanları 268 milyon dolar ETH, 236 milyon dolar USDC ve 77 milyon dolar daha SHIB içeriyor.

Binance'de Insider Trading: Bu 2 Altcoin Kâra Boğdu!

Düzenleyiciler, Binance.US tarafından Voyager satın almak için yenilenen bir teklife itiraz ederken ve Voyager’ın kripto para birimini satma planlarının geçen hafta menkul kıymetler yasalarını ihlal edebileceğini söylerken, transferler mahkeme hükümlerine uygun olabilir.

Voyager’ın daha önce 5 Ağustos 2022 tarihli bir mahkeme emriyle negatif USD bakiyesi olan müşteri hesaplarından kripto para birimini tasfiye etmesine ve üçüncü taraf borsalarda tutulan nakitleri süpürmesine izin verildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance'in Yüzmilyonluk Hamlesi Bu Altcoin Fiyatını Fırlattı!
Binance’in Yüzmilyonluk Hamlesi Bu Altcoin Fiyatını Fırlattı! Analiz platformu Nansen tarafından alınan verilere göre Binance, son bir haftada 130 milyon dolar değerinde altcoin basımı yaptı. Basımla birlikte altcoin yükselişe geçti Kripto borsa devi Binance’de artan bir rolle desteklenen TrueUSD (TUSD) stablecoin, piyasa değerine göre en büyük...
Emre Borsan 4 hafta önce