Bu 2 Altcoin Kilitleri Açtı: Binance’e Torbalarca Dökülüyor!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
2.100 görüntülenme
Bu 2 Altcoin Kilitleri Açtı: Binance'e Torbalarca Dökülüyor!

Büyük yatırımcılar olan balinalar, kripto para alanında oldukça büyük öneme sahipler. Birçok yatırımcı, balinaların hareketlerini yakından takip ediyor. Zira balinanın yüklü miktarda coin alımı, söz konusu coin’in yükselişine; coin satışı ise söz konusu coin’in düşüşüne işaret edebiliyor. Diğer yandan yatırımcılar, bazı projelerdeki kilit açma (unlock) gelişmelerini de yakından takip ediyor. Belirli miktarda coin’in proje sahipleri tarafından piyasaya sürülmesi, arzın yükselmesine neden oluyor. Arz-talep dengesi göz önüne alındığında, unlock süreci kripto paralar için kritik. Verilere göre, son zamanlarda iki büyük altcoin için balina ve unlock gelişmeleri yaşandı. İşte detaylar…

Polygon balinası harekete geçti: Milyonlarca altcoin Binance’e gitti

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Polygon, Ethereum’un üretim sorunlarına ve yüksek gas ücretlerine bir çözüm olarak lanse edilen bir Layer-2 (L2) ölçeklendirme çözümüdür. Ethereum’un proof-of-stake (POS) ve ağ yükseltmelerine başarılı bir şekilde geçiş yapmasına rağmen Polygon, birçok balinanın gözdesi olmaya devam ediyor. Ekosistemi genişletmek için Polygon’un daha hızlı işlem hızları ve stratejik ortaklıkları, ağ büyüme temettüleri sağlıyor gibi görünüyor.

On-chain veri analizi sağlayan Lookonchain’e göre yakın zamanda bir MATIC balinası, 50.27 milyon dolarlık MATIC’i, coin’lerin kilitli kaldığı stake sürecinden çıkarttı. Bu coin’lerin 26.5 milyonunu Binance’e transfer etti. Söz konusu balinanın 6 Temmuz ila 2 Eylül 2022 arasında Binance ve Crypto.com borsalarından 153.4 milyon MATIC aldığı ortaya çıktı.

Kripto balinaları, hareketleri genellikle fiyat hareketleri üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğundan, kripto pazarında giderek daha önemli bir güç haline geldi. Bu balinaların kimlikleri ve motivasyonları kesin olarak bilinmemekle birlikte, kurumsal yatırımcılar veya piyasayı etkileyen büyük ticaretler yapmaya gücü yeten yüksek net değerli bireyler olduklarına inanılıyor. Kimine göre, pazar olgunlaşmaya devam ettikçe, kripto balinalarının etkisinin artmaya devam etmesi muhtemel.

Bitcoin Düşüşlerini Bilen Analist Altcoin'i Biriktiriyor

STEPN,  61.2 milyon GMT’nin kilidini açtı

Diğer gelişmelere bakarsak, popüler bir move-to-earn projesi olan STEPN’in GMT tokenında bir kilit açma etkinliğinin gerçekleştiğini görüyoruz. Stepn, sosyal ve oyun öğeleri içeren bir web3 yaşam tarzı uygulamasıdır. Token, son zamanlarda birçok kripto projesi için yaygın hale gelen kazanılmış bir kilit açma modeli ile gündeme geldi. Platform, artırılmış gerçeklik (AR) bileşenini P2E oyunla birleştiriyor.

Verilere göre Stepn, 61.2 milyon GMT’nin kilidini açtı. Bu GMT’ler, çoğunlukla erken yatırımcılara gönderildi. Bu transferin hemen ardından 5 adres Binance’e 3.25 milyon dolarlık GMT’yi aktardı. Böylece verilere göre GMT’nin arzı 982.5 milyona yükseldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bitget, Spot Copy Traderları Alıyor!
Bitget, Spot Copy Traderları Alıyor! Lider kripto para borsası Bitget, Bitget Spot Copy Trade’in açılışını kutlamak için en iyi ve en başarılı Spot Copy Traderları arıyor. Borsanın konuya yönelik açıklaması ve detaylara bakalım: Bitget, en iyi ve en başarılı Spot Copy Traderları...
Kriptokoin 2 hafta önce