Reklamı kapat

Danışmanlık Devi: Bu 2 Altcoin, Patlayıcı Artış Görebilir!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 1 hafta önce
68 görüntülenme
Bu 2 Altcoin, Patlayıcı Artış Görebilir

Yaklaşan halving’i ve yeni bir stablecoin projesi, piyasanın en büyük iki altcoin projesini göz önüne çıkarıyor. Danışmanlık devi Fool analistleri, bu katalizörlerin ne kadar etkili olabileceğini tartışıyor.

Önümüzdeki günlerde neden Litecoin’i izlemeliyim?

2011 doğumlu Litecoin, bir “Bitcoin Lite” biçimi olarak tasarlandı. Dolayısıyla adı da buradan geliyor. Litecoin’in diğer altcoin’lerden en önemli farkı, halving döngüleridir. Her dört yılda bir gerçekleşen bu döngülerde dolaşımdaki arza yeni kripto paraların eklenme oranı düşer. Litecoin için ilk halving 2015’te, ikincisi ise 2019’da gerçekleşti. Bir sonraki halving 2023’te, büyük olasılıkla Ağustos’ta gerçekleşecek. Böylece piyasa sürülen LTC miktarı azalarak daha kıt bir kripto para birimi olmasına yardımcı olacak.

Fool analistleri, piyasanın aşırı volatil doğasını göz önüne alarak, Ağustos 2023’e doğru Litecoin fiyatında kesin bir ralli beklemiyorlar. Teknik analistlere göre, performans için en önemli faktör, Litecoin ve Bitcoin arasındaki tarihsel fiyat ilişkisi. Başka bir deyişle, Litecoin aşırı ısınmaya başlarsa ve Bitcoin buna yetişemezse, o zaman kaçınılmaz olarak bir fiyat düzeltmesi olacak.

Bu yüzden portföyünüze Litecoin eklerken dikkatli olmalısınız. Litecoin’in şu anda aşırı ısındığı göz önüne alındığında, yıl sonundan önce bir fiyat düzeltmesi ihtimali var. Aralık ayında Litecoin için ortak fiyat tahmini 58,36 dolar. Bu da mevcut 77,15 dolar seviyesinden yaklaşık %24 düzeltme anlamına geliyor. Ancak bazıları, düzeltmenin mevcut seviyelerden %50’ye kadar çok daha güçlü olabileceği konusunda uyarıyor.

Cardano (ADA), yeni stablecoin lansmanıyla altcoin rakipleriyle farkı açmayı planlıyor

Cardano’nun Kasım ayı ortasındaki geliştirici zirvesinde, katılımcıların dikkatini çeken ürün lansmanı, 2023’ün başlarında hazır olacak yeni bir fiat destekli stablecoin oldu. Cardano, yeni USDA kısaltmalı yeni stablecoin’in tamamen yasal düzenlemelere uygun olacağını söylüyor. Ayrıca, diğer algoritmik stablecoin’lerden daha az riskli olacak. ABD dolarına 1:1 sabitlenen USD Coin gibi diğer stablecoin’lere benzeyecek. Cardano, etkinlikte birkaç başka ürün lansmanını duyururken, potansiyel yatırımcıları gerçekten heyecanlandırabilecek tek ürün USDA stablecoin’di.

Bu stablecoin lansmanının Cardano için bu kadar önemli olmasının nedeni, Cardano için her zaman geride kalmış bir alan olan DeFi dünyasının kilidini açmasıdır. Ne de olsa Cardano, akıllı sözleşme yeteneklerini yalnızca 2021’in sonunda getirdi. Yeni DeFi borsalarını veya yeni DeFi borç verme protokollerini geliştirmek için çok az zamanı oldu veya hiç zamanı olmadı.

Cardano için yeni kullanım örnekleri

Cardano hakkında en büyük şikayet, Blockchain için yeterli kullanım durumunun olmamasıydı. Ancak Cardano hakkındaki bu şikayet, yılı kapatırken etkisini kaybediyor. En önemlisi, Cardano Eylül ayında işlevselliğini artıran ve geliştirici dostu hale getiren büyük bir teknolojik yükseltme gerçekleştirdi.

Ayrıca Cardano, şu anda yalnızca Ethereum ve Solana’yı takip ettiği NFT piyasasında ciddi adımlar atıyor. Altcoin projesi, ADA yatırımcıları sayısında da hızlı bir büyüme gördü. Sonuç olarak geliştiriciler ve yatırımcılar arasında ilgi kazanmaya devam ettiği anlamına geliyor. Bazı tahminlere göre, Cardano şimdi haftada 30.000 cüzdan ekliyor.

Altcoin fiyatını ikiye katlayabilir mi?

Cardano, dip fiyatı 0,30 dolardan yılın sonlarına doğru toparlanmaya çalışıyor. FTX -Alameda skandalı neredeyse tüm kripto paraların fiyatlarını aşağı çekti. Aynı durum Cardano içinde geçerliydi. Analistlerin ortak kanısı, Cardano’nun Aralık ayı sonuna kadar 0,48 tırmanacağı yönünde. Bu da mevcut seviyelerden %60 yükseliş anlamına geliyor.

Fool uzmanlarına göre, yeni stablecoin piyasaya çıktığında ve yatırımcılar Cardano’nun büyük bir DeFi oyuncusu olma girişimleri üzerindeki etkisini görmeye başladığında, 2023 yılı Cardano için daha da büyük bir fiyat artışı anlamına gelecek. Analistler, dışarıdaki tüm eleştirmenlere ve karşı çıkanlara rağmen, Cardano’nun hem kısa vadeli hem de uzun vadeli fiyat performansı hakkında iyimserler. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Cardano bu beklentileri DUST kısaltmalı yeni bir projeyle daha destekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fool

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Yapabilecek 6 Altcoin Bunlar
Önümüzdeki Günlerde Çıkış Yapabilecek 6 Altcoin Bunlar! Altcoin piyasası, Terra ve Celsuis çöküşünden sonra FTX kriziyle baskı altında kaldı. Buna rağmen, yeni güncellemeler ve ortaklıklar hız kesmeden gelmeye devam ediyor. Bu yazıda, önümüzdeki günlerin kritik haberlerini bekleyen altı altcoin projesini detaylıca ele alalım. Yıl...
Buğra Çağlar 1 hafta önce