Bloomberg Analisti: Bu 2 Altcoin Piyasaya Hakim! Bunlar ise…

Bloomberg Analisti: Bu 2 Altcoin Piyasaya Hakim! Bunlar ise...
Bloomberg Analisti: Bu 2 Altcoin Piyasaya Hakim! Bunlar ise...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sürekli gelişen kripto para dünyasında, altcoin projeleri ve Blockchain ağları arasındaki üstünlük savaşı devam ediyor. Bloomberg kripto piyasası analisti Jamie Coutts geçtiğimiz günlerde sektörde dalgalanmalara yol açan önemli bir gelişmeye ışık tuttu. Coutts’a göre Ethereum (ETH) ve Tron Network, geçtiğimiz yıl akıllı sözleşme ve Proof-of-Stake (PoS) Blockchain alanındaki toplam işlem ücretlerinin %88 gibi şaşırtıcı bir oranını domine etti. Böylece hakimiyetlerini ortaya koydular. İşte detaylar…

Bloomberg analisti, iki altcoin projesine işaret etti

Coutts görüşlerini paylaşmak üzere sosyal medya platformu X’i kullandı. Ethereum’un işlem ücretlerinde %57’lik bir payla başı çektiğini söyledi. Tron’un ise %31 ile onu yakından takip ettiğini ortaya koydu. Bu açıklama, kalan 200 Blockchain ağı için pastanın yalnızca yüzde 12’lik payını bıraktı. Yani, bu iki devin eziciliğini vurguladı. Bu olağanüstü başarıyı sağlayan nedir? Ethereum’un layer-2 çözümlerindeki (L2’ler) artış, bu ölçeklenebilirlik geliştirmelerinin Ethereum’un rakiplerinden geliri çekmeye başlaması nedeniyle itici faktörlerden biridir. Coutts, geçtiğimiz yıl Ethereum’daki L2 büyümesinin, daha düşük bir tabandan başlamasına rağmen, alternatif layer-1 ağlarınınkini geride bıraktığını belirtiyor.

Altcoin Ethereum’un pazar payındaki bu yeniden canlanma, kısmen hızla büyüyen ağ etkilerinden ve alternatif akıllı sözleşme platformlarının karşılaştığı doğal zorluklardan kaynaklanıyor. Kripto ayı piyasasına rağmen, blok alanı talebi “uzun vadeli yapısal bir yükseliş trendinde” kalmaya devam ediyor. Bununla birlikte, birçok alternatif Layer-1, yetersiz faaliyet sunmakta. Ayrıca Coutts’a göre, “vasat tokenomik” nedeniyle korkunç koşullarla karşı karşıya. Coutts, bu ağların platformlarının uzun vadeli güvenliğini sağlamak için yeterli ücret elde etmekte zorlanabileceğini ileri sürüyor. Yani Coutts, alternatif akıllı sözleşme platformlarının, enflasyonist tokenomikler, aşırı blok alanı ve Ethereum’un hızla büyüyen ağ etkileri de dahil olmak üzere hayatta kalmalarını tehdit eden bir dizi rüzgarla karşı karşıya olduğunu söylüyor.

TRON ve Ethereum ağları rekabet halinde

Buna karşılık, Ethereum ve Tron rekabetlerini sürdürüyor. Ger iki ağ da işlem ücretlerinde dalgalanmalar yaşıyor. Ethereum Eylül ayında işlem başına 1,15 dolarla 2023 yılının en düşük ortalama işlem ücretine ulaştı. Bu arada Tron, Haziran ayında Ethereum’un işlem hacmini neredeyse ikiye katladı. Böylece alım satım faaliyetlerinde bir artış gördü. Bu rakamlar iki Blockchain ve altcoin devi arasında süregelen rekabetin altını çiziyor. Ethereum, 2023’ün başlarında daha yüksek işlem ücretlerine sahipti. Ancak buna rağmen, TRON yılın ilk yarısında önemli bir gelir elde etmeyi başardı.

Bu Hafta Bu Altcoin İçin Kritik: Sert Hareketler Görebilir!

Sonuç olarak Ethereum 743 milyon dolarlık işlem ücretiyle lider oldu. Ardından, TRON 282 milyon dolarla onu yakından takip etti. Altcoin dünyası geliştikçe, Ethereum ve Tron’un işlem ücretlerindeki hakimiyeti, dayanıklılıklarının bir kanıtı olarak hizmet ediyor. Buna karşılık, alternatif Layer-1 ağları, enflasyonist token ekonomisi ile karşı karşıya. Ayrıca bilinmezlik içinde kaybolma tehdidi de dahil olmak üzere zorlu bir ortamla boğuşmak zorunda. Kripto sektörünün geleceği belirsizliğini koruyor. Ancak bu iki dev arasındaki rekabet sektörün gidişatını şekillendirmeye devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Bloomberg Analisti: Bu 2 Altcoin Piyasaya Hakim! Bunlar ise…