Çantaları Hazırlayın! Bu 2 Altcoin Uçuş Sinyalleri Verdi

Çantaları Hazırlayın! Bu 2 Altcoin Uçuş Sinyalleri Verdi
Çantaları Hazırlayın! Bu 2 Altcoin Uçuş Sinyalleri Verdi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2 altcoin Cardano ve Lido için önemli gelişmeler var. Her iki kripto para birimi de uçuş sinyalleri vermiş durumda. Ayrıntılara bakalım.

Altcoin Cardano fiyat rallisine yol açması muhtemel üç katalizör

Teknik analist Dan Gambardello’ya göre altcoin Cardano’nun (ADA) %10’luk bir fiyat artışı yaşaması gerekiyor. Buna göre 0,32 dolarlık bir hedefe ulaşması söz konusu. USD Tether’in artan likiditesi ve olumlu zincir içi ölçümler var. Bunlar, ADA’nın fiyatındaki potansiyel yükselişi destekleyen itici faktörler.

Cardano’nun günlük aktif adresler ve işlem hacmi gibi zincir üzerindeki ölçümleri ve artan sosyal baskınlığı, ADA’nın fiyatı için yükseliş görünümü sağlıyor. Günlük adres aktivitesi ve işlem hacmindeki artış, sahipler arasında benimsenme ve kullanımın arttığını gösteriyor. Ayrıca tipik olarak yaklaşan bir fiyat rallisine işaret ediyor. Kripto istihbarat takipçisi Santiment’in geçmiş verileri, günlük aktif adreslerdeki ani artışlar ile altcoin Cardano’nun fiyatındaki müteakip artışlar arasında bir korelasyon olduğunu ortaya koymakta.

Balina birikimi borsalardaki USDT rezervleri

Ellerinde 1 milyon ila 10 milyon arasında ADA tokenı bulunduran balinalar var. Bunlar, son zamanlarda daha fazla altcoin Cardano biriktirmekteler. Büyük cüzdan yatırımcıları tarafından yapılan bu birikim, bir varlıkta yaklaşan bir rallinin yaygın bir göstergesidir. Balinaların artan etkinliği, ADA için olumlu bir duygu ve potansiyel fiyat artışına işaret ediyor.

Bir stablecoin olan USD Tether rezervleri borsalarda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Kripto piyasasına bu likidite akışı önemli. Buna göre, ADA da dahil olmak üzere Haziran 2023’te düşüş yaşayan varlıkların toparlanmasına katkıda bulunabilir. Ayrıca Cardano gibi altcoinler üzerindeki satış baskısını absorbe eden Tether’in artan varlığı var. Buna göre bu artış varlıklara yönelik bir talebi temsil ediyor.

Lido Finance’in Ethereum staking’i

Çok platformlu bir stake çözümü olan Lido Finance, Ethereum (ETH) hazine varlıklarının tamamını stETH karşılığında stake etti. Ethereum sahipleri, Lido’da ETH’yi stETH ile takas ederek likit stake işlemlerine katılabilir ve gelir elde edebilirler. Lido Finance’in tüm Ether hazine varlıklarını stake etme hamlesi, Ethereum’a olan uzun vadeli bağlılığını göstermekte.

Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin kısa süre önce güvenlik endişeleri nedeniyle varlıklarının yalnızca bir kısmını stake ettiğini belirtmiş olsa bile, Lido Finance’in kararı Ethereum için yükseliş tezine katkı sağlıyor. Lido DAO’nun tokenı (LDO) geçtiğimiz hafta yaklaşık %14 değer kazanarak Binance’de 2,20 dolardan işlem gördü. Kriptokoin.com olarak baktığımızda önümüzdeki zaman dilimlerinde her iki altcoin için de sürprizler söz konusu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin. Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Çantaları Hazırlayın! Bu 2 Altcoin Uçuş Sinyalleri Verdi